Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tenyleg nem engedik ma mar...

Tenyleg nem engedik ma mar sehol a 42. hetig a tulhordast? A dokim erre hivatkozik, hogy Mo-n ma mar mindenutt csak max egy hetet engednek terminus utan.

Figyelt kérdés
Higyjek neki? Vagy csak palira vesz? Legyszi, 5 even tuli eseteket ne irjatok, az a fontos, h ma mi a protokoll! (Nekem gyanus amit mond, az a helyzet, h terminus utan 4 nappal lelep es szerintem csak le akarja addig tudni a szulesemet...)
2013. okt. 19. 05:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm túlhordta a babáját a 42. hétig, de sajnos eléggé látszott is a babán, minden tekintetben mutatta azokat a jeleket amik túlhordásra utalnak. Utólag nézve, nála jobb lett volna, ha nem várnak annyit. Ez 3 éves történet, mert januárban tölti a 3-a t a kisfia
2013. okt. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányom 4 éves, ő kereken a 42. héten született. Először 41 hetesen próbálták beindítani, sikertelenül, majd 41+6 naposan indítottak, akkor sem sikerült, majd hajnalban vagy az indításoknak köszönhetően vagy magától de elkezdett szivárogni a magzatvíz. Végül fájásgyengeség miatt császár lett (a mai napig nem fogom megérteni miért nem kaptam oxitocint) így kereken a 42. héten született meg császárral 2009-ben.
2013. okt. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amugy sejtem, igen, h jobb lenne (babanak is, nekem is), ha 41-ig meglenne, de megis, ha magatol addig nem indul, akkor a 40+4-et korainak tartom, hisz legkesobb 40+3 meg kene inditani... Ezt olyan "megeroszakolasnak" ereznem, mert ha pl 40+5/6 magatol megindulna, az vsz meg mindig jobb lenne, mint egy inditott szules. Hajnal ota azt almodtam meg, h ha terminusig nincs magatol baba, megkerem, h adjon at egy masik orvosnak, nem szeretnek azon agyalni, h a donteseiben mennyire jatszik szerepet a tavozasa (vegleg megy a korhazbol). Ezert meg penzt is fogok neki adni. ("Kerem, doktor ur, adok egy kis penzt, csak ne csapjon be!" Vicc, vagy fajdalom, h igy mukodik ez a vilag?!)
2013. okt. 19. 07:41
 4/12 anonim ***** válasza:
Valakik 41-42. héten szülnek magátol indul vagy inditanak
2013. okt. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem pontosan 41. hétig várt májusban. Abszolút nem indult meg magától, nem tágultam egy mm-t sem, nem volt fájás sem. Végül megcsászározott, mert ilyen esetekben indításnál mindig hosszú fájdalmas vajúdás következik amiknek gyakran amúgyis császár a vége (ráadásul az összes felmenőmnél ez volt a helyzet a családban...) Azért nem akart tovább várni, mert fogyott a magzatvíz illetve a placenta sem volt már az igazi. A baba végül így is kicsit "ázott" volt, de csak a keze, pár hét kenegetés után rendbejött.
2013. okt. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: azt elfelejtettem mondani, hogy nekem folyamatosan nézték flowmetriás ultrahangon az értékeket és csak előtte való nap mondta, hogy mostmár nem várhatunk, holnap reggel meg kéne császározni. Addig természetes szülésre készültünk és vártunk ameddig lehetett. Meg az ultrahangot másik orvos csinálta és ő is ugyanazt az időpontot mondta előzetes megbeszélés nélkül,h max. addig lehet várni, így nem merült fel kétség bennem
2013. okt. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem érdemes a baba egészségével játszani csakk hogy Te megvalósítsd álmaid szülését....kicsit félre mentek a dologok
2013. okt. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pont ugyanezt gondolom, h nem akarok egy inditasos, 20 oras vajudos, a vegen csak megcsaszarozos szulest, csak azert mert nem adtunk a babanak meg 2 napot, mert a doki azt akarta, h meg nala legyen a szules es a penz... Es amikor a doki azt mondja esetleg 40+1, h surgossegi csaszar, nyilvan nem kockaztatok, de nem biztos, h nem lesz ketsegem utolag, h csak bekamuzta. Viszont, ha a masik doki mondja majd, annak elhinnem, hisz neki mindegy mikor szulunk. Ez ilyen bizalomvesztes-dolog a reszemrol...
2013. okt. 19. 10:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez lenne a protokoll, de lehet, hogy kórházanként eltérő, egyik barátnőm 41+6-ra szült néhány hónapja, 42 héten indították volna, de elindult végül előtte nap.
2013. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon szültem, és egy héttel hordtam túl, a 2. héten már a kórházban szültem volna , szóval a kórházban orvosa válogatja, de ha akarod kötelesek 2 hetet várni(de ezt nagyon nem akartam, ezért a 40. héten elkezdtem vasfű teát inni, és az utolsó napon meg egy kis ricinusos hashajtás után este el is ment a magzatvíz, és beindult a szülés)
2013. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!