Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire lehet befolyásolni a...

Mennyire lehet befolyásolni a saját szülésünket az ügyleten? Meghallgatják a kérésünket? Pl. Hogy ne tágítsanak kézzel, ne feszítsék ki a lábamat tőből, ne siettessék a babát, ne nyomják ki, stb. , ha egészségügyileg nem indokolt.

Figyelt kérdés

Természetes szülés párti vagyok. Kihangsúlyozom: amennyiben nincs vészhelyzet! És nem az első babám.


Olvastam, hogy készítsünk szülési tervet. Nekem konkrét elképzeléseim vannak, de egy ügyeleten tiszteletben tartják ezt, ha nincs eü-i akadálya? Vagy kórháza és orvosa válogatja?


2009. nov. 12. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mostmár nekem is konkrét elképzeléseim vannak, de első babánál szinte semmit nem tudsz előre. Én biztosan fogom kérni, hogy pár alkalommal fogják a lábamat, mert nekem nagyon rossz volt, közbe meg még nyomjak is, ááá... Szerintem az ügyeleten is tiszteletben tartják az ilyen kéréseket , meg orvosfüggő is. Ha konok, makacs, nem a választott dokid, akkor lehet hogy "majd ő megmondja" típusú szülésed lesz(lehet ezért is jó dokit előre választani). Mindenesetre ahol én szültem -szintén ügyeleten- egy kispapa "kiharcolta" a császárt és engedtek neki...

2009. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvostól és szülésznőtől, az ő hozzáállásuktól függ, hogy mit engednek és hogyan engednek szülni. Emellett a kórházban megszokott rendtől is... Nekem fogadott orvosom volt, de épp szabira ment, így én az ügyeletet választottam. Hagytak, hogy úgy vajúdjak, ahogyan nekem jó, nem siettettek semmit, hagyták, hogy a maga ütemében jöjjön a babám. Érdekes módon az előző szüléseimkor nem így volt, bár az egy másik kórház, másik orvos volt..Még a 2. babánál is ők akartak irányítani. A 3. gyerkőcnél emiatt csak az utolsó pillanatban mentem be...A 4.-nél meg kórházat és dokit váltottam.
2009. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ez teljes mértékben attól függ, hogy milyen orvost fogsz ki, és Ő aznap reggel milyen lábbal kelt fel. És még az is számít, hogy mennyire vagy neki szimpatikus.

Ennyi! Ennyi a magyar eü!

2009. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bitzos kórháza és dokija is válogatja, velem tök normálisak voltak. SEmmi gond nem volt, meghallgattak, válaszoltak, tájékoztattak.
2009. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!