Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha egy idős...

Mi van akkor, ha egy idős egyedülálló személy egészségügyileg lerobban? Kigondozza?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szociális otthonba megy, a nyugdíj általában futja. Ha annyira iszonyúan rosszul van,akkor kórház.
2011. aug. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, ha nincs gyerek, akkor vagy eltartási szerződés vagy megy a szociba...
2011. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoc. otthonba nagyon nehéz bejutni,és a nyugdíj ritkán elég rá. Ha nincs család,akkor nem gondozza senki. Legfeljebb a szomszédok néznek néha rá. Legalábbis mifelénk így van.
2011. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oda nincs várólista? Annak idején, mintha mamámnál szóba került volna, de nem lett volna annyira egyszerű bekerülnie.

A szomszédom miatt kérdezem, eléggé le van robbanva pár éve és ha jól tudom külföldön élnek a gyerekei, unokái is.

2011. aug. 29. 21:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoc otthonba várólista van, és többnyire a nyugdíjon felül szoktak kérni egy nagyobb összeget, egyben fizetne, mint amolyan "letét".
2011. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom meddig húzhatja, szellemileg már évek óta nincs rendben és olyan büdös (vizelet) szag jön ki a lakásából. 80 felett van, nem tudom meddig húzhatja így. Bagózik egyfolytában, én már attól is félek, nehogy felgyújtsa a házat. Járnak hozzá, pl. a közös képviselő is, de ő azt mondta, hogy gondozni nem fogja, ha leesik lábról.
2011. aug. 29. 21:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekei nem látogatják vagy nem tartják vele a kapcsolatot? Nézzetek furcsán de én a büdös életben nem tudnám megtenni édesanyámmal, hogy ha szüksége van rám nem vagyok neki ott, ahogy ő volt nekem. El nem tudom képzelni, hogy lehet az,hogy ha felnevelt valaki szeretetben te utána nem viseled gondját. Szomorú lettem.
2015. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!