Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért szeretik az emberek a...

Miért szeretik az emberek a csípős, erős ízeket? Mi a jó benne, ha valami erős? (Nem egészségügyileg, hanem ízre)?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
mert jó. mindenkinek más az ízlése. én is szeretem a csípőset, megmagyarázni nem tudom, hogy miért. de ez olyan, mintha megkérdeznél egy cigiző embert, hogy miért cigizik. annyit mondana, csak azért, mert jó (legalábbis ő így érzékeli, de egy kicsit rossz példát is mondtam mert a csípős meg a cigi távol áll baromira egymástól). ennyi.
2011. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyunk egyformák, "belül" sem..

Van akinek bírja a gyomra, talán ezért szereti is.

Akinek olyan a "belseje", nyilván nem kívánja, nem szereti..

2011. okt. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Csak.

Én meg azt nem értem, hogy lehet valaki édességfüggő.

Alig eszem édességet, a csípőset viszont imádom.

Ízlés dolga.

2011. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Mert nagyon intezív íz-élmény. Kicsit fellengzősen lehetne mondani, hogy csípős étel közben az ember érzi, hogy él. :)
2011. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Mert finom, feldob. Lecsót, bizonyos leveseket, halászlevet, kocsonyát el sem tudok képzelni erős íz nélkül.
2011. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Csak, mert jó. Lehetne kérdezni, hogy miért jó az édes, a sós, a savanyú, a keserű stb. Erre nincs ésszerű válasz, csak.
2011. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Én ugyan nem az erőspaprikának, chilinek vagyok a rajongója, hanem a borsnak, de annak NAGYON. Mindent erősen megborsozok, igazából ez is csíp, csak más az ízélmény. Egyedül a húslevest szoktam egy is erőspaprikával enni, mert jó.


De ez egy olyan dolog, hogy más meg miért imádja a csokit... Szerintem meg abban nincs semmi extra. Kb. félévente eszek csokit, azon kívül meg csak sütiben.


21L

2011. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Biztos van olyan dolog, amit te szeretsz és más nem. Minden ember különböző.
2011. okt. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
egyszerűen csak szeretem. nem azt a vad erőset, amitől rámjön a csuklás, hanem a kellemesen csípőset.
2011. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Endorfint szabadít fel a szervezetben, szóval valamilyen szinten ez is függőséget okoz, én páldául valóban a rabja vagyok, se hideg, se főtt kaját nem nagyon eszek nem csípősen, mindig van itthon egy üveg erőspista, nyers erős zöldpaprika és csípős savanyúság is...
2011. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!