Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gerincferdülésem van és egyik...

Gerincferdülésem van és egyik azt mondja, hogy nem lesz gond szülésnél, a másik meg az hogy lehet császár lesz,a védőnőm meg nem mond semmit. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Ha van valaki, aki mondjuk gyógytornász, vagy ért a gerincferdüléshez, az legyen szíves segíteni?

Minden orvos mást mond.Gerincferdülésem van,és egyik azt mondja,hogy nem lesz gond szülésnél,a másik meg az hogy lehet császár lesz,a védőnőm meg nem mond semmit?Ez a ferdülésről az utolsó papírom.Tudok rendesen szülni,vagy nem?Vagy ha rendesen szülök lehet a babómnak vagy nekem belőle bajunk?29 hetes vagyok.

Fiatalkori idiopathiás gerincferdülés

A háti gerincen mérs.jobbra,a lumb.gerincen torsióval járó,hasonló mértékű balra domboru scoliosis látható.

Rissel:közel 4.

kp.:jó törzsizomzat.


2008. júl. 8. 09:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk már elég régi lelet,de ez az utolsó,és még mindig megvan a ferdülés.
2008. júl. 8. 09:30
 2/3 anonim ***** válasza:

Simán tudsz szülni ahogy más , a gerinced legfeljebb a hanyattfekvésnél nem lenne kényelmes, de nem hinném hogy azt fogodd figyelni..

A másik gond a gerincferdülés mértékéből adódik..eztmindenképpen közölni kell a szülésszel, hogy az epidurális érzéstelenítést rendesen-jó helyre tudja beadni..

Nem hinném, hogy más gondot okozna.

Régen többször ennyi volt a gerincferdüléses beteg, és nemvolt császár sem, mégis megszültek a nők-milyen érdekes!

Ne aggódj, menni fog.

2008. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia nem lesz semmigond. Nekem is súlyos gerincferdülésem, rejtett gerinchasadékom és csontritkulásom van a gerincemben. A doki azt mondta ettől még simán szülhetek. A lányom 2,5 óra vajúdás után 4350 grammal és 53 centivel született természetes úton. Ne izgulj, engem a védőnőm parztatott, én nem kértem EDÁt mert az anesztes "kicsit" fáradt volt ahhoz, hogy rá merjem bízni a hátamat :-), de anélkül is ki lehet bírni.
2008. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!