Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesség alatt milyen gyakran...

Terhesség alatt milyen gyakran kell vizsgálatokra járni és milyenre? Ismerősöm szerint elég négyszer menni. Igaz ez? Mindegy mikor megy el valaki a négy vizsgálatra?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A legelső mikor mész, mert pl. pozitív lett a teszted..azután vérvétel, belgyógyászat, fogászat, rákszűrés, hüvelyi 12 hetesen hüvelyi ultrahang, 16 héten afp vérvétel, 20 héten ultrahang, magzatmozgás észlelés, méhszáj vizsgálat, 24-28 héten vércukor vizsgálat, 30 héten méhszájvizsgálat, 32 héten ultrahang, 36 héten méhszáj vizsgálat, hüvelykenet vétel, vérvétel, ctg. 38 héten ultrahang, ja és 36 héttől hetente ctg vizsgálat míg meg nem szülsz :) Nekem így áll a kiskönyvembe a vizsgálat sorrend.
2013. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hacsak az anyasági támogatás érdekel, akkor elég négyszer menni, ebből egy legyen legalább védőnői, mert tőle kapod meg a kiskönyvet.


Amúgy normál esetben havonta egyszer hívják a kismamát tanácsadásra, ha minden rendben van. Ilyenkor ha nincs választott nődokid, akkor nőgyógyászati vizsgálat is van, ha magánba jársz, akkor csak védőnői (vizelet, vérnyomás, súlymérés...).

A védőnő mindig elmondja milyen vizsgálatok esedékesek, és ad hozzá beutalókat.


Általában, nagy vonalakban (de térségenként eltérések vannak ebben): Első jelentkezéskor kiskönyvet kapsz, menni kell laborba, belgyógyászatra (vagy helyette a háziorvosodhoz EKG-ra), 12. hetesen ultrahang, 16 hetesen AFP vérvétel (van ahol UH is van aznap mellé), 18 hetesen UH, 24 hetesen újabb labor, vércukorterhelés is. 32 hetesen UH (van ahol 28 hetesen is van) és újabb labor, 36 hetesen UH, betöltött 37. héttől hetente NST vizsgálatok, terminus után 2-3 naponta NST, vagy már befektetnek a kórházba.

2013. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálam így nézett ki:

7. hét uh

9. hét uh

10. hét uh (már a saját orvosomnál)

12. hét nagy uh + vérvétel

13. hét belgyógyászat

15. hét uh

16. hét Afp vérvétel

19. hét uh

23. hét uh

26. hét cukorterheléses vérvétel

27. hét uh

31. hét uh

36. hét uh + NST

37. hét vérvétel

37. hét NST

38. hét NST

39. hét uh + NST

39. hét vérvétel

40. hét NST 2 naponta


Ja, és védőnő havonta.

2013. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Pl. hatodik hónapig elmegyek négyszer és utána soha vagy hogy van ez?
2013. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálam nem voltak ilyen vizsgálatok, méhszájat pl. sose néztek.

A legelején, mikor a doki megállapította a terhességet, akkor nyúlt belém először és utoljára, másodjára már a szülőszobán vizsgáltak.

A terhesgondozás elvileg havonta van, a 4 alkalom az anyaságihoz kell minimum, de ajánlatos az összes alkalmat kihasználni még akkor is, ha semmit nem csinál a doki.

2013. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-szer kell megjelenni terhesgondozason az anyasagi tamogatashoz...


Egyebkent akit a baba es a sajat egeszsege (is) erdekel,az ennel joval tobbszor megy.

En a nogyogyaszhoz eleinte kb. 3 hetente mentem,a 36.hettol hetente (ahova en jarok ott van ultrahang es a dokim ultrahang orvos is,igy oda nem kellett kulon elmenni,o mindig csinalt ultrahangos vizsgalatot is).

Ezen kivul voltam fogaszaton (bar oda szerintem a legtobb ember amugy is elmegy legalabb 1x egy evben),haziorvosnal EKG-n.tobbszor voltam vervetelen es vizelet vizsgalaton (a rendszeres vervetel nagyon fontos pl. a toxoplasma szurese miatt),havonta a vedononel (suly,vernyomas stb. ellenorzese),2x szemeszeten (ez mondjuk nek kell szerintem mindenkinek,nekem problemam van a szememme,ezert kellett),vege fele CTG vizsgalatok...


Szoval azert szerintem joval

2013. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
tobbszor megy az ember,mint 4 alkalom,pedig nekem teljesen normalis efolyasu volt a terhessegem.
2013. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3as neked rengetek ultrahangod volt! irigyellek :)
2013. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2013. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tenyleg sok ultrahangom volt es nagyon orultem neki,hogy ilyen sokszor lathatom a picit :-)

Pedig amugy SZTK-ba jartam,nem maganrendelesre,szoval szerencsem volt ezzel az orvossal :-)

2013. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!