Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csípő és szeméremcsonti...

Csípő és szeméremcsonti fájdalmak = könnyű szülés?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat várnék! Több ismerősöm akik ilyen tünetekkel "küszködtek" a terhesség alatt, mesélték, hogy viszonylag gyors és könnyű szülésük volt. Nem sok olyan emberrel beszéltem még akinek nem voltak ilyen fájdalmaik, de annak a kevésnek is nehéz szülése volt...

Nekem logikusnak látszik az összefüggés, lehet hogy most megszenvedek a fájdalmakkal amik kb. fél időtől tartanak, tágul a csípőm meg minden de a szülésnél így talán pikk pakk megy majd a dolog? :)

Nektek, hogy volt? Minden tapasztalat érdekel!

Köszönöm

39+1 hkm


2013. nov. 4. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül függ össze a kettő. Attól, hogy tágulnak a csontok, nem biztos hogy könnyű lesz a szülés, hiszen annyi minden van még ami befolyásolja.

De tudod mit? Így legyen és nagyon könnyű szülést kívánok! :)


(Nálam egyébként ez nem jött össze, volt hogy lábra állni, járni sem tudtam olyan fájdalmaim voltak ennek ellenére a méhszájam sehova sem tágult, plusz a baba is harántba helyezkedett úgyhogy....)

2013. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elèg nagy fàjdalmaim voltak nekem is a tehessèg alatt,sokszor azt hittem szètszakad a csìpôm...stb tehát nekem is voltak ilyen tüneteim ettôl függetlenûl 20òràt vajùdtam ès csàszàr lett a vège!
2013. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gabszem ***** válasza:
a legfontosabb hogy jó formáju legyen a medencéd, nekem már terhesség alatt mondta a doki és a szülésznő is hogy nagyon jó medencém van, könnyen kifér majd a baba, valamint az a fontos hogy gyorsan táguljés akkor gyors lesz a szülés. Na nekem már szülés előtt egy hónappal eltűnt a méhszáj és 40+1. napon indultak meg a fájások, és már 3 ujjnyira nyitva voltam mikor beértünk és innen kb. 3 óra alatt meglett a baba pedig első baba volt és több mint 4 kg.
2013. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia, cáfolnám.. :) Lehetséges, hogy van összefüggés, de nem automatikusan. Nekem semmi ilyen fájdalmam nem volt, a szülésnél sem, csak a méhösszehúzódásokat éreztem. 5 óra alatt lett meg a babám. A tágulás a nyitja mindennek! Utána, ha nincs téraránytalanság a baba ügyesen megtalálja a kivezető utat :)
2013. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Julie S ***** válasza:
Nekem szülés előttig nem volt semmilyen fájdalmam, mégis könnyen ment utána minden. Nem biztos, hogy (csak) ezen múlik a dolog.
2013. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors reakciókat!

Pont ezért írtam ki a kérdést mert ellenpéldával még nem találkoztam.

De így látom, hogy nincs összefüggés, ráadásul páran jól meg is szenvedtetek hiába voltak ezek a tünetek.

Nade bizakodva nézek a jövőbe :)

Még egyszer köszönöm, a jókívánságokat is!

Azért várok még tapasztalatokat, élményeket!

2013. nov. 4. 14:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne feledd...konnyu szules nincs:-) maximum masokehoz kepest.:-) vagy gyors szules:-))
2013. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem voltak csipofajdalmaim, volt h nem tudtam menni, raallni a labamra. 19 orat vajudtam...
2013. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Voltak nagyon erős ccsípő-szeméremcsont-farokcsont fájdalmaim, sőt most is vannak (másodikat várom). Széles a csípőm, tág a medencém. Még a szülésznő is mondta, hogy óóó de könnyen meglesz az a baba. Hát az egy dolog, hogy a csontokon átfér, viszont nekem hiába tágultam rendesen, a méhszájam ráfordult a fejére és nem tudott kibújni. 23 óra kőkemény vajúdás fájdalomcsillapító nélkül. Már készültek a császárra, mikor még egy utolsót próbálkozott a doki (kézzel lefejtette a méhszájat). Eletemben ekkora fájdalmat nem éreztem.... de egyből megindultak a tolófájások és a harmadik nyomásra meg is született. Szóval nem jelent semmit a medence-csípő stb. fájdalom...
2013. nov. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Könnyű szülés nincs, szerintem attól függ kinek mekkora a fájdalomküszőbe!
2013. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!