Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit tennetek ilyen kinos...

Ti mit tennetek ilyen kinos helyzetben?

Figyelt kérdés

39 hetes kismama vagyok,SZTK-ba jarok terhesgondozasra.

1 hete mikor voltam a dokinal,javasolta,hogy fogadjak szulesznot,mert foleg elso gyereknel nem mindegy,hogy ki van ott velem a vajudasnal.

Ajanlott is valakit,mondtam,hogy rendben ,majd felveszem vele a kapcsolatot.

Probaltam hivni a not,bar eleg bizonytalan voltam benne,hogy biztos ezt akarom-e,mert igazabol nincsen valami sok penzunk es nek annyira szivesen koltok erre,de en olyan hulye,nyuszi tipus vagyok,aki nek nagyon ellenkezik azzal ,amit mondanak neki.

Tehat probaltam elerni a szulesznot,de nem sikerult.Belul orultem is neki...Aztan tegnap mentem gondozasra,a doki kerdezte is rogton,hogy beszeltem-e a szulesznovel.Mondtam,hogy nem ertem el,kiderult,hogy rossz szamot adott meg...Felirta a jot es monsta,hogy feltetlen hivjam penteken 8 elott es beszeljek meg idopontot hetfore es akkor hetfon ott talalkozunk.

Mondtam-szokas szerint-,hogy rendben.

Eloszor ugy is voltam vele ,hogy felhivom,aztan ejjel arra jztottam,hogy en nem akarom ezt.

Igazabol tenyleg megterhelo lenne anyagilag,inkabb a babara koltenem azt a 30-40 ezret,raadasul mar barmelyik napon szulhetek,olyan kozeli a datum,hogy tulajdonkeppen ez a no ugyanugy idegen lenne szamomra,mint az ugyeletes.

Tudom,hogy van,akinek fontos a fogadott doki es szuleszno es biztos,hogy rengeteg elonye van,de nekem igazabol megfelel az ugyeletes,foleg azert,mert ahogy mondani szokas ,,addig nyujtozkodj,ameddig a takarod er" es nekem ez tenyeg tul sok lenne.

Most viszont kinosnak erzem,hogy ,,hulyet csinalok" a dokibol,mert nem mondtam rogton nemet,sot,mondtam,hogy oke,aztan meg megsem a megbeszeltek szerint cselekszem...Stresszel,hogy ha ma talalkozom vele a korhazban (CTG-re megyek es szinte mindig osszefutunk a folyoson) es rakerdez,akkor mit mondok.De leghamarabb a kovetkezo gondozason szoba fog kerulnin

Sajnalnam,ha emiatt elromlana a jo orvos-paciens viszony,mert nagyon megkedveltem ezt az orvost es orultem,hogy SZTK-ban ilyen normalis,kedves,hozzaerto szakembert talaltam...

Nagyon megkoszonnem,ha valaki tudna tanacsot adni...

Elnezest,ha sok hiba van,de telefonrol irok.

Elore is koszonom a segitseget!


2013. nov. 8. 05:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem csinálnák ebből "problémát". Ez nem ingyenes szolgáltatás. Egyszerűen megmondanám a dokinak, hogy úgy döntöttetek a férjeddel, nem fér bele a keretbe, és neked meg fog felelni az ügyeletes... A dokid fogadott? Ki lesz benn veled a szülésnél?
2013. nov. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az első jót írt.Szerintem is mond,hogy otthon úgy beszéltétek,hogy neked megfelel az ügyeletes.Az engem is érdekelne,hogy ez a rendes doki fogadott,mert ha már most is kedves,figyelmes veled,akkor szülésnél is az lesz.Amúgy én is ügyeletes szülésznőnél szültem,fogadott dokival.
2013. nov. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom.a megnyugtato valaszokat.Nem,a doki sem fogadott,pont az anyagiak miatt.Ezert is orultem,hogy SZTK-ban talaltam olyan orvost,aki udvariasan es kedvesen banik a betegeivel (elotte sajnos sok rossz tapasztalatom volt az SZTK-ban rendelo orvosokkal).
2013. nov. 8. 07:25
 4/12 anonim ***** válasza:

O.o


Ez azért durva..Tulajdonképpen a doki közölte, hogy ha nem fizetsz akkor bármi történhet..valószínűleg tojnak a fejedre.. :(

Mert mi az hogy 1. szülés, és fogadj szülésznőt???

Én 2x szültem ügyeleten..nem volt kinyalva a fenekem, de probléma mentes volt mindkét szülésem hála az égnek.

Viszont én azt javaslom, hogy pénz nélkül el ne indulj szülni..legalább egy 10-es legyen nálad hát ha nem akarnak fájdalomcsillapítót adni..hidd el képesek ott hagyni szenvedni..nem egy történetet olvastam neten, hallottam személyesen történetet, és többek között nekem is ennyibe került 1. szülésemnél az epi..ezt kertelés nélkül közölték is..addig ameddig nem virítottuk a pénzt, addig azt állították hogy nincs orvos aki beadja..

Elég szomorú hogy ez manapság így megy.. :(

De ettől függetlenül könnyű szülést, és sok egészséget nektek!!

Azt javaslom még, hogy olvass szülés élményeket, kérdezz légzéstechnikákat..mert ha tényleg sz.rnak majd a fejedre, akkor ha bepánikolsz csak lassítod a szülésedet!!Ha szeretnéd privátba leírom..Írj nyugodtan!!Mert én úgy fogtam fel 1. szülésem előtt hogy ez egy természetes folyamat, és úgy is menni fog..jaa...persze..nem!!

2013. nov. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne tipródj rajta, ha találkozol mondd meg neki, hogy a pároddal végül úgy döntöttetek, hogy nem fér bele a költségvetésbe, igazából semmi köze hozzá. De megértelek amúgy, én is ilyen nyúl vagyok, mindent "rámsóznak" a gondozás alatt (plusz ultrahang meg hasonlók).
2013. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek.

Lehet,hogy rosszul fogamaztam,ha ugy jott le,hogy a doki azt mondta,vagy fizetek vagy ,,porul jarok".

Igazabol azt mondta,hogy o javasolja,mert lelkileg ehet,hogy jobb,ha olyan van mellettem,akit ismerek es megbizom benne...

Igazabol nem felek tole,hogy bunkok lesznek,mert voltam bent mar egyszer a korzetes korhazban,mert azt hittem szivarog a magzatviz.Mindenki nagyon-nagyon kedves volt es segitokesz.

Remelem a szulesnel is igy lesz.

2013. nov. 8. 09:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen ne aggódj!

Ne fogadj szülésznőt, ha nincs rá keret és nem szeretnéd! Mondd meg szépen a dokinak is, h nem szeretnéd.

Én is sztk-ba jártam, ügyeleten szültem. Előtte olvastam mindenfélét, h le van tojva , akinek nincs orvosa, szülésznője. De a kórházban mindenki nagyon kedves, barátságos volt! És nem én szültem ott egyedül fogadott nélkül, 1 szobatársamnak volt csak dokija. És mindenki elégedett volt.

Arra nem kell számítani, h minden percben ott lesznek veled, de maximálisan meg fognak tenni mindent.

Nem hiszem, h a doki bunkózni fog veled, ha megmondod neki, h nem szeretnél szülésznőt fogadni. Költs a babára a pénzt, lesz annak helye. És ne aggódj.

Azt meg, h lelkileg jobb lesz neked, mert ismered...? Szerintem a párod, vagy barátnőd jobb lelki támogatást tud akkor majd nyújtani. Az, h a szülésznővel előtte találkozol , nem fogod ismerni. És az is milyen a dokidtól, h vagy fizetsz, vagy pórul jársz? :O Részesedést kap a szülésznőhöz küldött kismamák után , vagy miért olyan erőszakos? ...

Ne aggódj, de tényleg! Utasítsd vissza és ennyi. Nyugodtan. :) Főleg, h pozitív tapasztalatod is van a kórházról ezek szerint!

2013. nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek,megnyugodtam :-)

En is igy gondoltam.A parom es anyukam lesznek itt,nekem ez boven eleg.Raadasul tudom,hogy egy fogadott szuleszno nem azert ugral koru,mert annyira szeret engem,hanem a boritekert...Ellenben anyukam vagy a parom szeretetbol torodik velem.

Amugy epp ez az,hogy NEM mondta az orvos,hogy barmi hatranyom,karom szarmazik belole,ha nem fogadok szulesznot,NEM is velzott ilyesmire,csak azt mondta,hogy lehet,hogy jobban erzem magam,ha egy olyan szuleszno van mellettem akit ismerek es bizalommal vagyok fele .

Koszi megegyszer mindenkinekn

2013. nov. 8. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:

De basszus..tanulj meg olvasni a sorok között...Ha annyira azt akarja hogy ismerd a szülésznőt akkor már előbb javasolja..így a terhesség vége felé rájött hogy nem fizető vendég vagy..így most előállt ezzel..

Ezt nem akartam így leírni, de ez van sajnos! :(

Tudom tele vannak az emberek pozitív tapasztalatokkal az ügyeleten szülésről, de tényleg ki lehet fogni parasztot sajnos.Az én 1. szülésznőm még szülés után az egyik szobatársamat is kiborította olyan paraszt volt..és gondolj bele..én 9 órát húztam ki vele.Konkrétan pisilni se engedett ki, kacsába pisiltetett, nem mozoghattam..és konkrétan semmiben nem segített..Bezzeg a 2. szülésemnél kifogtam egy nagyon jó szülésznőt..ő se volt kimondottan kedves, de mondta mit csináljak..levegő vétel, ne görcsöljek..stb.

Én még mindig azt mondom, hogy pénz nélkül el ne indulj szülni!!!

2013. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek.

Sajnalom,hogy ilyen rossz tapasztalatod van a szulessel kapcsolatban.Sajnos en ugy veszem eszre,hogy ez az egesz szerencse kerdese,van,akivel nagyon rendesek az ugyeletesek,van akivel meg ugy bannak,mint a kutyaval.Sot,biztos ritka,de olyat is hallottam,hogy valakivel a fogadott doki volt bunko es nemtorodom.

Szoval sajnos benne van a pakliban,hogy az ember bemegy es kifog egy idiota orvost/mufurc szulesznot ,akik miatt negativ elmeny marad szamara a szules... :-(

2013. nov. 8. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!