Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek 100 ezer Ft...

Szerintetek 100 ezer Ft hálapénznek (szülésnél) nem túlzás egy kicsit?

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 16:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
De. De ha azért kérdezed, mert egy másik anyuka ennyit adott, akkor arra csak annyit tudnék írni, hogy mindenki a saját háza táján sepregessen.:)
2013. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon.
2013. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Orvosnál kb.ez a fő irány, 100-120.000.- (magánrendelés árának 10x-se)

Szülésznőnél átlag 30-50 körül mozog.

2013. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Ez sokmindentől függ. Mi ennyit adtunk, de jó okom volt rá.
2013. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Tica0121 ***** válasza:
78%
Nekem a fogadott orvosom előre megmondta, hogy ő mennyit kér. Így volt lehetőségünk eldönteni, hogy ki tudjuk-e/akarjuk-e fizetni. Egyébként felénk ez teljesen elfogadott összeg. (Nyíregyháza) Van aki ennél többet is elkér!
2013. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

A hálapénzről egy kis történet.

Én amikor szültem a fiamat, fogadott orvosom volt. Minden vizsgálatnál 10 ezer, a szülésnél 50 ezer ment a zsebébe. Ha összeszámolom a terhességem ideje és a szülési idő között fizetett összegeket, bizony adtam én is 100 ezret.

Egy kedves barátnőm pont akkor lett terhes mint én, sőt 2 nappal korábban is szült mint én. Ő neki nem volt fogadott orvosa, nem fizette 1 forint hálapénzt sem. Mégis ugyanazokat a vizsgálatokat megkapta, ugyanúgy kedvesek voltak vele, ugyanúgy normálisan bántak vele az orvosok. Azt hittem ha az embernek fogadott orvosa van akkor kiváltságos helyzetbe kerül, jobban figyelnek rá stb. Hát nem.. Mindenki megkapja a kelő figyelmet.

Így hogy már több anyukától is hallottam, hogy nem volt fogadott orvosuk, nem fizettek hálapénzt, rájöttem, hogy bizony sok az összeg amit hálapénz gyanánt az orvos zsebébe csúsztatunk.

2013. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Én mindkét szülésemnél 120 e Ft adtam a Dokinak, s nem bántam meg. A rendelés az 12 e Ft alkalmanként.

Bármikor hívhattam, ha valami bajom van, vagy egyéb!

Ha szülhetnék, még egyet, akkor sokkal többet is fizetnék neki, mert tudom nem egy humbuk doki!!!!! A szívét lelkét is adja, nem csak elvégzi a vizsgálatokat!


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én is azért kérdezem, mert több anyukától hallottam, hogy semennyit nem fizetett, nem volt fogadott orvosa és normálisan levezették a szülést, odafigyeltek rájuk stb. Másfelől meg olyanokat is hallok, hogy kell fizetni kb. 80-100 ezret, különben semmibe vesznek..
2013. nov. 8. 16:34
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Nekem fogadott orvosom volt, mindkét szülésemnél az uh árának 10x-esét adtam oda. (Először 90ezret, másodjára 100ezret.) De szerintem ha nincs fogadott orvosa valakinek, akkor ennyit nem kell adni semmiképp, szülés után adsz amennyit gondolsz, az alapján ahogy bántak veled. Ez is változó, hogy kivel hogy bánnak, ha ügyeletesnél szül. Vannak tök pozitív történetek, de sajnos negatívak is.
2013. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha fogadott orvosod van és előre ennyiben megegyeztetek, akkor nem, nem túlzás. (Első gyerekemmel 80, másodiknál 100-at fizettünk. Utóbbit 1 éve. Természetesen a magánrendelésére jártam.)
2013. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!