Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van értelme egy (látszólag)...

Van értelme egy (látszólag) teljesen egészséges, bár 36 éves nőnek TELJES kivizsgálásra mennie még a babaprojekt előtt vagy ez már túlzás?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, ekg, vérkép, vesevizsgálat, széklet-vizelet, stb. Kb. ilyesmiket mondott a doki, hogy ajánlja.
2013. okt. 31. 10:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
első gyerek lenne :)
2013. okt. 31. 10:31
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem érdemes a te és a születendő babád érdekében :) Hallgass a dokira ő tudja a legjobban :)

Sok szerencsét a projekthez!

2013. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen erdemes.
2013. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is érdemes lenne, méghozzá nem csak egy 36 éves nőnek, hanem bármilyen korú nőnek. Kiegészíteném még azzal, hogy nőgyógyászati vizsgálat is kellene. Hajrá :)
2013. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Bármikor bárki elmehet ilyen vizsgálatokra, nem kell hozzá babaprojekt előtt állni.

Én elmennék. 36 évesen már nem biztos, hogy még 2 évet szeretnék várni arra, hogy teherbe essek.

2013. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

igen, értem.


viszont ha pl. az jön ki, hogy nincs baj, mégsem jön a baba, akkor merre tovább?

illetve ha meg az, hogy van valami, amiről eddig nem tudtam és emiatt halasztódik el a dolog? nem jobb nem tudni, hogy pl. a vese nem tökéletes?

2013. okt. 31. 15:38
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem. A betegségek többsége nagyobb odafigyelést igényel terhesség alatt.

Ha mégsem jönne össze a baba, akkor érdemes endokrinológushoz, nőgyógyászhoz menni. Ha ezek után sem, akkor meddőségi.

2013. okt. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Soluna ***** válasza:
Szia! A labor kell mert majd ha terhes leszel akkor is lesz, de pl.: egy vérszegénységet jobb előre tudni, aztán az EKG: a szíved le lesz terhelve a pici miatt , tehát jobb ezt is előre tudni. Vesefunkció eleve van a laborban szerintem ha ott minden oké felesleges más vizsgálat. a vizelet egy tesztcsíkkal megoldható azért is fontos, mert ha van valami gyulladás akkor az látszik, vagy ha pl.: cukor van benne azt is kezelni kell, de ha terhes leszel ilyened is lesz havonta! Semmi rémisztő nincsen ezekben teljesen alap vizsgálatok! ahová célszerű elmenni az a fogorvos! Oda mindenképpen mert a terhesség alatt csak húznak és tömnek, és jobb előtte ha van rossz fogad. Vegyél ovulációs tesztet azzal nagyban tudod növelni az esélyeket minden hónapban. Fél éves aktív próbálkozás után ha nem jönne össze akkor ülj majd le és beszélj a nőgyógyásszal. Akkor majd lehet tovább menni és vizsgálódni, de amíg semmi nem ad erre okot minek aggódni? Élvezzétek egymást és a babacsináló perceket! 38 hetes kismama
2013. okt. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én 34 éves vagyok,első babát tervezzük(igaz már 4 éve...)De most nem ez a lényeg, hanem az hogy inkább most vizsgáltasd ki magad,mint hogy vársz egy évet és utána kezded el az egészet.De ha egészséges vagy akkor természetesen semmi gond nem lehet és akár elsőre is sikerülhet.
2013. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Anikó1985 ***** válasza:
Szerintem te se szeretnéd, hogy bármi baj legyen a terhesség során vagy akkor derüljön ki valami, amit igen nehéz orvosolni terhesen. Menj csak el nem fog fájni! :) A te és leendő babád érdeke, hogy egészséges legyél.
2013. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!