Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki fogadott csecsemős nővért...

Aki fogadott csecsemős nővért a kórházban, az mennyit adott neki "hálapénznek"? Mennyit "illik"?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 15:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet még nem is hallottam!Cseccsemős nővért fogadni?Nem elég ha orvost,vagy szülésznőt fogad valaki?Ez az új divat,hogy nővért is kell?

Nekem 2 gyerekem született,de én bizony még orvost meg szülésznőt se fogadtam egyiknél sem,nemhogy csecsemős nővért..Azt mondtam,az én pénzemet egyik se teszi zsebre!És hála Istennek,van 2 szép és okos gyerkőcőm,a szüléseknél minden rendben volt,fogadott doki meg csecsemős nővér nélkül is.


3 és 4,5 éves gyerkőcők anyukája

2012. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sajnos vannak kórházak, ahol szükséges, mert különben nem segítenek semmiben... Felháborító, de ez van...
2012. ápr. 28. 15:56
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg felháborító. A végén az ebéd mellé borravalót is kell adni...
2012. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

Nos, azért a gyermek nem fog éhen halni, ha nem fogadsz csecsemősnővért. A nap nagy részében veled van a gyerek, neked kell ellátni, szoptatni, tisztába tenni. Az elején megmutatják, meg ők fürdetik, de ezt kutya kötelességük, akkor is, ha nem fizetsz. És ha esetleg mégsem mutatják meg, hogy hogyan kell a babát tisztába tenni, majd megmutatják a szobatársaid, biztos lesz ott olyan nő, akinek nem az első gyermeke. Mellesleg nem egy nagy ördöngősség.

Való igaz, hogy a nővérkék általában sz...nak a fejedre. Nekem azt mondták, azért baba-mama szoba, hogy az anyuka lássa el a gyereket. Persze, de az én gyerekem egész éjjel ordított, és sehogy nem tudtam megnyugtatni, az egész emelet nem aludt tőle. Hiába kértem, hogy segítsenek, annyit mondtak, hogy ők arról nem tehetnek, hogy nem vittem cumit a gyereknek, nekik nincs. Nem beszélve arról, hogy rengeteg vért vesztettem, fel sem bírtam kelni, nem beszélve arról, hogy egy 4,5 kg-s gyereket emelgessek.

Szóval felháborítóan viselkedtek. De attól én még nem fogadnék csecsemősnővért. És akkor hánynak is kéne fizetni? Mert bent vagy 3-4 napot, azért annyit nincs bent a nővérke, még ha fizetsz neki, akkor sem.

Szerintem te valamit félreértettél. Ne csináljunk már ebből is rendszert. Szerintem már az is felháborító, hogy az orvosnak fizetni kell.

2012. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%
Valamit biztos félre értettél.Csecsemős nővért nem szoktak fogadni.A nővérek műszakban járnak és nem fognak 3-4 napot zsinórban bent lenni,mert valaki megszült.Kutya kötelességük /lenne/ segíteni,van amelyik segít is szó nélkül.Amelyik pedig nem akar segíteni azt egy doboz bonbonnal meg lehet enyhíteni.De megfogadni nem szokták.
2012. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

Csecsemős nővért?


Én sem tartom elképzelhetőnek, a férjem orvos, az ő osztályukon a nővérek 3 műszakban dolgoznak - hogyan tudnál egyet fogadni?

2012. ápr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A kérdésem annak szólt, aki fogadott csecsemős nővért... Köszönöm azért a válaszokat... Bár semmi építőt nem kaptam. :( Nálunk szokás csecsemős nővért fogadni és nem a pelenkázás miatt fontos... Hanem a szoptatás miatt... Sajnos nem segítenek benne maguktól, mert "sok" dolguk van. Bár lehet, hogy épp azért, mert fel szokás őket fogadni és azokkal az anyukákkal töltik az idejüket, akik felfogadták őket. De ha nekem nem hisztek, nézzétek meg a 9 hónap első adását, pont a mi kórházunk van benne, még ott is megemlítik, hogy itt szokás csecsemőst fogadni. Amúgy a Szent Imre kórházról van szó.
2012. ápr. 29. 09:01
 8/22 anonim ***** válasza:
Tegnapi első válaszoló vagyok!A szoptatást emlitetted,kedves kérdező,hogy annak megtanitása-kivitelezése miatt kel fogadni nővért!Hát elég érdekes a divat akkor nálatok,mert nálunk-Zala megye-van a kórházba védőnő és ő "tanitja", segiti a szoptatást!A nővérek is ráfigyelnek a szoptatásra,de nem elsősorban hozzájuk kell fordulni,ha valami gond van a szoptatással!
2012. ápr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%

Igen, a kórházi védőnő mutatja meg a szoptatást.

Sajnálom, ha semmi építőt nem tudtunk neked adni. Akkor adjál mondjuk 50 e Ft-ot minden csecsemősnővérkének, aki bejön a szobádba. Ha annyi pénzed van...

2012. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%

Szánalmas. Az ilyen emberek miatt, mint te tart ott az eü, hogy hálapénz nélkül már rá sem néznek az emberre. Már az is durva, hogy az orvosnak fizetni "kell", aztán itt a legújabb divat, hogy a szülésznőt megfogadják. A következő a csecsemősnővér lesz? 10 év múlva már a portásnak is fizetünk, hogy beengedjen a kórházba?

Mert azt láttad a tévében, hogy ezt szokták. És mi volt az a műsor? Valami ingyen reklám a hálapénznek? Inkább elrettentő példa lehetett.

És mégis mitől félsz, mi fog veled történni, ha nem fizetsz a nővérkének? Talán nem találja meg a gyermek a melledet?

Én 2 gyereket szoptattam, elárulom neked, hogyha megy a dolog, akkor nem kell különösebb segítség, ha meg nem megy, akkor hívogathatod majd a szoptatási tanácsadókat, akkor is előbb-utóbb tápszer lesz a dologból.

2012. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!