Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Faros szülés, vagy császármets...

Faros szülés, vagy császármetszés? Tapasztalat, tanács, történet? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
Nyilván az orvos dönt majd, de kiváncsi lennék saját történetre is, ha farosan szült valaki az miért volt jó, vagy rossz, illetve ha császár lett az miért volt jó vagy rossz?
2009. nov. 17. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:

a farosról nem tudok semmit, de a császár nem vészes. gyors műtét, és szerintem nem fáj utána vészesen, persze, ha nem mersz mozogni, sétálgatni császár után akkor rosszabb, mert letapadhatnak az izmok. én 1 nagy hasi műtét és 2 császár után másnap simán sétáltam és zuhanyoztam, míg egy két rendesen szülő szenvedett a gátseb miatt.

és volt a szobába mellettem egy ikreket váró kismama. az egyik gyerek faros volt. a 38. héten megfordult a baba, rendesen szült!! még megfordulhat a tiéd is.

2009. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én fenékkel előre jöttem ki anno 33 éve...mondjuk a súlyom csak 2300 gr volt,úgyhogy nem szenvedett velem sokat anyu.A kolléganőm szintén faros babát szült,de az ő súlya sem volt 3 kilónál több.Ha nagy a baba,és esetleg fsros,lehet nem tudnád megszülni simán.A császártól ne félj,én is úgy szültem,egyáltalán nem vészes,csak az első nap rossz egy kicsit.
2009. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


3hete szültem faros babát,3410g.Nagyon féltem a szüléstől és mindenáron császárt akartam.persze az orvosom nem javasolta csak ha nagyon muszály.Örülök,hogy simán szültem.Nem volt egyáltalán olyan rossz,mint amilyenre számitottam.Csak akkor válaszd a császárt,ha muszály,de az orvos ugyis tudja mit kell tenni.Szülés után simán felkeltem.Császár után nem biztos,hogy igy lett volna.

2009. nov. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam faros volt, ez mellett még nagynak és hosszúnak is saccolták. Én rettegtem attól, hogy hüvelyi úton kell megszülnöm.

A körülmények úgy adódtak, hogy vajúdás nélküli császárom volt. Szerencsémre! A kisfiam 60 centivel és 3950 grammal született. Mindketten egészségesek vagyunk, és semmi hátránya nem volt a műtétnek, érzéstelenítésnek.

2009. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is farosan fogok szülni, a tervek szerint nem császárral, igaz, a 3-at. A napokban tettem fel itt kérdést, és mindenki nyugtatott, aki maga is így szült. Az orvos szerint kicsivel lassabban mehet a tágulás, bár ez alapvetően úgyis alkati függő, kicsivel több odafigyelést igényel az orvos részéről a vajúdás és a kitolás alatt, és a baba kibújásánál tapasztalatot, szakértelmet, de ha nem első baba, és nem extra nagy, reflexből nem szoktak császározni. A szülés előtt nem próbálják még megfordítani?

2009. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Faros volt a babám, eszembe se jutott, hogy császározni engedjem magamat...

Semmi gond nem volt.

Az orvosok hajlamosak a faros babákra rávágni, hogy akkor császár, pedig nincs okuk rá, de nekik persze kényelmesebb. Így gondosan válassz orvost, ha erről van szó, beszélgess vele a témáról!

Természetesen ha nagy a baba, akkor császár, vagy ha veszélyben van, ezzel természetesen egyetértek, de egyéb esetben egy felesleges műtét.

2009. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó ismét, a kérdésed után egy oldallal van egy kérdés, miszerint 4 hónapja szült császárral, de még érzéketlen a hasa. Na, ezért kell meggondolni a dolgot alaposan...
2009. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem akarok császárral szülni. Kislány, második baba és nem túl nagy. Én is úgy gondolom, hogy meg tudnám szülni. Az első szülésem is nagyon könnyen és gyorsan ment. És nagyon jó élmény volt. De ijesztget mindenki (védőnő, orvos, ismerősök stb.) hogy összetörhet a baba, eltörhet a csontja, vagy beszorul a feje és oxigénhiány léphet fel stb. és azt nem tudnám megbocsátani magamnak, ha az én ragaszkodásom miatt nem lenne császár és a babával valami baj lenne. Ezért nagy a dilema. Az orvos azt mondta, hogy ő azért szeret ilyenkor automatikusan császárt, mert a baj az elején úgyse látszik, csak a végén, csak ha már mondjuk beszorult a baba és akkor vagy lehet még gyorsan valamit csinálni, vagy nem. De az én erőszakolásomra mondta, hogy ha nem akarom a császárt, akkor próbáljuk meg. De vajon jó, hogy felülírom amit a doki mond? Vagy jobb lenne ha befognám és rá hallgatnék?
2009. nov. 17. 15:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem is ilyesmikkel ijesztgettek.Lassu tágulás,elakadhat a baba,stb.Tényleg a végén már nagyon féltem.Aztán olyan hamar tágultam,hogy épp beértünk a kórházba.Fél óra alatt meglett a baba.Szép szülés volt.
2009. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!