Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan szültél? Milyen volt,...

Hogyan szültél? Milyen volt, mivel járt a felépülés, meddig tartott?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hüvelyi szülésem volt,gátmetszésel.nekem nagyon jó élmény volt pedig nagyon féltem.4 órát vajúdtam (indított szülés volt)a felépülés kicsit nehezebb volt,mert mikor hazamentünk jött egy front és nagyon fájtam odalenn.a vérzés 6. Héten múlt el.7.héten megjött a mensim(ezzel sajnos a tejem viszont elment és nem lehetett visszahozni)

te előtte állsz azért kérdezed? :)

2013. nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1 hete szültem császármetszéssel. Maga a műtét nem volt vészes, kb 45 perc. Utánna 8 órával lehetett felkelni, az nagyon kemény volt, eléggé fájt, de minden felkelés jobb volt. 3 nap után hazajöttünk, a varratokat hétfőn szedik ki, de semmi bajom nincs már, a varrat is csak viszket, de nem fáj.
2013. nov. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Császármetszéssel szültem, előtte már több, mint két napig fájásaim voltak. Meconiumos volt a víz, magas vérnyomás, tolófájások hiánya, és arctartás volt az oka. Reggel hétkor mentünk a kórházba, ötkor született meg a kisfiam. Mivel beszorult a baba, elég hosszan vágott a doki, de mivel nem hagytam el magam, csináltam a dolgom, kb. egy hét alatt teljesen felépültem. A menstruációm két és fél hónap múlva jött meg, mert elapadt az amúgy is kevéske tejem. a ciklusom rendszeres maradt, de sajnos vérzési problémáim vannak azóta is.(11 hónapos a fiam)
2013. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelyi szülésem volt, gàtmetszéssel. Repedtem kìvül belül. Akkor azt mondtam soha többet... 19 óràt vajúdtam fájdalomcsillapìtàs nélkül. A sebem nagyon fájt kb 2 hétig, állva ettem, àllva csináltam mindent, csak ne kelljen leülnöm mert ordìtok. Mindezek ellenére, akármennyire is fàjt, nagyon szèp élményként maradt meg, bármikor végigcsinálnàm. :)
2013. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hüvelyi szülésem volt, gátmetszéssel. 4 órás könnyed vajúdás, tényleg alig fájt, majd 20 perc kitolási szakasz. Könnyen mozogtam már a szülés után pár órával, itthon sem volt igazán gond, a 6 hetes kontrollra meg teljesen a "régi" voltam. Vérezni kb. 3-4 hétig véreztem, de erősen csak az első héten.
2013. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2x volt hüvelyi szülésem, gátmetszéssel, repedéssel. A varratszedésig kellemetlen volt, meg az első két nap fájt, de mozogni tudtam. Otthon már teljes fordulaton pörögtem mindkét szülésem után.

A gyerekágyi vérzés kitartott 6 hétig mindkét alkalommal.

Vajúdás elsőnél 10 őra, másodiknál 4,5 óra, kitolás mindegyiknél pár perc volt.

Akkor nagyon büszke voltam magamra, hogy milyen stramm csaj vagyok, de amióta a nagyobbik dackorszakban van, a pici meg megállíthatatlan, azóta a szülés már csak egy semmiségnek tűnik.

2013. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Természetes úton szültem, 8 óra vajúdás és 1 óra a kitolás.

Sajnos elég sokszor visszacsúszott, azt hittem nem tudom megszülni, de sikerült nagy nehezen, mert rövid volt egy kicsit a köldökzsinór. Gátmetszésem volt, de már a szülés napján tudta ülni, csak egy kicsit feszült.

Vérezni kb 4 hétig véreztem, az első két hét volt komolyabb,

de utána csak tisztasági betét kellett.

A mezneszem a 7. vagy 8. héten jött meg.

2013. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Császárral szültem, indítás volt, nem voltak fájásaim, mert nem jól feküdt a fiam és egyáltalán nem tágultam. Vérzésem alig volt, de ezt a dokim mondta is, hogy rendesen kitisztított műtét közben. Hamar felépültem, 2. naptól 1 ágyasban voltam 0-24 órában a fiammal, 4. nap jöttünk haza varratszedés után. 6 hónapi csak szoptattam, 4 hónap után jött meg, most 16 hónapos és mg szopizik. Itthon 2 hétig a háztartást anyum csinálta, csak a babával foglalkoztam, ment volna minden, utána csak egyedül, mert a férjem hajnalban indul és későn jön. A kaját rendeljük, 2 hetente segítségem van a takarításban, a napi dolgokat megcsinálom.
2013. nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Császárral szültem, 30 óra vajúdás (7 óra falkaparás), sürgősségi műtét meconiumos víz miatt, gyerek nyakán 2x a zsinór... Altattak, a felkelés rossz volt, a tüsszentés meg horror! 4 nap után jöttünk haza, mindketten teljesen egészségesek vagyunk. 7hós fiú anyukája
2013. nov. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Huvelyi uton. (39.hetesen) okt.3.-an 04:30 magzatviz elfolyas ... 14:30 oxi mert nem indultak be a fajasok. kb 20:00 korul voltak "nagyon" erosek ekkor kertem az epit. Okt. 4.-en nagyjabol 3:30kor kezdotott a kitolas (kozben 40 percre magamra hagytak es kertek hogy tartsam vissza a tolofajasokat had jojjon meg lejebb magatol a kicsi ... nem jott) es 39+1 hetesen 4.en 6:31-kor megszuletett a kisfiam.

Egyetlen varratom sem lett szules utan 2 oraval mar setaltam. 3 het alatt kitisztulatam. Most 6 hete es mar minden a regi.

2013. nov. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!