Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésig magnézium? Hogy van ez?

Szülésig magnézium? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Mifelénk azt mondják a dokik, h a kiírt időpont előtt 2-3 héttel be lehet/kell fejezni a magnéziumot.Erre egy barátnőm meséli, hogy milyen klassz,gyors szülése volt, alig voltak fájdalmai (mindkét szülése ilyen volt)és h ő végig nagy dózisban szedte a magnéziumot.Lehet h a sok görcsoldó miatt tudott tágulni konkrét fájdalom nélkül?Ő esküszik rá, és a dokija is ezt tanácsolta.Akkor most ez hogy is van?Segítsetek légyszi!36 hkm, köszi
2013. nov. 24. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs köze a kettőnek egymáshoz.Egyszerűen neki ilyen volt a szülése.Mázlija volt.
2013. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Biztos van benne mázli is.:)Nagyon eltérőek a nézetek ezügyben, ahogy olvasgatom a korábbi diskurálásokat,Nehéz okosnak lenni.:S
2013. nov. 24. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyénfüggő, hogy ki hogy tágul a terhesség alatt. Az első terhességem alatt az utolsó hónapban a doki leállított a magnéziumról, mégsem tágultam és a szülés alatt sem rendesen. A második terhesség alatt végig szedtem a magnéziumot, mert a vége felé hajnalban olyan jóslóim voltak, hogy kivert a víz a fájdalomtól. Én azt olvastam (itt a gyakorin), hogy fájásgyengeséget okoz, ha 36.héttől tovább szedik. Megkérdeztem a szülésznőmet, azt mondta, hogy ez marhaság. Nyugodtan szedjem. Nem is voltam fájás gyenge, és a szülésig már otthon 3 ujjnyira ki voltam tágulva.
2013. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Julie S ***** válasza:
38+4 hetesen szültem és végig szedtem magnéziumot, különben napi rendszerességgel görcsölt volna a vádlim, meg a legvégén már a karom is. A dokim rám hagyta, azt mondta, hogy ez nem állítja meg a szülést, ha oda kerül a sor. És valóban... amikor elkezdett folyni a magzatvizem, utána kb 6 és fél órával meg is született a lányom.
2013. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is szedtem végig, de már nem akkora adagban, 40+6 napra szültem,én is úgy gondolom,hogy a szülést nem állitja meg és nem emiatt hordtam túl egy picit,hanem mert később fogant, és +-2 hét még normális idő.
2013. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

36-37 hetesen kell abbahagyni, mert a magnézium a kalcium antagonistája, így gátolja a jósló, később az igazi fájásokat. Ha a magnézium kerül mindig túlsúlyba, nem lesznek jóslók sem, melyek segítenek abban, hogy a gyerek megfelelően illeszkedjen be a szülőcsatornába, ill. a szülés időpontja is kitolódhat.

Kíváncsi vagyok, ki ez a kretén orvos, aki szedeti végig a magnéziumot, meg arra is, hogy az általa "kezelt" kismamák közül mennyi a túlhordásos, és a császárosok aránya...

Ha könnyíteni szeretnél a szüléseden, akkor 37. héttől napi 1 csésze málnalevél tea, séta, gátizomtorna, relaxációs technikák elsajátítása, az én kismamáimnál tuti recept.

2013. nov. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én úgy olvastam, hogy a Mg-nak magzatmegtartó szerepe van. Én is szedtem addig amíg a szervezetem igényelte(36. hét), utána nem görcsölt a vádlim csak a szülés alatt (a doki ráfeszített és minden ok volt.

A medencei izmok ellazításában a málnalevél tea jó. Van ahol azt írják, hogy naponta kell 1-2 csészével a 36. héttől. Más helyen azt olvastam, hogy szülés előtt 2 adag teát kell meginni.

2013. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na a málnalevél tea az, ami semmire sem jó!!!
2013. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok,nálam semmi nem érvényesült,amit a 6-os irt érvnek,hogy miért kell abbahagyni :) Voltak jóslók,keményedések, igazi fájások is! jó is lenne,ha ezt meggátolná egy kis magnézium :D és gyors,szép szülésem volt,minden rendben ment,normál úton szültem,első baba majd 4 kilóval! Mindenféle fájdalomcsillapitó nélkül! Ilyen szülés van a nagykönyvben,tökéletes volt! Ha a magnéziumtól volt,akkor jó,hogy szedtem :)
2013. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Julie S ***** válasza:
Nekem mondjuk josloim nem voltak, viszont elobb szultem, rendesen voltak fajasaim is es minden rendben ment.
2013. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!