Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha gát metszést csinálnak...

Ha gát metszést csinálnak akkor az hogyan müködik érzéstelenitéssel nagyon fáj?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én 2x szültem egyszer sem tudtam hogy pont mikor is vágtak. amúgy is annyira feszíti a baba feje a gátat, hogy teljesen lezsibbad és nem érzed a vágást....
2009. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kitolási szakaszban csinálja a doki, ha szükséges. Nem érzéstelenít, ugyanis a gyerek feje már ott nyom téged és teljesen elérzéstelenítia teljes alsó tájékot. Nem érzel semmit belőle. Szülés után viszont összevarrják, nekem az nagyon szokott fájni.
2009. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A többi mellett szinte eltörpül. Viszont a szuri az nekem pl elég érzékenyen fájt, jobban, mint más szúrások, bár azokat nem ilyen érzékeny helyre kaptam. Amikor varrtak az kicsit rosszabb volt, mert akkor már ott volt a baba és inkább őt tutujgattam volna, de varrás közben nem lehetett.
2009. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyik sem fájt. Sem a vágás sem a varrás. A szülés mindent elnyomott nálam. Nem a gátmetszés volt legszörnyűbb...

Nem akarlak ijesztgetni, kedden volt 2 éves a kiscsaj és már a tesót tervezzük. Szóval ki lehet bírni.

2009. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem attól rázott ki a hideg, hogy hallottam a vágást egy olyan "klipp" hangot, de fájni nem fájt. A varrás annál inkább, pedig azt már helyileg érzéstelenítették. (Mint a fogorvosnál: érzed a tűszúrást, de utána ott már rögtön hat is az érzéstelenítés) De az is számít, mekkora lesz a sebed. Nekem az első babánál volt, amit most leírtam, sajnos tovább is szakadtam, (mert sürgősségi volt, lelassult a baba szíve), viszont akinél nem szakad be (mert a gátmetszés célja eredetileg ez, hogy ne magától szakadjon), annak ált. sokkal kevésbé fáj és gyorsabban is gyógyul. A másodikat gátvédelemmel szültem. Picit repedtem (az első metszés vonalán), de sokkal jobb volt, mosolyogtam, miközben csinálták a 3 öltést, nem volt vészes. Szerintem előre ne agyalj ezen, próbálj meg gátvédelemmel szülni, és ha kell, úgyis jön a vágás... Szép szülést Neked!
2009. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem is vettem észre. Se az érzéstelenítőt, se a vágást. Amikor a baba feje beékelődött, na az nagyon rossz volt. Utána a vágás egy megkönnyebbülésnek hatott. A varrás viszont tényleg iszonyúan fájt, hiába érzéstelenítették.
2009. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Normál esetben nem fáj. Nekem sajnos túl szűk volt és a baba feje még nagyon fent volt, így nem nyomta, nem is zsibbadt el, mikor muszáj volt vágni. Hát borzalmas érzés volt.
2009. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Adnak érzéstelenítőt, ha csak lehet (lidocain-injelció) és van rá idő, a fej kibújása előtti fájás alatt, amikor a gyerek feje már amúgyis feszíti, a következőbél vágnak és már ki is bújhat. Nem fáj egyik sem, mert a gyerek feje feszíti és a fájás mellett el is törpül. Már ha jól csinálják. A varrás az mindenképp fáj, illetve minimum nagyon kellemetlen. Még ha agyonérzéstelenítenek is. De akkor már ideális esetben ott van melletted egy gyönyörű kisbaba, és tudod, hogy megéri.
2009. nov. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért ideális esetben, mert hallottam, hogy sok helyen ilyenkor viszik el mérni, fürdetni, stb. És az úgy tényleg elég vacak lehet. Nekem közben a férjem kezében volt, és azt néztem, milyen édesek együtt, és így nem a varrásra figyeltem.
2009. nov. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kétszer szültem, de egyiknél sem éreztem, amikor vágott. Kitolásnál, a fájásnaál vágnak, amikor már tényleg majdnem kint a baba. A varrás az elsőnél, semmit sem éreztem, viszont a másodiknál azt is éreztem, amikor beszurta az érzéstelenitőt, meg mikor varrt is nagyon fájt, mondtam is neki, nem hitte el. Kibirtam.
2009. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!