Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor szokás adni hállapénzt...

Mikor szokás adni hállapénzt a dokinak? Közvetlenül a szülés után vagy a 6 hetes kontrolon?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem szokás. Csak az adjon aki megteheti és elégedett a dokival. Én nem adtam, mert sajnos nem engedhettük meg magunknak, mégse néztek rám ferde szemmel szerencsére.
2009. nov. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Akkor adsz, amikor akarsz, annyit, amennyit akarsz. Ha nem akarsz, nem adsz.
2009. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a jo tanácsokat.
2009. nov. 20. 21:03
 4/11 anonim válasza:
100%
Én akkor adtam, mikor 2 nappal a szülés után bejött megnézni a kórházba.
2009. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.En is ugy gondoltam,csak nem tudtam pontosan hogy hogyan szokás.
2009. nov. 20. 21:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Én az előtt adtam neki oda mielőtt haza indultunk. De sokaktól hallom, hogy akkor adják oda amikor kiszedi a varratot.
2009. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A férjem akkor adta oda, mikor végzett a szülés utáni gát varrásommal és épp vette fel a kabátját, indult haza, még éjjel volt.
2009. nov. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha akarsz adni, akkor szerintem, a hat hetes kontrollon. Mi akkor a magánrendelésére mantünk, családilag. vittük a babát is megmutatni. Akkor adtuk neki.

A kórházban adni vagy inkább elfogadni gázos lehet, mivel ez teljes egészében feketén adott pénz (nem kapsz róla számlát, másrészt pedig el sem fogadhat szülésért állami kórházban) tehát jobb neki, ha nem ott kapja, mert úgy tudom az APEH ellenőrők, TB ellenőrők meg nézhetik van e nála pénz, és el kell számolnia hogy honnan van miért van nála stb, ugyanúgy mint a bolti alkalmazottaknak.

2009. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi akkor adtunk, amikor kiszedte a varratokat a kórházi hazaengedés előtt.
2009. nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
varratszedesnel!
2009. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!