Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Irnatok nekem szulesi elmenyek...

Irnatok nekem szulesi elmenyeket, tapasztalatokat, jo tanacsokat? Pozitiv, negativ egyarant erdekelne

Figyelt kérdés
hamarosan itt az ido, es annyira foglalkoztat a dolog:)

2013. nov. 28. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Már ugyanezért egy másik kérdésnél jól lepontoztak, pedig igaz: minden fejben dől el.


Pozitívan állj hozzá az egészhez, határozd el, hogy minden úgy fog történni, ahogy az a legjobb neked és a babának.


Félelem félelmet szül, a pozitív gondolatok pozitív dolgokat. Azt vonzod be, amire koncentrálsz.

2013. nov. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Első! Általában az értelmes válaszokat pontozzák le, ezt én is tapasztalom :) Mellesleg nagyon igazad van! Az élet minden területére igaz, amit írtál: a pozitív hozzáállás nagyon fontos. Én még szülés előtt állok, a terhességem első harmadában voltam pszihikailag rosszul, mert előzőleg volt egy vetélésem, de akkor is folyamatosan próbáltam úrrá lenni a negatív érzelmeken. Aztán végig jól viseltem, nem féltem a szüléstől, tudtam, hogy nincs gond sem velem, sem a babával. A szülés előtt vagyok egy-két héttel, van bennem egy természetes izgalom, az adrenalinom néha úgy felmegy, hogy majdnem elszállok :) Arra kell gondolni, hogy nem lehet baj, az ember a kórházban szakemberekkel lesz körülvéve, ott lesz a párom és meg tudom csinálni!!! :)
2013. nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Saját élmény: 5 óra alatt született meg a lányom gátvédelemmel és a fájdalom is teljesen kibírható volt, egyáltalán nem volt borzalmas.

Én egész terhesség alatt úgy voltam vele és szülni is úgy mentem, hogy tudtam, minden rendben lesz, könnyen fogok szülni és gátmetszés sem kell majd.

Így is történt.


Ezek miatt is volt már, aki lepontozott. Persze olyan, aki tele volt stresszel, hosszú órákig vajúdott fájdalmasan.

Minden felfogás kérdése.

Saját magadnak könnyíted meg az életed (vagy éppen nehezíted).

2013. nov. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 16 óra volt a vajúdás, ezalatt mindössze egyszer gondoltam, hogy erre mégegyszer nem leszek képes, erre mostmár újra a 39. hétben vagyok. Nekem nem volt fogadott orvosom, de meg voltam elégedve az ellátással. Apuka bent volt és az sok erőt adott. Igazából azt mondom, hogy minden kibírható. Én nagyon jó élményként emlékszem az első szülésemre. Nekem volt gátmetszés, de nekem se az se a varrás nem fájt,.

Kitartást és könnyű szülést.

2013. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az elsővel! Minden téren, ezért nem is szabad negatív tapasztalatokat olvasni. Kicsit olyan, mint sportolóknál az agykontroll. Én ezért szeretnék valamelyest a hipnoszülés módszerével szülni.
2013. nov. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fő a pozitív hozzáállás. Meg tudod csinálni, meg lehet csinálni. De aztán ha mégsem fog hagyományos úton kibújni a baba, akkor sem kell elkeseredni, a lényeg, hogy valahogy kinn legyen.

Szülés közben próbálj lazítani (ha visszafelé számoltok, az sokat segít), nem legyűrni a fájdalmat. Figyelj a levegővételekre, és próbálj segíteni a babának sétával, vagy labdán ülve.

Nem gondolom, hogy 100%-ban ennek az elméletnek köszönhetem a gyors szülést, de biztosan szerepe volt benne a hozzáállásnak is.

2013. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt rengeteg történet van. Nem csak otthoni, kórházi is. [link]
2013. nov. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tyűűűű, én annyira nem gondoltam vészesnek, azt hittem, hihetetlen fájdalomküszöböm van, aztán fenéket. A természet teszi a dolgát stb. 17 órát vajúdtam a fiammal, hajnali fél kettőkor ébredtem fel enyhe alhasi fájdogálásra, ami reggel 7-re olyan erős lett, hogy azt hittem összekakkantom magam. 17.25 órakor született meg a gyerkőcöm. Részleteket nem írok. A lényeg, minél kevesebb drót legyen benned, hogy tudj mozogni és ne csak feküdj mint egy darab fa. A kitolás egy álom volt, alig vártam hogy tolhassak. Utána pihenj sokat, ha lehetőséged van rá, kérj külön szobát (amiért fizetni kell persze, de hidd el nagyon megéri). Nagyjából ennyi :)
2013. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem egy alom volt a szules!Eleve nagyon optimista vagyok, es konnyeden veszem az akadalyokat.Amikor kiderult, hogy kisbabank lesz, azonnal beszereztem terhestorna DVD-ket, meg kismama jogat, es minden nap mozogtam legalabb 30 percet.Ugy voltam vele, hogy az a baba valahogy ki fog jonni, ha mar "bekoltozott", tehat ezen stresszelni nem erdemes.Mindenki kibir par ora fajdalmat, en igy indultam neki.Aztan amikor eljott az ido, hajnali 1-kor elfolyt a magzatvizem, 2-kor mar 5 perces fajasaim voltak a korhazban.Alig tudtam lezuhanyozni, a szuleszno mar surgetett, hogy sieesek, fekudjek fel az asztalra.Aztan jottek a 3 percesek (de nem voltak annyira erosek, nem eltem at olyan fajdalmakat, amilyenekrol elotte hallottam).Fajdalomcsillapitast nem kertem, egyedul a kejgazt (asszem, ez a neve), amit beszippantasz, es kicsit olyan, mintha mamoros hangulatodban lennel...:)Persze, ezt mar a szules vegen elviszik, hogy ne kabulj be nagyon, es tudj koncentralni a doki "parancsaira".A lenyeg, hogy hajnali 4-kor megszuletett az en kicsi tunderem (tehat a fajasoktol szamitva 2 ora alatt!).A ferjem kint varakozott, nem akartam apas szulest, mert szerintem ez nem ferfiaknak valo dolog, bar ez az en maganvelemenyem, nem er lepontozni!:)

A korhaz bababarat volt, tehat a baba allandoan velem volt, csak reggel vittek el par orara, de egyaltalan nem ereztem magam faradtnak, vagy kimerultnek.A mellem nem gyulladt be, picit fajt, mielott megindult volna a tej, de ennyi.Szoval, igazi pozitiv erzesekkel tavoztam a korhazbol, es ez mai napig megvan bennem.Nagyon jo volt szulni, csodalatos elmeny!Neked is kivanom, hogy nagyon szep, konnyu szulesed legyen, es jo egeszseget Nektek!

2013. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek!:)
2013. dec. 3. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!