Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miben más a szülés, ha kialaku...

Miben más a szülés, ha kialakul a terhességi cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Azt mondta az orvosom,ha inzulinos leszek akkor csak centrumban szülhetek,az okát nem mondta.Ez miben külömbözne ? lehet simán is szülni így is?Vagy császároznak?

Attól is félek,hogy ha ennyire diétáznom kell,tudok-e majd szoptatni?



2013. nov. 29. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Itt nálunk semmiben nem más. Ditázni kell, 38. héten befeküdni, ha van baj, ha nincs, de ennyi.
2013. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az inzulinos részről nem tudok nyilatkozni. de a terhességi cukor elvileg megszűnik a szüléssel, tehát utána nem kell diétázni.

nálam császárról szó sem volt, egyedül a túlhordást nem engedik

2013. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hm szerintem semmiben. Diétáztam, így rendben lett a cukrom. Rendesen szültem. 1 éve a kisfiam és még szoptatom!


Ja szülés után már nem kellett diétázni visszaállt a cukrom azonnal.

2013. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!Azért örülök,hogy nem sokban változik a szülés menete és remélem visszaáll minden a régibe szülés után!

diétával kaja uán egy órával 6,1 és 6,0 a cukrom.

Akkor ez így rendben van?Még csak ma kezdtem a mérést,sőt a diétát is (eddig is diétáztam ,csak nem 165 g szénhidrátos diétát csináltam,hanem magamnak találtam ki amíg dietetikus nem adott tanácsot)

Azt mondták 6 alatt kell lennie.

2013. nov. 29. 16:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! én inzulinos lettem, 160g Ch-t ehettem, úgy volt h be kell feküdnöm legkésőbb a 38.héten, de a cukrom jól beállt a végére 5,7 és 6,5között mozgott így 39hét 4naposan feküdtem be és másnap császároztak.-nem a cukrom miatt!!!- a Kisfiamnak teljesen jók lettek a vércukorértékei így nem kellett semmi infúziót kapnia hála az égnek...
2013. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hm... én már másodszor vagyok terhességi diabéteszed, és úgy tudom, hogy étkezés után 7,0 alatt kell lennie, még az inzulinosnak is.


A szülés módja annyiban más, hogy (legalábbis a dokimnál és a kórházban), hogy egyáltalán nem lehet túlhordani. (A dokim úgy magyarázta, hogy a cukrosok méhlepénye 2 héttel "öregebb", tehát a 40. héten úgy funkcionál, mintha 42 hetes lenne a mama.)

A 35. héttől hetente kétszer ctg és flowmetria (áramlásvizsgálat), hogy rendszeresen ellenőrizzék a méhlepény, magzatvíz állapotát és a baba súlyát. A baba nem hízhat extrémen (akkor baj van a cukorral), nem csökkenhet a súlya (a méhlepény nem táplálja).

Simán szülni lehet, császár max. akkor lesz, ha a baba vagy a te állapotod indokolja.

2013. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hm, én az elsővel voltam terhességi diabéteszes és túlhordtam, simán engedték. Korábban el kellett kezdenem nst-re járni meg aztán flowmetriara, de mindenhol tökéletes volt végig az eredmény, lehet ezért is (bár szó sem volt róla, hogy egyáltalán fennáll a lehetőség, hogy ne engedjék a túlhordást).

A méhlepényem arra emlékszem, hogy 39 hetesen is II. fokban volt csak érett szóval, nagy gond azzal sem lehetett.

A szülés maga nekem annyiban volt más, hogy a szülésznő a lelkemre kötötte előtte, hogy legyen nálam szőlőcukor, mert ilyenkor a víz-vér stb veszteség miatt az amúgy is rosszul működő cukorháztartásnál nagyon hirtelen leeshet a cukor, azt meg senki szeretné, ha beájulnék szülés közben. De mondta, hogy amúgy erre kicsi az esély, infúzió volt bent végig, nézték állítólag többször közben a cukrom (?) én erre egyáltalán nem emlékszem, mindegy, szóval elvileg ez is csak óvintézkedés.


És a fiamnak is nézték rögtön szülés után a cukrát, erre viszont emlékszem, mert mondták is. Diétás menüt kaptam a elvileg a kórházban, de arra a menüre a terhes diabetológián azt hiszem nem lettek volna túl büszkék :)))

2013. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, bocs a többi válasz kimaradt. Szóval természetes úton szültem, annyi tejem volt, hogy a gyerekorvos és a védőnő pedzegette, legyek tejleadó.
2013. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ezt a ctg és hasonlók érdekesek. hétvégén töltöm a 36 hetet és eddig senki nem küldött semmire. 10 nap múlva megyek a dokimhoz, akkor kapok beutalót az utolsó uh-ra. és majd utána jönnek a ctg-k-
2013. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!