Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy borotválnak le szülés előtt?

Hogy borotválnak le szülés előtt?

Figyelt kérdés

Habbal, vagy csak úgy szárazon? Úgy tervezem, hogy itthon megoldom, csak felvetődött bennem, hogy történik ez a gyakorlatban? Mekkora "borosta" az elfogadható?

Bocs, ha hülyén hangzik a kérdésem.


2009. nov. 21. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a legjobb, ha otthon meg tudod oldani, minél közelebb a szülés időpontjához. A kórházban nagyon vegyes a bánásmód. Az esetleges varrások miatt nem lehetnek szőrszálak, ezért a borosta sem előnyös. Persze, ha gátvédelem, alternatív szülési módok, akkor a természetes bozonttal nincs gond.
2009. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1-2-3 mm szőr még nem gond, bár biztos ezt is kórháza válogatja.

Engem borotváltak, de hogy őszinte legyek, fogalmam sincs, hogy használt-e habot, vagy valamit. Azt biztos, hogy valamivel nedvesítette, nem szárazon borotvált, de se nem láttam oda, se nem az volt a legnagyobb gondom, hogy megnézzem...

Ebben semmi ciki nincs, a szülésznőknek ez dolguk, természtes rutinsággal csinálják. Én nem fogok bohóckodni itton nagy hassal, tükörrel, az biztos. Elsővel sem tettem,másodikkal sem fogom.

Ha férjem leborotvál, le leszek, ha nem borotvál le, nem leszek...

2009. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem szárazon,és hiába borotváltam le én is,ő is leborotválta
2009. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. nov. 21. 19:32
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia,kicsit benedvesített,aztán úgy borotvált le a szülésznő!Szombat este pesig otthon totál lecsupaszítottam magam,majd egy órán át bohóckodtam a tükörrel,a férjem meg nézte,hogy hol kell még,mert nem merte ő,félt,hogy megvág!

Vasárnap be kellett feküdnöm(túlhordás),kedden hajnalban indult be,és addigra már volt mit borotválnia a szülésznőnek!Csak számomra volt kínos,ők már nagyon rutinosak!

2009. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Borotváltak mind a kétszer, két külön kórház, de szárazon, a legvacakabb kínai eldobhatóval, és eléggé égetett is, kipirosodott, viszketett. Amúgy is érzékeny a bőröm. Most, ha lehet, indulás előtt megkérem a férjemet... Még egy ilyet nem szeretnék.
2009. nov. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 3napos borostával szültem. Nem zavart senkit. Ha bababarát kórházban szülsz, akkor nincs borotválás, esetleg kérésre.
2009. nov. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 napos borostával szültem, nem kellett külön lehúzni, de azért megnézték, hogy nem legyen hosszú.
2009. nov. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
szia! én mielőtt indultunk szülni előtte bepattantam a tus alá és borotváltam. (de előtte kétnaponta, nehogy hirtelen menni kelljen) Így nem kellett. Viszont láttam bent a kórházban a nagy csomag eldobható borotvát, elég gagyi volt. De ha úgy alakult volna, hát borotváljon azzal...nem arra figyelsz akkor
2009. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én most csak hetente vágom le, mert elég érzékeny lett a bőröm, kipattog. De ha szárazon valami életlen borotvával esnének nekem, nem örülnék neki. Remélem lesz majd időm itthon, ha itt lesz az idő!
2009. nov. 22. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!