Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után érdemes/sz...

Császármetszés után érdemes/szabad haskötőt használni?

Figyelt kérdés
Van, aki dícséri, van, aki szerint nem szabad. Nem tudok dönteni. Elég nagy volt a hasam, nem akarom, hogy kötényhasam maradjon. Húzódik vissza szépen lassan. Többen mondták, hogy hordjak haskötőt, de volt, aki szerint nem szabad császár után. Ti mit tudtok erről? Érdemes? Szabad? Segít?

2013. dec. 1. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem kifejezetten megdicsért a doki, mikor egy varratommal vissza kellett menni egy héttel szülés után, és rajtam volt a haskötő. Igaz, mindössze négyszer vettem fel, olyan gyorsan visszahúzódott a hasam. Nem tudom, hogy ettől-e, mert tényleg nem használtam sokat. Összvissz pár órát.
2013. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kötényhasad lesz akkor az akkor is kialakul ha haskötőt hordasz! Az én dokim szerint nem kell!
2013. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, hogy a haskötő csak a meglazult hasizmokat tartja vissza a lógástól. Nekem azt mondta a doki, hogy jobban járok, ha saját erőből húzódnak vissza a hasizmok, ne hordjak haskötőt! a környezetemben sem viselte senki! Jól mondja az előző válaszoló, a kötényhas attól függetlenül alakulhat ki!
2013. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
használtam, ma 8 hete, hogy ikreket szültem, aki lát, el sem hiszi, hogy így visszament a hasam. illetve nekem nem haskötőm volt/van, hanem leszorító bugyim. az orvosom is erősen tanácsolta a használatát.
2013. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 palacsinta1992 ***** válasza:
Én nem hiszem,hogy a haskötőtől menne vissza a hasad, nekem óriás hasam volt és magától vissza ment, nem használtam semmit,azért kapod az injekciókat szülés után, hogy vissza menjen igaz,hogy 1 hónap kellett nekem hogy visszamenjen,de most olyan vékony vagyok mint még soha, szerintem független a haskötőtől.. én értelmetlennek tartom és nekem kellemetlen volt mikor egyszer megpróbáltam!
2013. dec. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az orvosom javasolta. Óriási hasam volt mintha meg sem szültem volna, most szinte olyan mint terhesség előtt kis túlzással - persze még látyu a bőröm de már nincs óriási hasam. Egyébként azért is javasolt, hogy a belek is szépen húzódjanak rendeződjenek a helyükre. Nekem szülés után ha hanyatt feküdtem hullámzott a hasam, pangtak a beleim hogy az orvost idézzem. Viszont azért lehetett nekem ennyire durva mert én alapból nagyon vékony testalkatú vagyok és nagy babám lett, nagy lett a méhem, nehezen is húzódott vissza.

Ja és nekem a haskötő sokat segített a mozgásban is, könnyebb volt vele.

2,5 hete szültem

2013. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez sztem kizárólag alkatfüggő. Az első császárom után hordtam haskötőt (a hasamnak jól esett,mert tartotta), a másodiknál nem, mert nem ajánlotta az (új) orvosom. Ő azzal indokolta, hogy pont hagyni kell a hasizmot magától dolgozni. Mind a kétszer hasonló idő alatt (fél-1 év) ment vissza teljesen a hasam.
2013. dec. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A második műtét után viszont kaptam pár órára homokzsákot, az elsőnél nem.
2013. dec. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!