Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Uzsokiban, császármetszéssel...

Uzsokiban, császármetszéssel szült kismamák! Megosztanátok velem a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Minden érdekel az elejétől a végéig. Beöntés, katéter van? Mennyi idő után kelhetek fel? Mikor láthatom a babámat? Mikor veszik ki a varratot? Nagyon félek...

2013. nov. 29. 19:05
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Májusban császároztak, de sürgősségi volt, így az előkészületekről nem tudok neked mit mondani.

Onnantól, hogy bevittek a műtőbe, az egész nem tartott tovább 50 percnél, és ennek a nagy része a spinális érzéstelenítés volt, a végén pedig a varrás.

A babát azonnal kivitték, majd a vizsgálat után már megfürdetve, felöltöztetve hozták vissza (engem akkor még varrtak). Odatartották a kis pofiját az arcomhoz, megpuszilhattam, beszélhettem hozzá. :) Ez délután 2 óra körül volt.

Este 6-7 körül mellettem lehetett egy kis időre, szoptathattam, de éjszakára bent volt a csecsemőosztályon, másnap kora reggel "kérhettem ki". Utána már a rooming-in protokol szerint volt mellettem. Választhattam volna azt is, hogy már az első éjszaka is velem legyen, de nagyon nehezen mozogtam, tényleg jobb volt így.

A kora délutáni műtétet követően kora este fel kellett kelnem, mert le kellett cserélni a kötést.

Alapból ugye nem császárra készültem, volt fogadott szülésznőm. Ő volt az, aki segített felkelni az ágyból, kitámogatott a fürdőbe, levetkőztetett, lemosdatott, kicserélte a kötést, majd segített felöltözni és visszasegített az ágyba. Mindezt azért tartom fontosnak ennyire részletezni, mert bár egy elég jó kondiban lévő valaki vagyok, mégis azt éreztem, hogy meg sem bírok moccanni, nem hogy felülni, felkelni és járni. De ez ne riasszon el, mert a szomszédos ágyon is egy császáros anyuka feküdt, ő másnap már vígan járkált. Én csak húztam-vontam magam jó pár napig. Mondjuk az ágy nem volt túl előnyös, nagyon magas volt és nehéz volt állítani. Ezen kívül szerencsére semmi rosszat nem mondhatok az Uzsokiról. Tiszta, kulturált, mindenki segítőkész. Az orvosok és a nővérek rendesek, nincs meg az a "nagy fehér Isten" - feeling. A csecsemősök sokat segítenek, mindent megmutatnak, ha elsőre nem megy, kérdezzél tőlük bátran.

Nekem az étellel sem volt semmi bajom. Arra készülj fel, hogy az első két nap diétás (kis rosttartalmú) ételt kapsz majd, ettől (is) jó eséllyel belassul az emésztésed, úgyhogy ezután meg hashajtót adnak majd. Nálam ez a babán ütött vissza, durva hasfájása lett tőle a kisfiamnak.

A varratokat az utolsó (4.) nap szedték ki, egyáltalán nem fájt.

Azt biztos feleslegesen írnám, hogy ne izgulj, de az hátha megnyugtat, hogy vérprofi módon ment minden. Hátborzongató volt látni azt a színtiszta professzionalizmust (és mellete az emberséget), ami a műtőben fogadott. Tudom, hogy ezt ott rutinból nyomják, de hidd el, én is rendesen meg voltam szeppenve, amikor hirtelen úgy döntöttek, hogy akkor inkább vágnak és totál nem tudtam, mire számítsak. Csak a legjobbakat tudom róluk mondani.

Ami még szerintem fontos: nagyon jól jártam a fogadott szülésznővel. Biztosan más is elvégezte volna a feladatot, de így volt egy ember, akivel ismertük egymást és bármikor tudott segíteni.

Ha még van kérdésed, nyugodtan írj privátban.

Jó egészséget és sok boldogságot a babához.

2013. nov. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2013. nov. 30. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!