Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire jók, a bababarát...

Mennyire jók, a bababarát kórházak?

Figyelt kérdés

Elég rosszat hallottam róluk.

Ha az anyának nincs teje pl.


2009. nov. 22. 07:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ez szemlélet kérdése, én mindenképp ilyen helyen szerettem volna szülni, mert egyetértek a célokkal. Az viszont tény, hogy tápszert csak végső esetben írnak fel. Viszont akár napjában 10x is segítenek szoptatni, megmutatják a pózokat, a helyes mellrehelyezést, tanácsokkal látnak el.
2009. nov. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jók!Én az első gyerkőcömmel ő most 16 éves még nem lehettem ilyen szobába(mert nem volt)6.napon jöttünk haza,és gyakorlatilag eddig a napig csak három óránként volt velem fél órát.Egy előnye volt,hogy be volt "állítva"a gyerkőc a 3 óránkénti szopira!Olyan volt mint a svájci óra:)

A picit bababarát kórházba szültem és csodálatos érzés volt,hogy már szinte az első pillanattól velem volt,éjjel-nappal.Szerintem,hogy jó-e az attól függ,hogy az áppen bent lévő csecsemős nővér mennyire segítőkész!De nálunk nagyon segítőkészek voltak talán egy volt csak mufurc!Akinek nem volt elég teje,annak segítettek fejni,illetve szoptatni!Elmagyarázták a csecsemő mérését,hogy mennyit eszik stb...

Szerintem szuper volt!

2009. nov. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szia! Az elso lanyomat en sem bababarat korhazban szultem, a masodikat viszont a MAV-ban es szupi volt. Reggel 9-kor szuletett, 11-tol mar egyutt voltunk a korteremben. Reggel vittek el egy fel orara vizsgalatra, es este furdetni, egyebkent egyutt voltunk, szoktuk, ismertuk egymast. Du pedig apa is bejohetett ismerkedni a szobaba. Noverek nagyon segitokeszek voltak. En nagyon szep emlekeket orzok errol a 3 naprol. Csak ajanlani tudom.
2009. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a Máv már megszűnt, ÁEK van helyette, ami nem nyerte el a bababarát címet, s ez nem véletlen. Én egyébként fürdetésre sem adtam ki a kezemből, bár ezt senki nem is kérte. (István, ami bababarát)
2009. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Nekem épp", hogy nem tűnt bababarátnak. Nem volt tejem, de tápszert nem adtak. Cumit, cumisüveget nem lehetett (?) bevinni, dugdosni kellett, mert különben durván leosztottak :( A baba viszont velem lehetett- így ezt utólag már jónak tartom, bár akkor 5 napig végig ordított, mert nem jutott táplálékhoz!! Én meg tapasztalatlan voltam.

Ettől függetlenül azt mondom, hogy a 2. babámat is ott szülöm,mert már nem leszek ideges, tapasztalatlan, kétségbeesett és kiszolgáltatott!! És tudni fogom, mi a dolgom!! És remélem tejem is lesz, ami éppen lehet azért ment el, mert szörnyen kétségbe voltam esve, és rengeteet idegeskedtem.

2009. nov. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az első babámat szültem, bababarát kórházban voltam. Nem tudtam, milyen a nem bababarát, szóval nem volt viszonyítási alap, de elégedett voltam.


A második terhességem elején kórházba kerültem vérzés miatt. Egy nem bababarát kórházba. Helyhiány miatt együtt feküdtem a gyrmekágyas anyukákkal.

Na, akkor, ott elhatároztam, hogy bár visszajöhetnék ide is szülni (jóval közelebb van, mint a másik kórház), de maradok a bababarátnál.


Nálm nagyon fontos szempont volt, hogy a baba velem maradjon egész nap. A nem bababarátban begyűjtötték őket egy szobába, ott ordítottak szerencsétlenek a kis vájújukban, aztán, mikor kiosztották őket 3 óránként az anyukájuknak, 3-4 babát is vittek egyszerre a nővérkék, hónuk alatt, itt-ott, kapták-fogták-forgatták....rossz volt nézni is.


A mellettem fekvő anyuka nem tudot jól szoptatni, mert nem tudta jól mellretenni a babát. Amikor kiosztották neki a gyerekét, akkor nagyjából odatették cicire, aztán kimentek. Negyed óra múlva begyűjtötték a babákat, a kutya se kérdezte, tudta-e szoptatni, nyelt-e tejet, mi a pálya. Ha sírt a baba, odakint jól megteáztatták.


A bababarát kórházban végig velem van a baba (bár lehet kérni, hogy kivigyék, de miért is kérném??!!Itthon se fogom átvitetni a szomszédba, hogy nekem kényelmesebb legyen), akkor szoptatod, amikor akarod, ha nem boldogulsz, hívhatod a nővérkéket. Készségesen segítenek (többnyire). Ha sehogysem boldogulsz, a baba meg csak ordít, adnak pótlást, de nyilván az a cél, hogy minél hamarabb belejöjjetek a szoptatásba. A legtöbb anyukának azért "nincs teje", mert nem jól rakja mellre a babát, és csak a mellbimbót cumizza a baba, úgy pedig alig jut valami tejcihez, főleg az első napokban, mikor még csak előtej termelődik.

Ha melletted van a baba, és akkor szoptatod, amikor akarod (és amikor a baba akarja), akár óránként, félóránként....akkor tejtermelésre serkented a melled. Ha csak három óránként osztják le őket negyed órára, és ráadásul nem is nagyon boldogulsz a szoptatással, akkor apadni fog a tejed, nem termelődni.


Azalatt a 3-4 nap alatt, míg bent vagy a kórházban, kiválóan meg lehet tanulni szoptatni, semmi más dolgod nincs, mint hogy gyakoroljatok. De ezt csak úgy lehet, ha egymás mellett vagytok egész nap.

2009. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyermekemet "bababarát" kórházban szültem.

Ami azt jelentette,ogy anyatej és semmi más!

Nos első gyermekemnél,nem jött tej,hiába kértem a csecsemősőket,nővéreket segítsenek,nem tették,közölték,h tegyem mellre és kész. Semmit meg se mutattak. Gyerek annyira besárgult,h egész nap csak aludt. Felkerültünk a PIC-re 1 hétre. Infuziot is kapnia kellett...

Másodiknál már rutinosabb voltam,vittem be magammak tápszert,cumisüveget stb..már harmadik nap haza is jöhettünk,gyerek se sárgult be.

2009. nov. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos van olyan kórház, ami viseli a bababarát címet, de mégsem az teljesen, csak elviekben... Pl. Miskolc.
2009. nov. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is Miskolcon szültem bababarát kórházban és teljesen megvoltam vele elégedve.Tényleg jó volt, hogy mellettem lehetett a lányom.Császáros voltam de a szoptatás is ment.Segítőkészek voltak a csecsemősök, hamar be is indult a tejem.Nekem csak pozitív tapasztalatom van.Legköelebb is itt szülök.
2009. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én az Istvánban szültem. Én nem voltam elragadtatva tőlük!!!

A babám megszületett, 1 percre behozták, puszi neki és elvitték!! Mondták elviszik melegedni, 2-3 óra mulva megkapom (éjjel fél 11-kor született), egyszer jött egy nővér 3 körül, hogy rögtön hozza,reggel fél 7-kor kaptam meg, addig vártam rá...

A másik pedig, annyit tudtam, hogy azért nem adták oda szopizni, mert bradycard volt születéskor, de mást nem mondtak, miután elvitték, csak annyit, hogy nyugi jól van ( én meg ettől nem voltam jól, hogy 10-szer elmondták ezt). 2 nap mulva az épp ügyeletes gyermekorvos magyarázta el nekem, hogy mi is volt akkor éjjel a gond a kisfiammal (ez a doktornő volt a legkedvesebb és segítőkészebb)

A pelenkázást, köldökápolást is mondta a nővérke, hogy jön 5 perc mulva és megmutatja. 2 órát vártam rá, míg egy kedves anyuka mondta, hogy hagyjam a fenébe őket, majd ő megmutatja, mindent ő mutatott meg! Este jött ua. a nővérke, és vigyorogva kérdezte, hogy na sikerült azért elintézni a pelenkázást??

De a legjobb, hogy éjjel-nappal veled lehet a baba.

2009. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!