Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves kismamák! Terhességi...

Kedves kismamák! Terhességi toxémia esetén a szülést mikor megindítják, császármetszéssel vagy infuziós eljárással végezték? Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés

2013. dec. 5. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha toxémia miatt be kell fejezni a terhességet, az szinte mindig császárral történik, egy doki sem kockáztatja meg az eclampsiát, amivé fajulhat.
2013. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha alacsonyan tudják tartani a vérnyomásodat és a baba is jól van, nem biztos, hogy megcsászároznak. Én 35 hetesen letttem toxémiás, 36 hetesen kórházba feküdtem 2 hétig, kaptam egy csomó gyógyszert (10 szem Dopegyt, 4 szem Cordaflex naponta) és 40+1 hetesen, természetes úton szültem. Ha nem indult volna meg a szülés, másnap megindították volna, mert rossz volt a vérképem. Középsúlyos eclapsiám volt.
2013. dec. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem toxémia miatt kellett befeküdnöm hamarabb, de mivel a vérnyomásom nem ment fel így sima szülésnek indult,oxival indítottak!
2013. dec. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Természetesen császármetszés általában.

Nekem a 42. hét vége felé szökött minden előzmény nélkül 200 fölé a vérnyomásom.

Ilyen esetekben nincs mire várni, nem is szabad.

Ez káros lehet a magzatra is és az édesanyára is (agyvérzés stb.). Azonnali beavatkozás kell, hogy ne járjon maradandó károsodással.


Szerencsére én már kórházban voltam, amikor ez bekövetkezett és az orvoson 15 perc alatt ott volt mellettem, azonnal műtő és megszületett a kisfiam.

Mindketten szerencsésen megúsztuk :)


A technikai része: gerincérzéstelenítés után műtét. Ennyi.

Utána ugyanúgy történik a felépülés, mint egy tervezett császármetszés után.

2013. dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Mindkét gyerekemmel toxémiás voltam,félidőtől kb.38 hetesen befektettek,39 hetesen megműtöttek.Nem indítottak,szabályos előkészítés volt.(Beöntés,savlekötő adása vénába,katéter felhelyezés) és irány a műtő.

2013. dec. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 hetet feküdtem toxémiával kórházban. A vérnyomásom miatt indították meg végül a szülést. Sima szülésre készültünk, majdnem sikerült is. A császármetszésnek már nem a toxémia volt az oka.
2013. dec. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Edit Nyers válasza:
Súlyos preeclamsyam volt. 27 hetesen sima vizitre mentem be a dokihoz és már tobbet ki se engedtek a korházból. Gyógyszerek nem segítettek, 27 hetesen és 2 naposan császárr megszultem
2014. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!