Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol jobb szülni Debrecenben?...

Hol jobb szülni Debrecenben? Kenézy vagy Klinika? Kinek milyen tapasztalata volt?

Figyelt kérdés
Szülés előtt állok egyenlőre úgy van hogy a Kenézybe szülök mivel a Klinikára jártam de úgy beszéltek az emberrel mint a kutyával eddig jó a Kenézy de sok rosszat hallottam szülés szempontjából róla. Elvileg a Klinika sokkal fejlettebb de azt is hallottam hogy most nagyon sokat javítottak a Kenézyn kinek melyik volt jobb? Tapasztalatok?

2013. dec. 6. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

2x szültem a Kenézyben. 2009-ben, és 4 hónapja. Anno én sok rosszat hallottam a Klinikáról, azért választottam akkor a Kenézyt.

Nem volt dokim, sztk-ra jártam. Mégis mindenki nagyon-nagyon kedves és türelmes volt velem, bármi és bármennyi kérdésem volt mindig mindent elmagyaráztak. Szülni ügyeletesnél szültem, ott is iszonyat kedvesek, és segítőkészek voltak velem. Pedig nem ismertem őket, senkit. Ezek mindkét terhességem alatt és szüléseimnél így voltak. Egy rossz dolgot sem tudok említeni a Kenézy ellen.

2013. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én csak a sógornőm tapasztalatát tudom leírni. Klinikán szült, azt mondta ott soha többé!!

Szüléssel nem volt különösebb gond, azt leszámítva, hogy nem vált le rendesen a placenta, napokon keresztül oxi-injekciót kapott rá, végül meg kellett kaparni. De ezt sem a saját orvosa végezte, hanem épp valaki, kérdésekre borzasztó stílusban válaszoltak, félelmet keltve. A gyermekágyas osztályról még rosszabb véleménnyel távozott. Kérte, hogy segítsenek neki a fejésben, mert a kisfia nem tudott/akart szopni, viszont az sok oxitól nagyon belövellet a teje, begyulladt a melle. Több, mint egy napig felé se néztek, hogy sikerült-e vagy sem, hiába kérte. Azt mondták jegelje a mellét, de jeget nem adtak. Amikor az apuka bement és kérdőre vonta őket, hogy miért nem adtak neki jeget és miért nem segítenek, azt mondták, hogy miért nem hozott magával jeget?????? Hozzáteszem, 40 km-re laknak a kórháztól! Ezután a vita után kicsit összeszedték magukat, de tudni kell, hogy olyan vita volt, hogy ráhívták a biztonságiakat, tehát nem óvatos kérlelés. De úgy vérték, hogy végre hazajöhessenek, mint a messiást. Ráadásul tovább is kellett maradniuk a placenta miatt...

Több anyuka-apuka is panaszkodott egyidőben, mikor benn voltak, hogy velük is milyenek...


Szóval ez alapján eszembe sem jutna ott szülni!

Szóval Kenézy jó lesz szerintem!

2013. dec. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Anno én is azt hallottam a Klinikáról, hogy úgy beszélnek és bánnak ott az emberrel, mint a kutyával.
2013. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hűű ez elég durva:/ hát én 12hetes koromig a klinikára jártam de szó mi szó semmit nem magyaráztak el(első baba tapasztalat ugye nincs) aztán meg persze lebasztak hogy miért nem csináltam ezt vagy azt de mint a kutyával meg egyszer bevéreztem sex után és bementem a klinikára csinátak egy belső uh-t immel-ámmal (pünkösd volt) meg még rám förmedtek hogy ez nem várhatott volna? de közlöm olyan belső uh-t nem kivánok senkinek 2napig ugy fájtam utána :/ eddig bejött nekem a kenézy de nemigazán tudom hol jobb
2013. dec. 6. 15:05
 5/15 anonim válasza:
felújították a kenézyt is ! én mindenképpen ott ! De akkor is csak Korláth Zalán doktor úr kezei alatt !!
2013. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is megerősítem amit a többiek írnak.A kenezy-be szültem én is 3,5 éve.Azóta már felújították. Mindennel meg voltam elégedve mindennel.A klinikáról sok rosszat hallottam.Barátnőm kisfiának a fejét megvágták császár alatt,a barátnőm kérdezte hogy miért hosszabb a hasan a vágás mint másnak,azt felelték,hogy megcsúszott az orvos keze.Ez mindent elárul a véleményemről.Elmondta még egyszer többet nem szülne ott.Érthető is.

A védőnőm is úgy kezdte ugye nem a klinikára megyek uh-ra?

2013. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Uristen:O na ez azért durva:O így kicsit nyugodtabban megyek a Kenézybe szülni:)
2013. dec. 7. 11:19
 8/15 anonim ***** válasza:

Csakis Kenézy.Fogadott doki nélkül szültem,rendesek,kedvesek voltak velem.Első babám volt,csecsemősök között talán 1 volt akinek "rossz napja" volt egyszer.

A másodikat is ott fogom!Sok szerencsét a szüléshez:)

2013. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is fogadott doki nélkül leszek
2013. dec. 7. 14:54
 10/15 anonim válasza:
tegnap is írtam :) pont tegnap voltam amúgy nst-n is :) mindennel meg vagyok elégedve a Kenézyt illetőleg ! Volt olyan hogy a 20 . héten be kellett mennem gyulladás miatt este 10 órakor . semmit nem szóltak . megvizsgáltak gyógyszert is kaptam míg a klinikán elküldik az embert hogy majd reggel 8 kor kezdődik a rendelés ! hát akkor is nyugodt lehetsz ha nem lesz orvosod ! jó kezekben leszel :) a nővérek és az orvosok is értik a dolgukat , rád is és a kicsire is oda figyelnek szóval inkább a kenézy .
2013. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!