Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Min múlik, hogy a császárt...

Min múlik, hogy a császárt altatásban vagy epidurális érzéstelenítéssel végzik?

Figyelt kérdés
A kórház belső rutinján ("mi ezt itt így szoktuk meg"), vagy van valamilyen orvosi szempont?
2013. dec. 7. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom függ az aneszteziológustól, és függ attól hogy az anyuka hozzá járult-e az epidurálhoz. Gondolom már alig végeznek műtétet altatásban, hiszen sokkal nagyobb a veszélye.
2013. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem pl. azért lett altatásban, mert gerincsérv műtétem volt, és ott a műtéti heg, ahol az epidurált adnák. Tehát előre tudtam, hogy altatnak. (Faros volt a baba)
2013. dec. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömet azért altatták, mert nem sikerült jól gerinc mellé beadni. Sajnos érezte a vágást, és rögtön altatták..
2013. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A második császáromnál nem sikerült az epidurális érzéstelenítés, állítólag nem túl jó a gerincem (gőzöm sincs, hogy értette ezt az anesztes, aki mondta). Ezért altattak el gyorsan, mert a kisfiamnak már nagyon esett a szívhangja.
2013. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tőlem megkérdezték, hogy melyiket választom.
2013. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én spinális érzéstelenítést kaptam, fájásom nem volt, így nem kaptam a vajúdás alatt EDA-t, a műtőben szúrtak, nem volt sürgős, minden értékünk tökéletes volt. Az altatásnak általában egészségügyi oka van: korábbi eü probléma a mamánál vagy sürgősen kell megszületnie a babának.
2013. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, aki vajúdás alatt kér EDA-t, azt -ha császár lesz- mindenképp altatják.

Tőlem nem kérdezték meg, egyből érzéstelenítettek. Nyilván ez a veszélytelenebb, és ha nem sikerül, még mindig lehet altatni. Jobb az, ha az anyuka ébren van, én nagyon elkeseredett lennék, ha nem hallhattam volna az első felsírását, nem láthattam volna azonnal, amint megszületik. :)

2013. dec. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem altatnak EDA-s vajúdásnál automatikusan, nem tudom hol hallottad, ha nem sürgősségi EDA-val csinálják a császárt, ha már be van kötve. Ha nincs akkor szúrnak spinált. Az őrzőben mindkét szobatársamnak EDA-val csinálták.
2013. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi 7- es de ez tényleg hülyeség amit írsz! Nekem is sima eda- val császároztak. Engem pl megkérdezett az anesztes tájékoztatás után, hogy mit szeretnek,de rögtön hozzátette, hogyha egy mód van rá ne válasszam az altatast,mert az sokkal veszélyesebb, bonyolultabb a babára nézve is. Elsőre szépen sikerült szúrni, bár nagyon sokára hatott akkor egy picit megijedtem ,hogy altatás lesz a vége. Először hideg sprayvel fúj kiáltják, mikor nehezen hatott mar tűvel szurkaltak.
2013. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!