Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitt kell még vinnem a kórházb...

Mitt kell még vinnem a kórházba? Álltalában a babának mit adnak és mit nem?

Figyelt kérdés

Tegnap töltöttem be a 8. hónapot és lassan úgy érzem ideje összekészíteni a csomagomat. Egyet a kórházba, egyet pedig a hazamenetelhez.

Amit a kórházba vinnék (eddig):

Magamnak:

Köntös, hálóing, papucsok, melltartók, bugyik, zoknik, törölközők.

Betét, wc papír, papír zsebkendő, fertőtlenítő törlőkendő, intim törlőkendő, fésű, tusfürdő, szappan, hajgumi.

Evőeszközök, műanyag pohár, bögre.

Babának:

Popsitörlő, popsikrém, pelenka, textilpelenka, cumi,cumisüveg.

Mit hagytam ki?

Tapasztalt anyukák kérem a segítségeteket!

Első kisbabámat várom.



2013. dec. 10. 07:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a babának nem kell vinni semmit, mindent adnak.

Én vittem magamnak még aloe first sprayt a gátsebre.

2013. dec. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a babának pont ezeket kellett vinni amiket írtál. Ruhát, fürdetőt adtak.

Mondjuk cumisüveg nem kellett, cumit pedig tuti nem díjazták volna! Bababarát kórház.

2013. dec. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 gabszem ***** válasza:

én az uzsokiban szültem Pesten. a babának adtak napi 5 pelust ( ez nem elég), popsikrémet. de popsitörlőt nekem kellett vinni. kell egy kis takaro a babának. esetleg kis sapka kesztyű, textil pelus. a nete azt irták hogy ruhát adnak a babának de ott meg leroltak hogy miért nem vittem szóval nem árt ha azt is viszel...

magadnak szülésre háloing, innivaló, szőlőcukor, csoki, törölköző, tusfürdő, papucs, nagy betét.

2013. dec. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egyébként én amikor állítottam össze a csomagot, megkérdeztem a kórházban hogy mit kellene vinnem, így nem ért meglepetés.

2-es voltam

2013. dec. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Vizet, szörpöt vigyél magadnak sokat.

A babának vegyél azért pelenkát és egy teljes csomagot bevittem, illetve ruhát is vittem neki, adnak ott is de ha szeretnéd a saját ruhájába átöltöztetni akkor vigyél neki, illetve pokrócot neki, abba bele tudod tekerni. Sapkát, kezére kis kesztyűt.

Én csak egy poharat vittem be meg az evőeszközöket illetve egy kis dobozban vigyél be mosogatószert, szivacsot meg egy törlőruhát. Könyvet is vigyél mert unatkozni fogsz.

2013. dec. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél mellszívót szerintem, nekem nagyon jól jött. Babának itt vinni kellett ruhákat is, és takarót, vagy valami pólyát.
2013. dec. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Adnak a babára ruhát, de lehet vinni sajátot is.

Én vittem ruhát, mert a kórházi angolpólyából mindig kivolt a lába, meg olyan szerencsétlenül nézett ki benne.

Tegyél el innivalót, kekszet, mert kitudja mire ér vissza a férjed, s visz neked be enni inni.

2013. dec. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Könyvet???? Te nem a babáddal voltál ezek szerint.

Kérdező! Ha viszont melletted ott lesz a babád, biztos hogy nem fogsz unatkozni!

2013. dec. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Magadnak jó sok szárnyasbetétet, mert emlékszem én csak 2 csomaggal vittem és az nagyon hamar elfogyott. A másik a melltartóbetét ami nekem nagyon hasznos volt, kb óránként cseréltem mikor beindult a tejem. A mellszívó is nagyon sokat segített.

(Cumisüveget is vittem, mert nem tudtam, hogy lesz-e elég tejem vagy ha bármi más ok miatt nem tudok szoptatni akkor lehetett volna rá szükség)

Nedves wc papír! A simát szerintem a kórházi napokra felejts el ( ha természetes úton szülsz)

A többi tök jó amit leírtál!

2013. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam volt egy csomag eldobható bugyi, bent végig azt hordtam. Vastag, inkontinencia betét, mellszívó, bimbóápoló kenőcs, Laktoherb tea, műanyag tányér. A babának vékony kis takaró(jó lett volna kettő). Sok víz, gyümölcs, olyan ennivaló, ami nem fogja a székletet.
2013. dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!