Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet segíteni abban...

Hogyan lehet segíteni abban hogy megnyíljon a méhszáj?

Figyelt kérdés

38 hetes és 5 napos kismama vagyok, a méhszájam még teljesen zárt, de már megpuhult. és szeretnék valami módszert a házas életen kivül ami esetleg megnyithatja a méhszájat. vannak fájásaim, de hiába amíg zárt vagyok.

tanácsokat várok. szedem a homeos bogyót Caulophyllumot. meg iszom a málnalevél teát is. valami jó ötlet. 24/L


2013. dec. 15. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
ez nem is baj ilyenkor még. A legtöbb kismamának csak a szüléssel kezd nyilni. Vna kinek aká2 2 óra alatt meg van 0-ról. Nem kell semmit tenned ezért egyenlöre. Az orvos tud rajta tágitani kézzel de az marha fájdalmas és nem is túl természetes dolog.
2013. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A méhszáj a szülés megindulásakor kezd nyílni, elötte nem és fölösleges is lenne ezt eröltetni. Addig örülj, amig zárt, mert a babának az a legjobb.

Most még ne akarj szülni, még nincs ideje.

2013. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Boccs az off-ért, de üdv a klubban! :D Ugyanígy állok, ahogy te, csak 3. babával, ami azért néha ad egy kis reményt, hogy nem várja meg a 40 betöltött hetet. Nekem 2x is szülés elött 2-3 nappal kezdett nyílni a méhszáj, addig teljesen zárt voltam. Ez az 1. babánál 39+4 napot jelent, a 2.-nál 41 hetes voltam, amikor magzatvízvizsgálathoz tágított a doki, hát... nagyon fájt! 41+3 voltam, mikor elkezdtem vajúdni. De tényleg mindenkinél más, ahogy elöttem is írták, van aki 0-ról tágul ki 2 óra alatt... És van aki nyitott méhszájjal indul és mégis 12-24 óra a tágulás. A dokim arra, hogy felpuhult a méhnyak (én is így állok), azt mondta, azt jelzi, hogy könnyű szülés lesz, de hogy mikor, azt nem tudja.

38+5 hkm

2013. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utsó vagyok. A szex-en kívűl nincs jobb ötletem... Mondjuk nekem már nem megy. :)
2013. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is offolok, de énis ugyanígy vagyok, cak még inkább, mint a kérdező: szintén 38+5, szintén ezt a homeos bogyót szedem, meg hétvégén az arnicát, meg palástfű teát iszok.. Ja és szintén 24 éves vagyok..:D És persze teljesen zárt vagyok, csak jóslóim vannak. A védőnő azt mondta h ahhoz h nyíljon a méhszáj, ahhoz nagy fájások kellenek, csak úgy nem fog.
2013. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

még mindig zárt vagyok és 39 hetes és 3 napos vagyok mostmár. azt mondja a dokim hogy alakulunk.

de hogy alakulunk ha zárt vagyok? :( nem értem.

elvileg dec 25-re vagyok kiírva, de azt mondta hogy karácsonyra nem valószínű hogy lesz baba, de szilveszterre biztosan. mondom az fasza. És továbbra is szedem a homeós bogyeszt. De mondta a dokim hogy most elég sok kismamája ment ugy szülni hogy zárt méhszájjal, elfolyt a magzatvíz, vagy csak repedt a burok, és mégis meg lettek a babák. azt mondta ne keseredjek el. mondom nem az hogy elkeseredek vagy sem, de nem hiszem hogy valahogy nem lehet segíteni. mert ez nagyon rossz ez a tétlenség. nst is rendbe, ultrahang is rendbe, csak annyi hogy zárt vagyok :( pedig karácsonyi ajándéknak szerettem volna ha megérkezik. meg már nagyon várjuk -

2013. dec. 20. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 4 gyerekkel teljesen zárt méhszájjal mentem be és nem túl sokára meglettek.
2013. dec. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!