Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1. sz. Női klinika érdekelne,...

1. sz. Női klinika érdekelne, kinek milyenek a tapasztalatai? A technikai része érdekel inkább, nem a személyzet, és hogy van-e alapítványi szoba és mennyibe kerül? Apa mikor lehet ott ahol, és mikor nem?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gyakorlati tapasztalatom nincs, csak januárban fogok ott szülni. De a szülésznőnk bevitt a szülőszobába - az elképesztően jól felszerelt, nagyon biztonságos és kellemes volt egyszerre. A bababarátság az orvosodtól és a szülésznőtől függ majd. A szülőszobáktól pár méterre van a császáros műtő - bármi van, azonnal tudnak lépni.

Az alapítványi szobákat előre nem lehet lefoglalni - nálunk természetes szülés lesz, programcsászár esetén gondolom megoldható. Amikor bemész szülni, akkor a szülésznők megkérdezik, hogy szeretnél-e utána alapítványi szobába menni, ha van hely, akkor lefoglalják neked. Az 1 ágyas 12,000, a 2 ágyas 9,000/éjszaka. Maximum 72 órát kell bent tölteni, tehát max. 3 éjszakával kell számolni. Mi az 1 ágyast kérdeztük meg, oda sem szeretik beengedni az apukákat. 2 ágyasba értelemszerűen nem jöhetnek be. Látogatók a folyosón lehet fogadni - egy elég huzatos, szűk hely. Tekintettel arra, hogy január lesz, én biztosan nem fogom kivinni oda a gyerekemet a sok köhögő, influenzás ember közzé.

2013. dec. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Látod pont emiatt kérdeztem. A szülőszobát ismerem látásból, töltöttem ott 22 hetesen 2 éjszakát, de azt, hogy milyen lehetőségeim vannak ott, azt nem tudom még egyenlőre. Gondolom a szülésznő majd mindent szépen elmesél. Én márciusban szülök ott, első baba, és pont apa miatt akartam egyágyasat, azt hittem, bent lehet velem, benn is alhat, mert más kórházakban úgy van. És hiába március, akkor is simán lesz még influenza, úgyh én sem hiszem h ki fogom vinni a babát a folyosóra... lehet h csak én fogom látni a babát :D 27+4 hkm ^^

de akkor szerinted sem éri meg az a 12 ezer, így, ilyen körülmények között??

2013. dec. 24. 10:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Erre nehéz válaszolni. Azt olvasom itt és a többi fórumon is, hogy aki megengedheti magának, az nagyon nem bánja meg az 1 ágyas szobát. Elsősorban amiatt, hogy tudsz pihenni, nyugodtan szoptatni - már 2 ágyasban is gondot okoz, hogy a 2 baba közül valaki nagy valószínűséggel mindig ébren lesz :). Egy olyan anyukával találkoztam, aki 4 ágyasban volt. Ő szüléstől a hazamenetelig max. 20 perceket aludt.
2013. dec. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
értem. Köszönöm a választ :)
2013. dec. 24. 10:24
 5/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Augusztus végén szültem ott, csak ők vették észre, hogy 1 héttel korábban indítani kell. Mi teljesen meg voltunk elégedve! 12 órát vajúdtam, apa bármikor bejöhetett, szülésnél is ott lehetett. Én semmit nem fizettem nekik, mégis úgy éreztem, mintha nagy összeget nyújtottam volna át előre, olyan szakértelmet és figyelmet kaptam. Az ügyeletes szülésznő félóránként benézett, mikor úgy látta jobbnak, felültetett. Folyamatosan nézték, hogy hogy van a pici, de feleslegesen nem zaklattak. Éjszaka egy picit hideg volt, de párom szólt nekik, és pár órára jó idő lett. (Mondjuk az időérzékem teljesen elvesztettem, úgyhogy lehet, hogy kevesebb vagy több idő volt :) )

A látogatási idő kötött, ilyenkor általában tele van a folyósó, de hamar lecseng a nagy zajongás. A picit kiviheted a folyósóra, hogy a család láthassa, de arra nagyon figyelnek, hogy messzebb ne. Látogatási idő után a biztonsági őr körbejár és figyelmezteti a látogatókat, hogy kezdjék meg a hazamenetelt. Ettől függetlenül, ha leadod a babát megőrzésre, akkor 1-2 órát az aulában beszélgethettek.

A gyerkőc végig veled van (kivéve, ha valamiért beadod). Én 4 ágyas szobában voltam, és első gyerekesként jól jött a segítség a többi anyukától, akiknek már második született. Persze a csecsemősök is 2 percen belül ott vannak, ha segítséget kérsz!

Az egyetlen negatív (tapasztalatom és a velem egy szobában lévők szerint) az a fürdőszoba. Én pont a vécé felőli bejáratnál lévő szobában kaptam helyet, és olykor igen nehézkes volt a bejutás. Főleg azoknak, akiknek nem ment le azonnal a pocak.


Csak a szülőszobai és a gyermekágyas részlegről tudok nyilatkozni, mert az ambulanciáról azonnal indítottak, így előtte nem feküdtem bent. De ha lesz második pici, vele is biztosan oda fogok menni!


Ha van még kérdés, szívesen válaszolok, most csak ennyi jutott hirtelen eszembe...

2013. dec. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Előző vagyok


Még annyi, hogy szerintem felesleges az 1 ágyas szoba. Egyrészt hátul vannak, ahol a megőrző van, tehát sírást ígyis-úgyis hallani fogsz. Márcsak azért is, mert vannak akik este a folyósón sétálgatnak a picivel, mert nem tud aludni valamiért. Másrészt annyira nincs katasztrófa nagy zaj, mi nagyon jól aludtunk mind a 4-en. Azért a legtöbb anya odafigyel, hogy a többiek tudjanak pihenni. Ha meg sikerül szoptatni, nem a másik gyereke fog felkelteni.

A második éjszaka meg tuti nincs alvás... Amikor mi bent voltunk a második éjszakáját minden gyerkőc végigsírta.

2013. dec. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves válaszoló. Igazság szerint azért kérdezősködtem, mert első babám lesz, és eddig nem nagyon tudtam dönteni, hogy hogy s mint legyen. Szeretnék pihenni, nem akarom, hogy a más babája zavarjon, ugyanakkor jól jön a sok segítség és tanács, amit kaphatok. Mindenhol vannak pozitív és negatív dolgok, én főleg azt szeretném, ha apa a lehető legtöbb időt tölthetné velem meg a picivel, ő is ezt szeretné, de valószínűleg nem lesz megoldható. Mindenesetre hajlok a 4 ágyas szoba felé, úgyh végül lehet, ezt fogom választani. A szobák elrendezését már ismerem, egy hetet feküdtem benn, mert majdnem vetéltem, és szerencsére én a kézmosó felőli oldalon laktam.. Persze akkor még kis pocakkal. Képzelem milyen lesz majd lógó hassal átkecmeregni a wc mellől a kézmosóhoz. Köszönöm szépen a részletes írásod, sokat segített
2013. dec. 24. 11:58
 8/12 anonim válasza:

Igazság szerint a 3 napért nem adnék ki ennyi pénzt, ez simán kibírható a 4 ágyasban is. És a csecsemősök tényleg pillanatok alatt ott vannak, még akkor is, ha azt mondják 10 perc, én sosem vártam annyit. A legtöbb talán 2 perc volt.

Jó, hogy elmehetsz zuhanyozni anélkül, hogy beadnád, mert vigyáz rá másik 3 anyuka. Így hallod azt is, ha sír (legalábbis nálunk mindenki megismerte a sajátja sírását).

Elsővel tényleg jó volt, a másodikkal már lehet, hogy megfontolnám az 1 ágyast, mert már megvan a kellő rutin. De pihenni nem fogok attól többet :)

2013. dec. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy a csecsemősök olyanok, amilyenek, túl sok idejük nincs kéretlen tanácsokat osztogatni, kedvesek is meg nem is... Szoptatni hogy fogok megtanulni? :/ Ha kérem mutassák meg, segítsenek, akkor segítenek, ugye?? Ettől félek amúgy a legjobban, más nem aggaszt csak a szoptatás
2013. dec. 24. 14:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia, bocs az offért, de engem is minden érdekel a Klinikával kapcsolatban, mert én is ott fogok szülni márciusban, első baba nálunk is. :-D Ha gondolod írj privit. :D
2013. dec. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!