Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kell mentőt hívjak? Mit...

Mikor kell mentőt hívjak? Mit kell pontosan a telefonban mondani?

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy gyors köszönés, közöld a pontos tartózkodási helyed, a neved és a sérült nevét, ha kell a telefonszámodat (amit előre leírtál egy cetlire a címmel együtt), majd hogy miért van szükséged egy mentőre, ha tudod akkor részletezd. Mielőtt felhívod őket, vegyél egy nagy levegőt és pár másodperc alatt szedd össze magad, hogy nyugodtan tudj beszélni velük.
2013. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem a kérdező a szülésre gondolt.
2013. dec. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mennyire laksz a kórháztól? Rendszeres 5 percesekkel indultunk el mi, fél óra alatt bőven odaértünk. Ha rendszeres fájásaid vannak, azonos időközönként (10 perces, 5 perces...) akkor érdemes telefonálni, köszönsz mondod a nevedet, a tartózkodási helyed és hogy hányadik hétben vagy, milyen időközönként vannak a fájások, szeretnél mentőt kérni, mert más nem tud bevinni. Ők pedig megmondják, hogy hány perc mire odaérnek hozzád, ennyi, szép szülést neked!
2013. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Felhívod, hogy:

Jó napot/estét kívánok, xy vagyok, város, utca, stb. Megindult a szülés, küldjenek mentőt, mert máshogy nem tudok bemenni, és elfolyt a magzatvíz...

Erre gondoltál?

2013. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De ráér akkor is, ha elfolyt a magzatvíz?
2013. dec. 24. 13:56
 6/10 anonim ***** válasza:
A magzatvíz nem minden esetben folyik el az elején, sokszor burkot kell hogy repesszenek az orvosok. Ha rendszeres időközönként vannak fájásaid, rövidül a köztük lévő idő, akkor ne várj a magzatvíz elfolyására, mert a szülés megindulást jelzik a fájások is :) Boldog Karácsonyt !
2013. dec. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak kb. a szülések egyharmada indul magzatvíz elfolyással. Ha elfolyik, rögtön mentő, kórház.

Ha "csak" fájást érzel, pillants az órára, írd fel. A következőnél újra. Az elején simán lehet, hogy csak 40, vagy akár 60 percenként jön egy.

A mentőt elég ha 10 percesekkel hívod ki, ha nem vagy nagyon messze a kórháztól.

2013. dec. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nitókrisz ***** válasza:

Nekem nem folyt el a magzatviz, ot perces fajasoknal hivtam a mentot es amire kiertek mar harom percesek voltak.


Mond meg a cimet, a nevet es hogy szules indul, mennyi percesek a fajasok es hova tartozol hova kell vinniuk. Telefonszamot is kell, ha van mobil azt.

2013. dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Húsz kilóméterre lakom a kórháztól.
2013. dec. 24. 15:56
 10/10 anonim ***** válasza:
tõlem õk kêpdeztek mindent. csak a nevem mondtam,h.honnam telefonàlok ês h. fàjàsaim vannak. kêrdeztêk miluen gyakori(2-3perces),hànyadik terhessêg,hàny éves vagyok,pontos cím.
2013. dec. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!