Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha beindul a szülés, eszetekbe...

Ha beindul a szülés, eszetekbe jutott még félni, vagy már inkább izgalom, várakozás?

Figyelt kérdés

Mire van még idő olyankor?

Pl:lesz időm hajat mosni?vagy nem fog érdekelni?vagy megborotválkozni?vagy az se izgat majd?


2009. nov. 28. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem otthon kzdett el szivárogni a vizem. a férjem pánikba esett, én nyugtatgattam. :) elmentem zuhanyozni, felöltöztem és indultunk befeé. a viz hol szivárgott, hol nem. befelé jövet (kb 20perc) nagyon ideges voltam, hogy mi lesz, mennyire fog fájni..stb, de ahogy beértünk a klinikára megláttam a dokikat megnyugodtam. :) elöntött a jó helyen vagyok, bármiben tudnak segíteni, nem történhet semmi baj érzés.

most sajna már 10hete bent fekszem és még maradok kb 1hónapot, vagyis kimarad ez az izgalom.

34hetes kismami

2009. nov. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mi történt Veletek?Miért vagytok bent?

Mi 31 hetesen voltunk bent,mondjuk akkor fájásokkal indult be a szülés,de nem is tudatosult bennem,h mi is történik,annyira nem számítottam rá!Bent a kórházban mikor mondták h 90% h meg tudják állítani a dolgot,akkor kezdtem el a sírást,h úristen meg ne szülessen még!

De egy hét után kijöhettünk,ha itthon is fekszem!Hát azóta is egyben vagyok.jövő vasarnáp a várható időpont,de már kezdek aggódni egy kicsit...

Remélem minden rendben lesz Veletek!És kitartást kívánok addig amíg haza nem mehetettek!

2009. nov. 28. 10:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél haláli nyugodt voltam, de azért izgultam is az ismeretlen miatt. 2 órát is elvoltam 3 perces fájásokkal, rögtön így indult. Fürödtem, tv-ztem, órát néztem állandóan. A férjem szegény, ő volt ideges, pólóban ugrott be a kádba zuhanyozni indulás előtt, én szóltam, hogy vegye le. :) Aztán meg végig pofázott, ezzel, meg a lüke poénjaival vezette le a feszültségét.


A harmadiknál burokrepesztés volt, rögtön fájásokkal, akkor volt olyan érzésem, hogy nincs visszaút. Tömören ennyi járt az agyamban.

2009. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

reggel fájásra ébredtem.anyu mondta h figyeljem h milyen időnkként jönnek.hát amikor kezdett sürüsödni anyut tisztára elkapta az izgalom,idegesség.no meg a páromat is.én akkor még nyugodt voltam.8-9 perces fájásoknál mondta anyu h menjek tusolni,és hívja aput h mikor ér haza bevinni.hát mikor el kezdtem tusizni akkor kapott el az idegesség de mire végeztem már el is múlt.mindenki addigra tiszta ideg volt körülöttem,futottak fel,s alá,én meg csak nyugodtan tettem a dolgom,készülődtem,szépen lassan.szal én nem kapkodtam.borotválkozni és hajat nem mostam,mert elötte 1-2 nappal volt mindkettő,igy nem tartottam fontosnak,de belefért volna az időbe.


könnyű és gyors szülést kívánok mindenkinek aki elötte áll még.és sok egészséget mindenkinek.


3 hós kicsóka anyukája

2009. nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, aki rajtad kívül várja a babát 8fétj, nagyszülők), mindig idegesebb, mint te.

Én alapből nagyon izgulós, pánikolós vagyok, előre féltem attól is, szülésnél mi lesz, hogy fogom kontrollálni az idegességem.


Mindkét terhességemnél napokkal hamarabb kórházban voltam, leginkább azért, mert messze lakom a kórháztól és biztonságban akartam tudni magunkat.


Az elsőnél éjjel 1-kor elfolyt a magzatvizem, és reggel 7-ig nem voltak fájásaim. Addig sétálgattam a szülőszobán a férjemmel, beszélgettünk, hülyéskedtünk, telefonálgattam, SMS-ezgettem a barátnőimmel....utólag ma se értem, hogy lehettem ennyire nyugodt, derűs. Máskor attól betojok, ha be kell mennem mondjuk az OTP-be ügyet intézni. :-) Amikor beadták az oxitocint, beindultak a fájások, de akkor se lettem ideges, hanem mindig az járt a fejemben, hogy igen, ennek így kell lennie.


A második szülés rögtön 2 perces fájásokkal indult (1 napja már bent voltam a kórházban a távolság miatt). Nagyon fájt és nagyon intenzív volt. Az egyetlen, ami járt a fejemben, hogy legyen már vége!!!! Ja, és hogy a férjem odaérjen legalább a köldökzsinór elvágására!!! :-))

2009. nov. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt túl sok időm félni tőle. Amúgy sem féltem, de előző nap eszembe jutott, hogy mi lesz nemsokára, és olyan érzés, izgalom fogott el, mint érettségi előtt, vagy mint államvizsga előtt. Azzal nyugtattam magam, hogy azt is átvészeltem, így a szülés után is jó lesz már.


Délután kezdődtek a fájások, de szinte semmilyenek nem voltak. Estefele mentünk a kórházba, és még az autóban is úgy gondoltam, hogy úgyis hazaküldenek, ilyen enyhe fájásokkal. Csak akkor tudatosult bennem, hogy még aznap baba lesz, amikor a szülésznő leeresztette a magzatvizet. Na akkor gondoltam rá, hogy ez a babuci még ma így vagy úgy de kijön onnan. Onnantól kezdve kíváncsiság, várakozás volt, de ez már a kórházban. Otthon a biztonság kedvéért azért zuhanyoztam, szőrtelenítettem, szóltam a páromnak, hogy jöhet, bepakoltam még a csomagba a hiányzó dolgokat, szóval elég nyugodttan indultunk neki.


Szerintem inkább ahogy írtad: nem félelem volt, hanem várakozás, kíváncsiság, hogy most mi lesz, milyen lesz, de egy csöppet sem volt idegeskedés. Valóban inkább a rokonok részéről nagyobb :o)

2009. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már mindent bepakoltam, kivéve a tisztálkodó szereket (tusfürdő, fogkefe, stb) Én a kiírt napon reggel 6-kor arra ébredtem, hogy kicsit fáj. Gondoltam még bőven van időm, mert azt mondták 20-30 perces fájásokkal fog kezdődni, és majd az 5 perceseknél menjünk be a kórházba. Hát nálam nem így történt, én alig bírtam felöltözni, meg összeszedni azt a pár dolgot, mert 2 percenként jött a fájás, volt, hogy a fürdőtől a táskáig vezető úton meg kellett állnom, letérdelni, mert jött a fájás. Megborotválkozni? :D örültem, hogy fel tudtam öltözni :)) (egyébként én megborotválkoztam 2 héttel azelőtt, tartott vagy 1 órát, mert a hasamtól nem láttam már semmit) Szóval nekem az égvilágon semmire nm volt időm, meg olyankor már nem is izgat, hogy pl hogy nézel ki hidd el. :)) Könnyű szülést!!
2009. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hét túlhordás után be kellett feküdni, így már előtte való nap megborotválkoztam, hajat mostam, stb. még aznap éjjel beindult a szülés. Nem féltem, nagyon vártam, már az elejétől úgy állítottam be magamnak, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga. Sokat olvastam, így végig pontosan tudtam mi miért történik velem és, hogy ami történik normális-e vagy sem. Nekem valami olyasmi érzésem volt miközben számoltam a fájások közti időt, mint mikor kisiskolás koromban táborba készültem.Olyan örömmel teli, boldogságos, izgalmas várakozás! :)
2009. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az oxytocin, ami az összehúzódásokat, fájásokat okozza, lazít és nyugtat. Ugyanez termelődik pl. szex közben vagy szoptatás alatt is, csak szüléskor hatalmas mennyiségben. Talán ez a kémiai magyarázat arra, hogy miért olyan nyugodtak a szülő nők, legalábbis a nagy részük.
2009. nov. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szia az első vagyok. szóval 24hetesen kerültem be vérzés miatt. gyakoratilag nem jó helyen tapad a lepény. Túl mélyen, ill még szept-ben volt egynkicsi lepényleválás is. most 3hete kelhetek fel az ágyból, eddig csak a mosdó volt. :((( mindenesetre a babával minden rendben van, szépen nő ezt a kis időt pedig már kibírom. :)))
2009. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!