Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Eltörölték a rendeletet?

Eltörölték a rendeletet?

Figyelt kérdés

Most hívtam fel az anyakönyvi hivatalt, a baba születési anyakönyvi kivonatához szerettem volna kikérni a házassági anyakönyvi kivonat hitelesített másolatát. Azt mondta a hölgy a telefonba, hogy már nem kell a 300 napnál nem réggebbi hitelesített másolat, hanem elég az eredeti a baba születési anyakönyvi kivonatához.

Tudtok erről valamit hogy ez téynleg így van? A rendeletet állítólag júli 1 től eltörölték. Hol tudnék ennek utánnajárni?


2009. nov. 30. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez valóban így van.Nemtudom olvastad e a kiírásom de már kíírtam én is hogy már nincs ez a régi marhaság.Nem kell utána járnod sehol csak szüléskor beviszed magaddal az eredetit és kész.Én holnap lesz 2 hete hogy szültem és elfogadták az eredetit,sőt szóba sem jött ez a régi rendelet.Úgyhogy nyugodj meg ez így van ahogy mondták neked.

SZép napot!

2009. nov. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem olvastam sajnos a kiirásod, de mindjárt visszakeresem.

Köszönöm szépen a válaszod, megnyugodtam egy kicsit :-)

2009. nov. 30. 11:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Tényleg eltörölték. Én még szeptemberben kikértem, de a kórházban mondták, hogy nem kellett volna. Még a védőnőm se tudott róla, én mondtam neki, hogy szóljon a többi kismamájának, hogy ne fáradjanak emiatt.
2009. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem már tavaly október végén sem volt gond az eredetivel Győrben.
2009. nov. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én éppen ma kérdeztem meg a védőnőnél, mert mi már két éve vagyunk házasok és most jön az első baba.

Azt mondta, hogy mivel Pécsen fogok szülni és a házasságot is itt kötöttük, ezért egyáltalán nem is fogják kérni, mivel ugyanazon anyakönyvi hivatalnál fogják intézni.

Én azért viszek majd egy másolatot. Biztos ami biztos alapon.

Üdv 37 hetes KM

2009. nov. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 2 éve szültem, nem vittem csak az eredetit. A kórházban a szülésfelkészítőn azt mondták, hogy házasok esetén nem is kell, mert benne vagyunk az adatbázisban. Na, ennek ellenére kérték. De már akkor sem szóltak semmit, hogy nem friss.
2009. nov. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én idén augusztusban szültem és kellett a 300 napnál nem régebbi. (Bp. Máv kórház)
2009. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én július 13.án szültem, tőlem kérték. Igaz, hogy más városban szültem, nem ahol összeházasodtunk.
2009. dec. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szegedieknek: Mi Röszkén házasodtunk és Szegeden fogok szülni. Amikor felhívtam a röszkei anyakönyvvezetőt, azt mondta, hogy úgy tudja, hogy nem kell másolat, de megkérdezi a szegedieket. Tényleg nem kell, ezt a szegedi irodavezető mondta neki. Eredetit kérnek, sőt, már a kórházba sem mindig mennek ki, valakinek be kell vinni az iratokat. Legalább is ő ezt mondta.
2009. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én 16 napja szültem és kérté mert nem abba a városba kötöttük a házasságot ahol baba született egyébként nem kellet érte fizetni!
2009. dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!