Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amit én a szüléskor bediktálok...

Amit én a szüléskor bediktálok név, azt az apa felülbírálhatja az anyakönyvezetőnél, amikor megy intézni a Baba papírjait?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 15:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%

Jó kis kapcsolatba születik bele az a pici...

Amúgy szerintem nem.

2009. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem vunk már együtt az apukával...csak aláírta az apaságit,mert kutya kötelessége volt,hisz ha megcsinálta vállalja is,de mivel az Ő gyereke is,neki kell intézni a papírokat!Amúgy köszi az előítéletet,ismeretség nélkül!!!
2009. nov. 30. 15:34
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
Amikor én szültem, már benn voltam a szülőszobán, a férjemtől kérdezték mi lesz a baba neve, én nem is hallottam!!! Lehet nálatok is így lesz.
2009. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha ő az apuka,és nélküle döntöttél,akkor elképzelhető,hogy vita lesz belőle.Mégha nem is éltek már együtt.Azt,hogy felül bírálhatja-e,nem tudom,szerintem nem.De ha ellenvetése van,akkor utólag esetleg kérheti a változtatást.De szerintem ez már nem lenne célszerű,a név kötelez.
2009. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%

Ez így már más! Előbb is írhattad volna, v. másképpen fogalmazva a kérdést!

Ha már aláírta, akkor nem nagyon tud ellene mit tenni.

Egyébként én a keresztnévre gondoltam elsőre, ahogy elolvastam a kérdést, azt gondoltam ezen vitáztok...


második

2009. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hát nálunk ha még együtt is lennénk se lenne benn a szülőszobán,meg nem is lehetne,mert fix császár lesz,mert komplikációk vannak a terheségemmel,és az előző is császár volt(na de ez nem idetartozik:D)remélem akkor az lesz a neve,amit én mondok:):):)
2009. nov. 30. 15:39
 7/26 A kérdező kommentje:
a KERESZTNÉVEN van a vita...vagyis tutira tudom h neki nem fog tetszeni az a név amit választottam,mert a sajátját akarta,h adjam neki(Ákos)de mivel nekem nem tetszik,meg nem is úgy alakult a dolog,nem ezt adom!
2009. nov. 30. 15:40
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Keresztnévre gondoltam én is, fel sem merült bennem, hogy a vezetéknévről van szó... Egyáltalán nem állt szánékomban ítélkezni, ne kapd fel rögtön a vizet, csak az volt az első, ami eszembe jutott, hogy milyen légkörbe érkezik szegény kicsi, ha még meg sem született, de már ilyenen kell gondolkozni... :(


Őszintén sajnálom a helyzetedet, de nem kell mindjárt így beguruni... Sajnos van, hogy így alakul egy kapcsolat.


Kitartást és sok erőt kivánok neked a szüléshez és a pici felneveléséhez!

2009. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
NEM!Milyen alapon?Még akkor sem változtatnak rajta,ha Te a szülőszobán vagy,megkérdeznek,de utána apuka módosít.Akkor újra megkérdeznek Téged.Nekem mindkét szülésemnél még a szülés kezdetekor kérték,h mondjam meg(a fiú,illetve lány nevet is).Pont azért,ha bármi komplikáció van,és altatásra kerül a sor,Te nem fogod tudni megmondani.Szval nyugi,hőböröghet,de nincs joga felülbírálni.
2009. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Utolsó!Köszi szépen,most megnyugodtam:)
2009. nov. 30. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!