Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Összefügg? Kérlek írjatok...

Összefügg? Kérlek írjatok minél többen!

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy akinek erősek voltak a menstruációs görcsei az nagyon fog szenvedni szüléskor mert négyszeresen fog fájni.Ez igaz?Én annyira félek!

37 hetes első babás anyuka


2009. dec. 1. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
hát én még nem szültem, még van 3 hetem hátra, de én ezt nagy hülyeségnek tartom... a barátnőm 3 hónappal ezelőtt szült, iszonyat menstruációs görcsei voltak mindig is (volt hogy suliba, majd dolgozni se tudott menni), és a kislányát 2 óra alatt megszülte.
2009. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem.

Tapasztalatból mondom.

2009. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Sztem nem függ össze! De asszem nem az én példámat szeretnéd olvasni első babát várva, így nem írom le... :-)

De kérhetsz epidurális érzéstelenítést is, ha félsz.

Minden rendben lesz, évszázadok óta túlélik a szülést a nők, sőt sokan több gyereket is vállalnak a fájdalmak ellenére. (egy 3 gyermekes anyuka)

2009. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség! Nem függ össze egyáltalán. Viszont azt nem lehet megjósólni, kinek mennyire fog fájni. Mindenkinek más a fájdalomküszöbe.

Ne félj! Ha nagyon nem bírod a fájdalmakat kérhetsz fájdalom csillapítást, már van egy csomó lehetőség. Nekem szünet nélkül jöttek a fájások, mire a kórházba beértünk, de már nem adtak mert ki voltam tágulva. Azt mondták mindjárt szülünk, mit akarok? És tényleg? Az elejétől a varratokig 4 óra telt el! Ha félsz annál rosszabb, mert még ezen is görcsölsz. Egyébként pedig: mindannyian túléltük :))

2009. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem. És csatlakozom az előttem szólókhoz. Nekem is seperc alatt kint volt a baba, nagyon fájt, de eszembe sem jutott, hogy kérjek fájdalomcsillapítást, nem is lett volna rá idő /nem egész egy órát voltam a szülőszobán/. Ha elhúzódik a szülés érdemes megfontolni a lehetőségeket, de nem erre kell készülni, hanem arra, hogy ilyenre még gondolni sem lesz időd:-)

Amúgy a fájdalom itt és most az egyszer jóbarát. Minél jobban fáj, annál jobban tágulsz és annaál hamarabb vége és találkozhatsz életed értelmével. Gondolj erre, neki is fáj és neked is a fájdalomcsillapítás lassíthatja a folyamatot és az nem feltétlen jó a babának.

Hajrá, nem olyan vészes, sőt... kicsit irigyellek is:-DD

2009. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Akárki is mondta, én megcáfolom!
2009. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem függ össze.

2 gyereket szültem

2009. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont az ellenkezőjét hallottam, hogy akinek erős mensije van az könnyebben szül, jobban elviseli a fájdalmat. Nekem 11 évesen jött meg először én nagyon szenvedtem vele, minden hónapban nagyon megviselt, sokszor volt, hogy haza küldtek suliból mert nem bírtam figyelni a fájdalomtól. 1x össze estem a buszon is. :S Többször volt olyan is, hogy orvost kellett hívni, mert nem hatottak a fájdalom csillapítók, Cataflamot, Nospát meg Algopirint szedtem rá, de csak ritkán használt. Mikor bejött az Algoflex M az viszonylag jó volt, de abból is 2-t kellett bevennem, hogy hasson. Amikor szültem mondtam a szülésznőknek, hogy én nem bírom a fájdalmat, én mensikor is 2 napig döglődök, azt mondták, hogy az jó mert akkor már hozzászoktam és nem lesz olyan vészes a szülés. Hát így visszagondolva kibírható volt, mondjuk lehetett volna rövidebb is.
2009. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
biológia tanáromtól épp az ellenkezőjét hallottam. úgyhogy ha igaz, ha nem, ne aggódj!
2009. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hülyeség.
2009. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!