Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hallottatok arról az...

Ti hallottatok arról az anyukáról aki 16 év után ikreket szült és egy hónapon belül belehalt a szülés szövődményeibe szilveszterkor?

Figyelt kérdés
Milyen szövődménye lehetett? Most teljesen elbizonytalanodtam, mert most készülünk a harmadik babára és nagyon félek, de nagyon vágyunk rá!
2014. febr. 2. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Sok ilyet hallani, de ez ne tántorítson el. Én azt olvastam, hogy fertőzést kapott és abba halt bele. Ennyi erővel akkor senki soha ne szüljön, mert egy páran sajnos meghalnak.
2014. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

[link]


erre gondolsz ? Nem tudom hogy mi lehetett a szövődmény, de nekem sántít a történet. Komfort nélküli családi ház, de lombikozni van pénz, azért az nem olcsó buli? Tudták hogy ikreket várnak de a babának semmijuk nincs? Mire vállalták őket? Értem én hogy nem szabjuk meg hogy ki milyen viszonyokra vállaljon gyereket, de ha már lombikozok akkor nem kellene anyagilag felkészülni a gyerek érkezésére? Talán a nem megfelelő higiénés viszonyok miatt volt valami fertőzés?

2014. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Lehet hogy16 evig sporoltak ra. Lehet hogy az anya volt a kenyer kereso.Ki ttudja talan sok a hiteluk vagy nem volt ido vasarolni utana a tragdia vitte el a penzt. Annyi minden lehetseges. Ettol meg szornyu traagedia s az ember szive szakad meg a kicsikeert. De ne ebbol vegyel peldat. Sok no szul egezsseges babat. Komlikacio nelkul es neveli fel.
2014. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajon a körülményiekből adódóan akár otthon is elkaphatott valami fertőzést.

Jó ha az ember szülés után tiszta, normális fürdőszobában zuhanyozhat, nem kell fagyoskodva egy kerti wc-be menni (ott akárhogy is vesszük, a végtermék egy nyitott lyukban van és szintén fertőzésveszélyes).

Viszont a kórházban ugyanúgy elkaphat bármit.

Nekem volt "szerencsém" a másik oldalról részt venni egy szülészeti osztály megfigyelnésében és vannak dologk, amik kívánnivalót hagynak maguk után.

A koraszülött intenzív, az újszülött intenzív tényleg pontra van téve tisztaságügyileg, a kicsik állandó megfigyelés alatt vannak.

Az anyák egészsége, tisztasága viszont el van bagatellizáva. Ne mondják nekem, hogy a 3 WC 30 kismamára nem fertőzések táptalaja.

Ne állítsák, hogy hatágyas szobákban lehet pihenni, emberi módon létezni. Az egyetlen elvonulási lehetőség egy kétlépésnyi "teakonyha" ahol ha nem a takarítónő, és a halálosan kifáradt csecsemős nővérke pihen pár percre, akkor tuti biztos, hogy más anyuka már elfoglalta a helyet.

Egy hét alatt, míg ottvoltam, 2 anya halt meg (az egyik kórházi fertőzés miatt) egy csecsemő pedig azért került intenzívre, mert császár közben megvágták.

Ezek után sajnos százszor meggondolom még azt is, hogy látogatóba menjek abba az intézménybe, a gyerekvállalásról pedig le is teszek, ha nem mehetek valami speciális magánklinikára.

Halnak meg anyák ma is, csak erről nem szeretnek beszélni.

2014. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

3 lombikpróbálkozást támogat az állam...


amúgy kérdező erre 1 az 1milliárdhoz az esély, aki rendes higiénés körülmények közt él, rendesen vizsgálják az orvosok, oda van figyelve rá, odafigyel magára, ott nem lesz ilyen gond, ne aggódj!

2014. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztató válaszokat, kicsit megnyugtattak. Nekem 3. császárom lesz ezért félek.
2014. febr. 3. 13:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a családot, nincs hozzájuk közöm, de komolyan elszörnyedek, hogy egyesek még ilyen tragédiával kapcsolatban is csak rosszindulatúskodnak.

Facebookon ma írta a család egyik ismerőse tisztázott dolgokat(miután felbukkantak a rosszindulatú megjegyzések).

Szóval "kedves" 2-es:

- a lombikokat a TB támogatta

- anyuka agyérembóliában halt meg, terhesség alatti magas vérnyomás miatt császározták, és hiányos volt az utógondozás, a tragédia előtt többször jártak az ügyeleten is de elküldték őket.

- nem számítottak koraszülésre (mint szerintem senki), készültek babakelengyével, a szokásos 50/56-os méretben, ezzel szemben a gyerekeknek extra kicsi koraszülött méretű ruha és pelenka kell (1 kg körüli súllyal születtek). Valamint az anyuka halála után speciális koraszülötteknek való tápszer, ami havi több tízezer forint. Egyébként nem tudom, hogy ki az, aki babakelengye címén több havi szükségletnyi ruhát, pelenkát, popsitörlőt stb. halmoz fel, mi is 2-3 csomag pelenkát és popsitörlőt vettünk, meg kicsi ruhákat, gondolván hogy a többit majd folyamatosan vesszük...gondolom a legtöbben így vannak.

-Apuka feladta a munkáját, mert neki kell ellátnia a kicsiket, ugyan a GYED-re jogosult anyuka helyett, de a hivatali lassúság miatt még egy fillért nem kapott (meg azért gondoljatok bele, a GYED+családi pótlékból rezsit fizetni, enni, megvenni a gyerekeknek szükséges dolgokat...hát valószínűleg nem elég).

- azért kell még egy kiságy, mert az egyik gyerek apnoés, így külön légzésfigyelővel kell altatni.

- az apuka nem kért meg semmilyen alapítványt gyűjtésre, sőt, panaszkodott, hogy amit az alapítványon keresztül akarnak eljuttatni hozzá abból semmit nem kapott még meg. Ő csak annyit kért, hogy segítsenek neki a már más úton felajánlott dolgok Pécsre szállításában, de a túlbuzgó alapítvány elkezdett a történetével "kampányolni", azzal, hogy ami nem kell az apukának, azt a gyermek hospice ház javára fordítják (ami szintén nemes cél ugye, de talán nem így kellene arra gyűjteni, más tragédiáját kihasználva).

- Elsősorban babaápolási dolgokra, fürdetőre, popsitörlőre, pelenkára lenne szüksége, valamint a tápszerre (de ez ugye receptes, így ezt küldeni nem lehet, ez az amiben jól jön az anyagi támogatás, mert a tápszert ugye csak igen kis mértékben támogatja a TB).


Kérdező, ne haragudj, hogy ezeket leírtam, de tényleg nagyon bánt az a rosszindulat, ami egyesekben van...te meg ne félj, itt elég sok minden közrejátszott a tragédiában, az előre nem kalkulálható terhességi magas vérnyomás, a (valószínűleg sürgősségi) császár miatt szükséges utógondozás hiányossága, az ügyelet hozzáállása.

2014. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Akkor elég sok probléma léphetett fel. Én sem készültem a második baba fogadására mint az elsőre, sok mindent utolsó pillanatokban vagy aznap vettünk meg.
2014. febr. 3. 14:16
 9/11 A kérdező kommentje:
És tényleg visszagondolva nekünk is sok 56-os ruhánk volt, de 47 cm-rel született a kisfiam, ugyhogy volt rohanás kis rugiért.
2014. febr. 3. 14:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
kicsit sen állt szándékomban rosszindulatúnak lennünk csak nekem fura hogy valaki komfort nélküli házba vállal lombikbébit úgy hogy anyagilag amúgy sincsenek ra felkészülve. A lombikot támogatja ugyan a tb, de a gyógyszereket meg kell venni. Ettől függetlenül még tragédia ami történt.
2014. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!