Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után természetes...

Császár után természetes szülés? Lehet?

Figyelt kérdés

Most márciusban lesz egy éves a kislányom, aki sűrgősségi császárral született meg (sajnos). A doki akkor mondta, hogy legalább 2 évet várjak a következő terhességgel. Párom is és én is nagyon szeretnénk még egy csemetét. Viszont ha van rá lehetőség, akkor természetesen szeretnék szülni.

Volt akinek sikerült? Leìrná nekem, hogy mennyi idő telt el a terhességek között? Fogadott dokival, vagy ügyeletessel szültetek? -minden érdekel :)

Nagyon köszönöm :)


2014. febr. 4. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek sikerült, közel 4 év van a gyerekek között, ügyeletes dokinál szült. Az első neki is sürgősségi császár volt. Aztán utólag, szülés után derült ki, hogy nem lett volna szabad, és nagy szerencse, hogy nem lett bajuk. Kiderült, hogy sürgősségi császárnál sokszor nem vízszintesen ejtenek vágást a méhen, mint a normál császárnál, hanem függőlegesen, hogy gyorsabban kivegyék a gyereket, viszont ilyenkor a következő szülés is csak császár lehet. Nála nem tudták, hogy milyen volt a vágás az első szülésnél, ezért engedték hüvelyi úton szülni, utólag derült ki, hogy nem lett volna szabad. Szerencsére semmi bajuk nem lett.
2014. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőmnél volt ez a helyzet.... 2007 elején császározták (a heg miatt sokan kínlódott) 2010 elején sima szüléssel meglett neki a második (fogadott orvost mert félt attól,hogy az ügyeletes nem fog vele szórakozni hanem simán felvágja) szerencsére a heg kibírta habár utána jó ideig fájt neki nagyon...és 2012 közepén a 3. baba szintén sima szüléssel lett meg.
2014. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek közt 20,5 hónap van. Az első császár lett sajnos, a második természetes úton született. A heggel sem a terhesség alatt, sem utána semmi bajom nem volt. Az első gyerkőcömnél nem volt fogadott orvosom, a másodiknál igen.

(Nekem a nőgyógyászom fél évet mondott a heg regenerálódására.)

2014. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez lutri. Nálunk majdnem 3 év van a két gyerek között, a másodikkal úgy készültünk, hogy természetes szülés lesz, bár én nem erőltettem, a dokim javasolta, hogy próbáljuk meg. Azt egyértelművé tette, hogy ha esetleg valami nem tökéletesen, nagykönyv szerint alakul, azonnal műtő, nem kockáztatunk.

A második szülésem 5 perces fájásokkal indult, minden szép és jó volt, kivéve, hogy a baba nem ment le a kismedencébe, rizikós lett volna burkot repeszteni. Vajúdás közben vizsgálta az orvos a heget (szerinte addig nincs értelme nézegetni), fájás közben megtapogatta kívülről, fájt, így azonnal műtő.

Nem lehetetlen másodszorra természetes úton szülni, de azért készülj fel minden eshetőségre! Ha az első császár volt, sok doki alapból császárra javasolja a másodikat is, főleg, ha kevés az eltelt idő. Nem lehet oxitocint adni, indítani, nagyon pöpec módon kell alakuljon minden.

De, első sorban egy jó orvos kell hozzá, aki egyik módszert sem akarja mindenáron rád erőltetni.

2014. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Az előzőkre itt vagyok az élő példa!

Császár után szültem simán. Indított szülés volt oxitocinnal, mivel már akkor tudtuk, hogy a baba halott!!

18 óra alatt szültem meg simán a 3,5 kg-os nem élő babát. Az ezt előző szülésem sürgősségi császár volt, így függőleges a vágásom!

Fogadott dokim volt, s nagyobb kockázatnak látta a császárt!

Tehát 2 kizáró okra is rácáfoltam, mivel oxitocinnal, függőleges vágással volt sima szülésem.

Rá 1 évvel pedig megint simán szültem, mondjuk itt már nem indítva!

2014. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet.

2011. szeptemberben volt sos császár farfekvés és meconiumos magzatvíz miatt.

2014. januárban (3 hete pontosan) sima szülés, ügyeletes dokival. 2 perces fájásokkal értünk be a kórházba, addigra teljesen ki voltam tágulva. Doki nem látta értelmét a császárnak, így burkot repesztett. Rögtön jöttek a tolófájások, 3. nyomásra kint volt a baba. A kórházba érkezés és a baba megszületése között kevesebb mint 1 óra telt el. :)

2014. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!