Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés történetek? Császár...

Szülés történetek? Császár után természetes úton?!

Figyelt kérdés

Igazából nagyon félek a természetes úton történő szüléstől.

Az első gyermeket császárral szültem, így nem voltam aktívan részt vevője a szülésnek, inkább utánna érzetem a fájást, és az evvel járó kellemetlenségeket. Most újból babát várok, 38 hetes vagyok. A két kicsi között 21 hónap lesz amikor szülök, a doki szerint minden rendben, csak a külső méhszájam van nyitva 2 ujjnyira. Ezért egy hét múlva befektet. (nem magán doki )

Már rengeteget olvastam arról hogy hogyan zajlik a természetes úton történő szülés, de nagyon "félelmetesen hangzik". Most mondhatnák sokan, hogy "mikor csináltad nem volt félelmetes?" -persze jogosan. Azért írtam ide, mert szeretném ha elmesélnétek, hogy milyen volt a szülés, de úgy felnagyítások, és eltúlzások nélkül. Előre is nagyon köszönöm.


2014. jan. 18. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, az én gyerkőceim között 20,5 hónap van. Az első császár lett, de végigcsináltam a vajúdást emberesen. Szóval hosszú volt és fájt rendesen és persze utána is fájt.. 3 napig nem voltam homo erectusnak mondható.

A második természetes úton született, rövidebb idő alatt és sokkal könnyebben - legalábbis így érzem utólag. Az is nehéz volt, de valahogy úgy emlékszem rá, hogy minden simán ment, ahogy kell. A császár után - mai napig - sok keserűség volt és van bennem, de a második szülésemnek hála könnyebben emlékszem vissza rá.

Ha nálad kimaradt lényegében a vajúdás, nincs összehasonlítási alapod, de a végén pozitív élményként marad meg majd a természetes szülés.

2014. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az elsőt simán szültem, és szép élmény maradt, pedig sokáig vajúdtam. De simán kibírható volt, az utolsó fél óra fáj nagyon, a kitolási szakasz meg már nem vészes, mert azzal vagy elfoglalva hogy kinyomd a babát, és az nagyon nagyon lelkesítő, amikor már mondogatják, hogy látják a fejét, már kint van a feje...stb. Aztán amikor kibújik, abban a pillanatban szó szerint megszűnik minden fájdalom. Szülés után már nem olyan rossz, nincs állandó fájdalmad, simán fel tudsz kelni, csak amikor ülni próbálsz, akkor fáj a gátseb, de csak pár napig tart.

Sajna ma tudtam meg, hogy nagy valószínűséggel császározni fognak most a másodikkal, én meg ettől borultam ki teljesen, és nagyon félek és idegenkedek tőle.

2014. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nézd a császár annyiból rossz, hogy másnap és 3. nap - amikor kimennek az érzéstelenítő, fájdalom csillapító hatásai - fáj, illetve húzódik a seb, ami lényegében nem egy hatalmas vágás ( 15-20 cm között ), viszont magát a szülést abszolúlt nem érzed, mert végig le lesz érzéstelenítve a deréktól lefelé lévő részed, és közben kábításban is leszel.
2014. jan. 22. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!