Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki már szült természetes...

Aki már szült természetes módon és császárral is, ha választhatna, melyiket választaná és miért?

Figyelt kérdés
Csak azok válaszoljanak, ha lehet, akik mindkettőt "kipróbálták".
2014. febr. 11. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Első természetes, második császár. Az elsőnél a baba előtt nehéz, a császárnál utána. Épp ezért jobb a természetes szülés, mert utána már nem fáj és tudsz a babával rendesen foglalkozni. Szerintem :) Császárnál meg nem tudsz rendesen mozogni, forogni, felkelni és lefeküdni, mert fáj, de ez a kismanót cseppet sem érdekli, te akkor is kellesz neki :)
2014. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az első kettő természetes úton született, a harmadik császárral. Ha választhatnék a természetes utat választanám, mert maga a szülés ugyan nehéz, és fájdalmas, viszont csak pár óráig tart, és másnap már könnyebb ellátni a babát. A császár után viszonylag hosszú idő a felépülés, nem beszélve az első napok kínlódásairól.
2014. febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Az első kettő természetes,harmadik császár.Az első helyet császár jobb lett volna,majdnem ottmaradtunk mind a ketten.A második szülésem szerintem tökéletes volt 6 óra alatt,talán az utolsó 1 óra volt durva,3 nyomásra kint volt.Ott a természetes jobb volt.A harmadik toxémia miatt császár,nem tudtam volna megszülni,Én boldog voltam amikor azt mondták,hogy császár.A felépülésem nekem a császár után,volt a leggyorsabb.
2014. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem mindkettő megfelelne. Egyiknél sem éltem át különösebben erős fájdalmat, a császárnál csak az első felállás volt gáz, utána semmit nem éreztem a műtétből.
2014. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Természetes, és ezt is választottam. Első iszonyú nehéz sima szülés volt, második császár, harmadikra pedig nekifutottam a simának, és hála a körülmények szerencsés alakulásának, na meg az orvosnak és a szülésznőnek, össze is jött. Életem egyik legjobb élménye lett. :) Hogy miért? Első és harmadik szülésem után másnap már vígan jártam-keltem, babát elláttam. Császár után három hétig nagyon szenvedtem...
2014. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első hármat spontán szültem, szülés után semmi bajom nem volt,a negyedik császár lett nagyon rossz volt és fájdalmas utána sokáig tartott a felépülés! Spontán szülést választanám egyértelműen!
2014. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 12. 10:53
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
Én csak természetes úton szültem, meg ha lesz mégegy, ugyanígy szeretném. Bár nem mindenkinél úgy van, hogy olyan könnyű természetes szülés után, ugyanis én 3 hétig nem hogy menni rendesen, de leülni se tudtam és fekve is baromira fájt a gátsebem.
2014. febr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3 természetes szülés után egy császár..a simák után simán ültem,jártam ,keltem,a császár fáj,kiszolgáltatottá tesz,a sima a nyerő simán!!!
2014. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első szülésem természetes volt, a második császár. Az elsőnél teljesen szétszakadtam, 2 hét után is húztam a lábam kicsit, mert még mindig fájt a gátsebem, de jöttem-mentem, elláttam a babám, csak ülni volt kellemetlen az első napokban. Császár után néhány napig a vágás miatt nem tudtam mozogni, még az ágyban megfordulás is rémálom volt, majd utána a fejem kezdett fájni (spinális érzéstelenítő mellékhatása), gyakorlatilag napokig csak feküdni tudtam, úgy éreztem magam mint egy szerencsétlen nyomorék. A vágás a mai napig (17 hónapja) fura, ha megerőltetem magam érzem, hogy húzódik, enyhén görcsöl, szóval nem a régi. Meg persze ott a helye és érzéketlen, mintha zsibbadt lenne körülötte és ez ugye örökre így marad. Szóval akármilyen rémisztőnek hangzik a sima szülés, vajúdás (bár nekem ez kimaradt, mert indították), szakadás, én is a természetes szülést választanám ezerszer! :)
2014. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!