Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A természetes szülés mennyire...

A természetes szülés mennyire természetes?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az állami kórházak szokásaira. Ha kell , ha nem:

-oxitocin

-gátmetszés (jó ha a harmadik gyereknél nincs)

-kikötözve, vízszintbe fekve...

Szerintem több mint egy ambuláns kisműtét.

Számomra a természetes szülés azt jelenti, hogy mindenféle beavatkozástól mentes (akár még beöntéstől is).


2014. febr. 5. 23:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek
2014. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Te inkább otthon szülnél?
2014. febr. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
A Szent Imre állami és pont arról híres, hogy ezeket elkerülik, amennyire lehet.
2014. febr. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem korhaz fuggo.
2014. febr. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
En pont ezert valasztottam a Szent Istvant.ha minden rendben veled es a babaval is akkor akar vizben is vajudhatsz.allva,negykezlab is szulheszt.nincs beontes se borotvalas.3heten belul el is tudom meselni h tenyleg igy van e.:-)
2014. febr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
István: bababarát természetes elvileg. Nálam: oxitocin, könyöklés, vágás, varrás, vízszintben
2014. febr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen mindenmentes szülést, kórházban csak akkor kaphatsz, ha 1.: valami nemzeti ünnepen, tolófájásokkal érkezel és arra van idő, hogy a tolószékben kipottyantsd a babát.

2.: választasz orvost, szülésznőt, csecsemőst, mindegyiket busásan megfizeted és imádkozol, hogy ne csak szemfényvesztés legyen amit ígértek, és ne a lábad között éppen vágva mondja, hogy ja, bocsi, ez mégis kellett. Vagy a látencia szakban beszéljen rá az oxira mert teniszmeccse van és gyorsítani akar.


Na, bocs, ha szarkasztikus voltam, de eléggé tele van már a tököm a rendszerrel. Nagyon rengeteg pénzt fizettem az első szülésmért, és csúnyán cserben hagytak, meg amit a babámmal műveltek... elég nagy trauma.


Most ismét babát várok, egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak, semmi se jó. Nem tudok Pesten szülni milliókért, mert messze van, itt vidéken pedig... vagy szerencséd van, vagy nem (vagy nem általában)

2014. febr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

A Honvédkórház sem ez a kategória.

Kényelmes, tágas szülőszobák, lehet vízben, labdán, bordásfalnál vajúdni. Lehet félhomály, zene is a szobában.

Mindent megtesznek a gátvédelemért, de nem haboznak, ha vágni kell a mama és a baba érdekében. Én egyszer sem kaptam oxitocint, beöntést is csak a másodiknál, de én kértem. Borotválni is csak azért borotváltak, mert esélyes volt a másodiknál is a császár.

A barátnőm is kétszer szült a Szent Imrében, első baba minden beavatkozástól mentesen 12 óra alatt gátvédelemmel, második baba kis oxitocin rásegítés a fájások rendszertelensége miatt, 4 óra, gátvédelem.

Két olyan anyukát is ismerek, 5-5 gyerekkel, mind mindenféle beavatkozás nélkül szült.

Kikötözve? Jézusom.... Valahol ennyire barbárok?!

2014. febr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Én is természetesre készültem, hipnoszülés, miegyéb... aztán a 24. átvajúdott óra után, amikor 1 ujjnyira voltam kitágulva és attól féltem, elájulok, már én kértem a burokrepesztést, hátha jobban beindul. Nem indult. Aztán még eltelt jó pár óra, akkor már oxit is kaptam, akkor sem tágultam tovább. A baromi nagy természetesség párti hozzáállásom másfél nap után megtört, és már szinte én könyörögtem a császárért, mert halálfélelmem volt. Esélyem sem lett volna megszülni a nagy természetesség barát elveimmel, vagy max. elájulok és csak túléljük valahogy. Nagyon szép a természetesség, ha minden jól alakul és simán megy. De a beavatkozások sem ördögtől valók, meg van a maguk helye és ideje, és ha segít, el kell fogadni.
2014. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Julie S ***** válasza:
Nekem sikerült a SOTE II-n egy méhszájlazító injekción kívül minden egyéb beavatkozástól mentesen szülni. Fogadott doki és szülésznő mellett. Mondjuk először a ctg miatt feküdnöm kellett vagy egy órát, utána viszont mászkálhattam, csinálhattam, amit akartam, és a végén fel kellett mászni a szülőágyra (nem voltam teljesen vízszintben), de ott már az jól is esett, mert kimerültem hajnalra, hiszen végig talpon voltam. Első szülésem volt 38+4 hetesen és otthon kezdődött magzatvízfolyással. Onnantól 6,5 óra volt az egész. Amúgy a szülésznővel kellett előre megbeszélnem mindent. Tartották is magukat hozzá.
2014. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!