Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet olyat, hogy én előre...

Lehet olyat, hogy én előre szólok a szülésznek, hogy császárral szeretnék szülni? Megteszi? Az mennyire fáj? Rosszabb mint a természetes szülés?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 18:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó előre letisztázzátok és sok pénzt adsz neki akkor lehet. Pénzért mindent el lehet intézni.
2014. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%

Nincs. Magyarországon csak orvosi indokkal végeznek császárt, és hidd el, nem akarod te azt...

Csövek lógnak ki belőled utána, egy jót fingani is baromira fáj, a tüsszentés horror, napokig görnyedve jársz, varratszedés, vigyázva fürdés, teherbeesés 1 év eltelte előtt konkrétan életveszélyes... A természetes szülés sem leányálom, de a császár 100x rosszabb.

2014. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha fogadott orvosod van és tudsz elég pénzt fizetni akkor igen meg lehet beszélni. Viszont olvass utána, de egy lelkiismeretes orvos el is mondja, hogy a császár egy komplett hasi műtét, ami veszélyesebb, fájdalmasabb mint egy szülés. Nem akarok most prédikálni mennyire nem jó a császár, ha szükségtelenül végzik el, de kérlek, hogy olvass utána. Ha már ennyire félsz a szüléstől akkor javasolom az EDA val való szülést. 3 napig vajúdtam, több mint 4000g volt a babám, fájás gyengeségem volt, maximum adag oxitocin toltak belém, kaptam még vagy 3 féle egyéb gyógyszert is, a szülésem konkrétan 8 órán át zajlott a kinyomás 3 órán keresztül, a babám szívverése elment (akkor majd nem betoltak császárra, de végül nem) és ennek ellenére azt mondom, hogy nagyon örülök, hogy nem császároztak ha nem hüvelyi úton szültem. Iszonyat érzés a szülés, főleg az első, de az csak az életedből néhány óra fájdalom, míg a császár veszéjessebb, életed végéig ott marad a heg, max 3 szor császároznak meg (ennél több babád nem lehet), utána nem nagyon engedik már a hüvelyi szülést, hosszabb a felépülés stb. A döntés a tied, és biztosan találsz rá orvost is, de tájékozódj mi előtt olyanra mondasz nemet amit nem is ismersz.
2014. febr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem lehet kérni ilyet. Ha valakit muszáj császároztatnak, de ez nem kívánságműsor.

Egy kicsit gondolkodhatnál. Sima szülésnél legfeljebb a gátat metszik amit nem is veszel észre, ha az orvos pont tolófájásnál metszi. Császárnál meg a hasfalat is vágják..Szerinted melyik lábadozás fájdalmasabb???? Kérjél epidurális injekciót, és semmit nem fogsz érezni sima szülésnél sem.

2014. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Lehet hogy szülni könnyebb császárral. De a szülés utánni napok/hetek sokkal rosszabbak.

Én természetes úton, érzéstelenítés nélkül szültem. Nagyon fájt. De másnap reggel már semmi bajom nem volt.

Szobatársam császárral szült. Napokig fel sem bírt állni. Injekciózták, csöveg lógtak belőle ki, nagyon nagy fájdalmai voltak.

2014. febr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%
az az érdekes, hogy aki simán szült, az szerint a császár egy horror, aki meg császárral, az szerint a sima szülést nem kérné soha többet...
2014. febr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg nem, gyakorlatilag meg általában pénz beszél...

De nem javaslom. Mindenki tart a szüléstől nyilván, ez természetes, de szerintem is könnyebb hüvelyi szülés után. Ha van lehetőséged, kérj inkább EDA-t!

2014. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
Téraránytalanságra mindig lehet hivatkozni, és már kész is a császáros alibi. Van orvos akivel lehet "üzletelni" hogy császár legyen.
2014. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Franciaországban élek, itt az elsö kérdés az volt, császárral vagy természetes modon szülök, ha természetesen akkor, akupunkturával, kádban, elektro nem tudok mikkel :D ..illetve hogy egyágyas vagy kétágyas szobában szeretnék majd lenni.. adtak már akkor egy kis izelitöt, hogy milyen kaják vannak a korházban, konkrétan menük közül lehet választani, 100%os narancslé, elöétel, föétel, sajttál, desszert... kicsit meglepödtem mikor ezt a 12. héten felvázolták. ráadásul itt nincs semmilyen hálapénz, se fogadott orvos..se semmi. ez egy szimpla kis városi korház.
2014. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
2es vagyok, és természetesen le lettem pontozva....elmondanám, h szültem mindkét módon, és nekem akkor is a császár volt 100x rosszabb...arra meg, h a franciaországi kismama 0%-on van...nem nagyon tudok mit mondani...van ám színvonal, lányok...
2014. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!