Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rossz alvók anyukái, meddig...

Rossz alvók anyukái, meddig tart ez? Van megoldás? Mikortól orvosi eset egy nem alvó gyerek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos. Születése óta 3 átaludt éjszakánk volt. Általában 2x-3x kel éjjel a fiam és vissza tudom viszonylag hamar altatni, de az elmult két hónspnan már virrasztunk is. Ma sikerült összesen 2 órát aludni, kb. 9 felvonásban. Már szédölgök a fáradtságtól!


Próbáltam bekenni dentinox-al a fogát, adtam homeot, hátha viszket az ekcémája, adtam másik homeot, korábban hátha haspuffadás okozza, próbáltam nappal csak egyszer altatni, kifárasztani de semmi nem segít.

Az éjjel egy rémálom. Mikor kell kivizsgáltatni, hogy ez nem-e kóros alvászavar? Már hulla fáradt vagyok. Hamarosan megyek vissza dolgozni, két óra alvással hogy nem fogok tudni helyt állni. :-(

Kinél mikor aludta át a gyere az éjszakát? (kérem a jó alvók anyukái kíméljenek az "én gyerekem kezdetektől átalussza az éjszakát" történetek most nem segítenek, meg a "valamit rosszul csinálsz" szöveg sem. Ő a második fiam, az első jó alvó volt, szóval van viszonyíási alapom! Tanácsokat, tapasztalatot kérnék szépen!!


2013. dec. 11. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mellé feküdni éjjel? Lehet a közelséged hiányzik neki. Milyen homeopátiát próbáltál? A coffea tosta az ilyen ébredésekre való azt hiszem
2013. dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Dehogynem próbáltam. Már együtt alszunk, a helyzet változatlan. :-((
2013. dec. 11. 09:30
 3/15 A kérdező kommentje:
nem emlékszem a homeos bogyó nevére, de nem ez volt. Ennek utána nézek, köszönöm!
2013. dec. 11. 09:31
 4/15 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Egy anyuka írta hogy már első nap segített nekik de ha nem fog Nektek első nap akkor is próbáld pár napig azért.
2013. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A nagyobbik lanyom volt ilyen. Konkren minden nap az eletunkert es a hazassagunkert kuzdottunk a ferjemmel, mert a lanyom annyira rossz alvo volt, hogy felorolt minket a "te kelsz fel, en dolgozom; ne idegeskedj majd elmulik; engem hagyj aludni vezetnem kell stb". O nem 2-3 szor kelt, hanem jobb napokon 8-10 alkalommal, fogzaskor akar 5-10 percenkent. Szoval en igazan aterzem a helyzeted. Nalunk a ludas az volt, hogy meg par honapos koraban elkezdtuk teaztatni ejszaka hatha leszokik az ejszakai cicizesrol, vagy legalabb kevesebb lesz az ebredes + olyan ehes nem lehetett, mert 4,5 honapos koratol szinten ugyanebbol a megfontolasbol elkezdtem hozzataplalni, estere tejpepezni. Lenyeg, hogy 7 honapos korara leszokott ugyan az ejszakai cicizesrol, de ugy rakapott a teazasra, hogy csak azzal volt hajlando visszaaludni. 15 honapos koraban elegeltem meg, volt ugyan 2 rosszabb estenk, de tobbet nem kapott cumisuvegbol inni (sajnos maga a cumisuveg is okozta a gondot, kiprobaltuk, az ures uvegen is elcuppogott vagy 5 percet, igy aludt vissza, ezert egyben a cumisuvegrol is leszoktattuk, azota csak pohar van :-) ). A harmadik naptol ataludta az ejszakat, el se akartam hinni. Utana mar a fogzas is kevesbe viselte meg, kevesebbet kelt, es altalaban magatol is visszaaludt. A kicsi lanyom 3 honapos, nagyon feltem ettol az idoszaktol, hogy hogy fogom birni az ejszakai keleseket, eteteseket, bufiztetest, ebrenletet, de o meg valami csoda folytan 1,5 hetes koraban egyszer csak nem kelt fol (elotte is csak egyszer evett hajnal 4 kor), nem hittem hogy tenyleg letezik ilyen, de azt hiszem egy kis karpotlas a sorstol a nagyobbik miatt :-) Amugy nekem anyam mar 8-9 honapos kora korul mondta, hogy nem normalis szerinte hogy ennyiszer kel ejszaka, mert 2-3 meg csak csak rendben lenne, de az ejszakakat gyakorlatilag szinte mindig ebren toltottuk. 1 eves kora korul el akartam vinni egy alvasvizsgalatra, de vegul nem tettem, mert mar ahhoz is faradt voltam. Azt szoktak mondani, hogy a gyerekek akkor kezdik aludni az ejszakat, amikor idegileg megrtek ra. Csak nem ertem, hogy az en ket lanyom kozt, hogy van pl ekkora kulonbseg.

Nem lehet, hogy nalatok is valami rossz szokas jatszik kozbe?

2013. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát a kisfiam még cicizik. De nem feltétlenül kap az éjszakai felkeléseknél. Ha este keveset vacsizik, akkor kap az első felébredésnél, de utána egyszer sem, legfeljebb vizet. HA rendesen vacsizott, akkor olyan hajnal 5-6 körül kap csak cicit, amikor a megítélésem szerint "éhes" lehet.


Viszont azt a rosszt szokást vette fel, hogy csípked, hajamat huzogatja.Erről folyamatosan próbálom leszoktatni, mindig akezébe nyomok egy rongyit, hogy csipkedje azt, de konkrétan az elalvás előtti pillanatban, csak megtalál engem és valahol elkezd gyümiszkölni. Nem tudom, hogy ez- a két dologgal összefügg-e, de nekem per pillanat ez egy jel, hogy na, mindjárt bealszik.

Én is azt gondolom, hogy nekem a pici egy "lecke" a kisangyal nagytesó után. Akkor bezzeg csodálkoztam a nem alvó anyukákon.. Meg is tanultam, hogy soha ne ítélkezzek!

2013. dec. 11. 09:50
 7/15 A kérdező kommentje:
De végülis mit csináltál a gyerekkel? Ágyban hagytad sírni? vagy hogy?
2013. dec. 11. 09:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagytam sirni, legalabbis nem hagytam "magara" az agyaban egyedul. Kivettuk, de nem kapott inni, nem kapott cumisuveget, pontosabban, gondoltuk, hogy ha annyira szomjas, megissza poharbol, na az mar mindjart nem tetszett neki, uh. kenytelen volt visszaaludni, aznap meg kb va 2szer probalkozott be, de belatta, hogy nem kap, masnap csak ketszer probalkozott, harmadnap mar egyszer se. Azota normal kerekvagasba zokkent az eletunk. Megmondom oszinten, es az "osanyak", meg a szopi partiak majd most biztos jol leszolnak, de en egyaltalan nem hiszem hogy egy 15 honapos gyereknek aki mar rendes "felnott" kajat eszik, szuksege lenne ejszaka evesre. Tehat a cicit mar inkabb csak megnyugtatasra hasznalja es ha neked ez nem jelent gondot, akkor probald meg levalasztani. Tobb szomszedomnak is ez volt a problemaja, egyikuk gyereke 1,5 eves volt mar, tehat igazan nem volt szuksege a cicire mint kajaforrasra, csak egyszeruen igy nyugtatta vissza magat, ha felkelt, szoval ugy szoktattak le oket, hogy apa ment at ha felkeltek, ugyan mindegyiknek volt 1 rossz hete, de azota ok is siman atalusszak az ejszakat.
2013. dec. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, vizet se adj neki, vagyis ne cumisuvegbol, mert akkor egyik rosszbol a masikba estek, mert ha le is sikerul szoktatni a cicirol, akkor meg a cumisuvegert fog felkelni, hogy azon cuppoghasson. Cseberbol vederbe. Kitartast!
2013. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, hogy éjszakára leválasztom. Amúgy gyakorlatilag, már csak este az elalváshoz szopizik, meg hajnalban. (meg éjjel, ha adok neki). Csak azért nem szoktattam le az éjszakai evésről, mert attól féltem, hogy akkor már egyáltalán nem akar majd szopizni. De őszintén szólva, már ez sem érdekel. Imádom így etetni, de aludni még jobban szerenék már!! Ez van. :-(
2013. dec. 11. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!