Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki a terhesség...

Van itt olyan, aki a terhesség előtt rengeteget fájdaolmcsillapítózott mensi idején, de mégis megszült eda nélkül, hüvelyi úton?

Figyelt kérdés

2012. jún. 3. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Igen, én.

Cataflam 2-3 db, naponta kétszer, volt, h elájultam a fájdalomtól.

Mégis megszültem, nagyon fájt, de nem úgy, mint mensi idején, ott érzed, h növekszik a fájdalom, érzed, amikor a tetőponton van, és amikor csillapodik.

Annak a fájdalomnak tényleg értelme van, a babádat kapod érte, akit 9 hónapja vársz.

Lelkileg egész más érzés.

2012. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is:), a szülési fájdalom egészen más szerintem, nyilván a felszabaduló hormonok és az agyi "másállapot" miatt is:).

Nekem sokkal rosszabb élményeim vannak egy- egy nehezebb menzeszről mint a szülési fájdalmakról.

2012. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is. Minden hónapban bele szerettem volna pusztulni, ennek megfelelően eléggé féltem a szüléstől, de teljesen sima ügy volt. Nekem a fájdalom is egészen más jellegű volt, és valamiféle módosult tudatállapotba kerültem mindkét szülésemkor. Nem állítom, hogy nem fáj, mert nagyon, de közben feltöltődsz sok erővel, energiával, és összességében nagyon szép élmény, ellentétben a menstruációval
2012. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi h konkrétan neme rre írok, mert a mesnim sose volt görcsös. DE a fogfájásba mindig belehaltam (most is), 3 cataflamig meg se állok :(

Ha s szülést ehhez hasonlítom, inkább még 2 szülés , mint egy fogfájás. A szülésnek megvan az eredménye, minden fájdalmának, szenvedésének....és utána elfelejti az ember, a fogfájás meg elő -előjön, brrrrrrr:(

2012. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat! Azért kérdeztem rá, mert barátnőm mondta, h nekem milyen jó lesz majd, ha szülök. Ugyanis én nem szedek fájdalomcsillapítót. Szerinte én majd türelmesebben fogom bírni a szülést is, ahogy a menstruációs görcsöket is.


Utolsó, nekem is fájt már úgy fogam, h már a Cataflam se segített. Akkor feladtam és az éjszaka közepén elindultam az ügyeletre. Nem tudom, h mi ütött belém, de emlékeztem egy önszuggesztióról olvasott cikkre és el kezdtem alkalmazni utazás közben. Annyira működött, h egyáltalán nem fájt a fogam. Persze csak addig, amíg koncentrálni tudtam. Amint szólt hozzám valaki és kizökkentett, akkor hasított megint a fájdalom.

2012. jún. 3. 17:36
 6/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem fejtettem ki rendesen, amit írni akartam. Szóval barátnőm szerint majd nem lesz gondom szülés közben, mert magas a fájdalomküszöböm. Közben meg mindenkitől azt hallom, h a szülés mennyivel jobban fáj és h nekik a mensi alatt nem kell gyógyszer, de akkor alig várták az edát v a császármetszést. Szóval ebből gondoltam, h megkérdezem, h van-e egyáltalán olyan, aki mégis csak kibírta a szülést, holott mensire gógyszert szed.

Bocs, ha kicsit kusza, amit írok. :)

2012. jún. 3. 20:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én. Napi 3-4 algoflex az elején, amikor megjött. Simán megszültem a fiam mindenféle érzéstelenítő nélkül.
2012. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy apró érdekesség arról, hogy a szülési fájdalmat mennyire nem minden esetben fájdalomként fogják fel:):

angolul például a vajúdó fájásokra nem a pain vagy ache szót használják, hanem a flow(áramlás, sodrás...) szót:). Ez szépen jellemzi a különbséget szerintem.

És a fájdalom megélésében nagyon sokat számít, hogy a szülő nő hogyan áll hozzá a szüléséhez, mennyire érzi magát biztonságban, mennyire van felkészülve a baba elengedésére, mennyire képpes leküzdeni a félelmeit és még rengeteg dologtól:).

2012. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én a flow-t eddig még csak a mensi erősségére hallottam. (pl heavy flow = erős vérzés) A vajúdás az labour (vagyis munka), valamint sokszor hallom a labour pain kifejezést, de álltalában contractio-nak mondják vagyis összehúzódásnak. Nem tudom, h te melyik országban élsz. Én az EK-ban, de folyamatosan amerikai filmeket, programokat, angol szülős programokat nézek. A flow szót még soha nem hallottam más formában, de lehet, h csak elsiklott a figyelmem.
2012. jún. 4. 09:03
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a labour maga a vajúdás, valóban használatos a labour pain is, ezt kifelejtettem.

A flow- val mint a fájásra vonatkozó kifejezéssel nem a medikális szemléletű könyvekben/ cikkekben/ egyéb helyeketn találkoztam, hanem az élettani szüléseket kísérő orvosok/ bábák/ dúlák írásaiban:).

Ez is szépen mutatja a két "világnézet" közötti különbségeket:).

Elnézést, az előzőben nem voltan pontos.

2012. jún. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!