Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor induljak a korhazba?

Mikor induljak a korhazba?

Figyelt kérdés
Szerdan telik az ido-naptar szerint.Ma derektol lefele mindenem faj, de varom a gorcsoket vagy ha a magzatviz elmegy akkor is varjam mig jonnek a fajasok vagy akkor mar mehetek? kb egy 45 perc az ut a korhazig.
2014. febr. 24. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a magzatvíz elfolyik egy tusolás után indulni kell, mert onnantól fertőzést kaphat a baba. Csak akkor érdemes menni, ha rendszeres görcseid vannak.
2014. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lcs ***** válasza:
50%
ha elfolyik a magzatvíz, akkor mindenképpen menni kell, és ha kocsival mentek, akkor ledöntött üléssel, ne teljesen ülő helyzetben ülj, és rakjál be nagyobb betétet :) Ha csak szivárog a magzatvíz, akkor is érdemes elindulni (szintén nagy betéttel:), illetve olyan 7-10 perces fájásoknál, amik kb fél percig tartanak, ha jól emlékszem ezt mondta anno a szülésznő :) de ha már egyértelmű fájásaid vannak, akkor érdemes felhívni a dokit, vagy a szülésznőt ha van fogadott, és megkérdezni, mit javasol, mert elég sok verziót hallottam már erről, hogy mikor érdemes a kórház felé venni az irányt :)
2014. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem kell percre pontos fájásokat várnod - én is arra vártam, de nem kellett volna mert nem lettek percre pontosak, mégis mire beértünk a kórházba már 2 ujjra ki voltam tágulva! (kb. így jöttek: 3-5-6-4-7 percenként).

Ha elfolyik a magzatvíz, akkor viszont menni kell!

2014. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem azt mondta a szülésznőm, hogy ha elfolyik a magzatvíz 3 órán belül be kell érnem a kórházba, mindegy hogy vannak-e fájások. Ha fájásokkal indul a szülés, akkor pedig 5 perceseknél induljak. Majd írj, hogy mi van veled.

37 hkm

2014. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha elmegy a magzatvíz, és nincsenek fájások, nyugodtan készülődj össze otthon, és aztán menj. Egyébként nem mindenkinél sűrűsödnek a fájások, és nem mindenkinél fájnak a fájások. Nekem a második szülésem előtt 2 napig két-három percenként enyhén görcsölt a hasam. Akkor kell menni, ha a fájások erősödnek, hosszabbodnak, vagy egyre sűrűbben jönnek (5 percesnél).
2014. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elég fura nekem, hogy elfolyt magzatvízzel egyesek még pakolásznak meg tusolgatnak.

Nekünk ki volt adva, hogy olyankor szigorúan vízszintesbe kell helyezkedni, mivel a víz hiányában a baba feje alá beszorulhat a köldökzsinór, ha éppen olyan helyzetben van. Nem gyakran fordul elő, de nem szabad kockáztatni.

De hát ahány ház, annyi szokás.

2014. febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ha egyértelmű fájásaid vannak...? Sztem az ember megérzi melyik fájás már AZ a fájás... Egy olyan erősebbnél már érdemes nézi az órát.. nekem a második baba születésekor 2 7 perces fájás után 2 percenként jött egy majd rá egy percre utánna 3 perces lett.. nemszabad totojázni az ilyesmivel nekem időm nem volt tusolni sem. Háromnegyed 1kor éreztem az első fájást és 3:56 ra lett meg a fiam.. bár 2. baba, az első indított volt :)
2014. febr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Mar kicsit izgulok, hogy "meddig meg???". Mondta a doki az elso perctol hogy nincs sok magzatviz.Holnapig meg van egy kicsi ido, de nem szeretnem "tul hordani", nehogy ez miatt a babanak baja legyen.

2014. febr. 25. 13:08
 9/10 anonim ***** válasza:

a koldokzsinor kizarolag akkor eshet elore ha a baba feje nincs benne a medenceben Ezt minden orvos az utolso ellenorzesen elmondja.

Ha ababa feje lenn van a medenceben H1 H2 H3 szinten akkor elzarja a mehszajat es ha el is folyik a magzatviz minrt egy dugo mukodik a fej.

Hiszen a korhazban sem kell fekudni vegig ott is setalhatsz lepcsozhetsz labdazhatsz stb

Akkor kell sietni a korhazba ha a baba faros es nincs a feneke lenn vagy keresztbe harant fekszik vagy magassan van a feje.

Ha elmegy a magzatviz nyugodtan lehet keszulodni zuhanyozni varni hiszen egy normalis szules 90% 24 oran belul a burokrepedes utran beindul.

A fajasok

ha min 2 oraja rendszeres fajdalmas fajasaid vannak akkor idulhatsz.Rendszeres ertem 3-5 perces es min 60 sc tarto eros fajdalmas mehosszehuzodas.

Hiszen jobb otthon vajudni mint egy idegen helyen korhazban.

Egy elso babanal egy vajuda seltarthat akar 24-36 oraig is.

A vajudast attol szamoljuk ha a mehszaj min 3 cm (masfel ujnyira van kitaguulva es rendszeres min 5 percenkeni fajasok vannak.

Minnel tovabb maradsz otthon annal kisebb az eselye hogy beavatkoznak a szulesedbe !!

2014. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ertem! Es koszonom, a valaszod megnyugtato! Igen, a feje a "medencebe" van illeszkedve.
2014. febr. 25. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!