Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért tart a kitolás valakinek...

Miért tart a kitolás valakinek 2-3 óráig is?

Figyelt kérdés
Nekem ez azért érdekes, mert mindhárom gyerekem nagyon könnyen "kicsúszott" , max 5 perc alatt. Ilyenkor miért nem segítenek az orvosok? Nem ártalmas a babának?
2014. febr. 26. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálam azért tartott 3 óráig, mert a fiamra rá volt tekeredve a köldökzsinór és mindig visszahúzta. Így nagyon lassan haladt előre, a szívhangja viszont végig jó volt, ezért nem avatkoztak közbe (pl. császár), amit én nem is bánok. Így is csak 6 órás szülésem volt, ami első babánál nem sok. Semmi baja nem lett a fiamnak, már 20 hónapos, teljesen egészséges nagyfiú.
2014. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezt èn is szeretnèm tudni. Nekem hajnalban folyt el a vizem. Dèlután 15: 50 vègre kibújt. Nagyjábol 2 óra volt a kitolás. Párom már könyörgött mèg sìrt is....azt mondják,h a baba súlyától is függ. Kisfiam 2630g volt. Kis gyenge,vèkonyka.
2014. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3 óráig toltam ki a babát. Egyrészt elég rendesen be volt ékelődve mert egy kis orjásom született (4kg fölött), másrészt 3 napig vajúdtam és totál ki voltam merülve, harmad részt pedig kaptam EDA-t ami elnyomta a kakilás ingert így nem tudtam hova kellene nyomni, és kicsit sokat is adtak ami megint csak elnyomta az érzéseket. Ártalmas e a babaára? Okozhat komplikációt, de folyamatosan nézik a szívhangot ha leesik akkor tolnak a sürgősségi császárra. Ha a baba már bent van a szülőcsatornába és jól érzi magát, a dokik már nem szívesen császároznak, mert nem tudják már vissza húzni a babát a csatornából. (vissza tudják, de nagyon kockázatos) Miért nem segítenek? Nem nagyon tudom milyen segítségre gondolsz. Amíg a baba jól érzi magát addig nincs baj, ha gond van a babával mérlegelnek (császár, fogó, vákum stb.) de ezek mind mind kockázatosak. Nekem végül úgy jött ki a babám, hogy a 2 doki feküdt a hasamon préselte ki a gyereket, két szülésznő pedig feszítettek és húzta ki a gyerek fejér. Nagy élmény volt! :D
2014. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi vagyok, nekem is annyira erős volt a kitolási nger, hogy pár perc alatt kint volt a baba, és ezek a tolófájások nem is tarthatnak több órán keresztül, habár ebben nem vagyok biztos!
2014. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pl. itt arra gondoltam, hogy a doki nyomja a hasad. Sajnos ebben nekem is volt részem. Az utolsó szülésemnél a fiamra 2x rá volt tekeredve a zsinór, a szívhangja esett folyamatosan. Sőt, gátmetszést sem voltak hajlandóak csinálni... A doki rámfeküdt, kinyomta a gyereket. De így is 2 nyomásra megvolt.
2014. febr. 26. 10:06
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen 4-es, nekem is nagyon erős volt az inger minden szülésnél, el sem tudom képzelni, hogy ez órákon át tartson. Nem bírnám ki, megpusztulnák.... elismerésem minden ilyen nőnek!!
2014. febr. 26. 10:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Pedig tarthat addig. Nem is tudom h bìrtam ki. Fájdalomra semmit sem kaptam. Szerettem volna tesót,de nagyon fèlek a szülèstől..
2014. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Dehogyisnem tarthat órákig az a fájdalom. Nem egy nagy élmény, de ki kellett bírni. Egyébként nekem a végén fogóval segítettek, de semmi baja nem lett ettől a fiamnak.
2014. febr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem 3 oras volt a kitolasdi szak. Kisfiam 4kilo feletti volt nbagy buksival es jobb oldali fejtartassal, nehezen jott sajnos. Mire megneztek, hogy legyen csaszar mar a gatat tolta a buksija onnan mar 5 perc alatt kint volt,

Nagfyon faraszto volt az a 3 ora.

2014. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez fura. Első baba, 30 perc alatt megszületett, igaz hogy előtte 16 órát vajjúdtam. Nem is tudom mennyire kikészített volna ha három óras erre még a kitolási szakasz.
2014. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!