Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az ideális időpont / kor a...

Mi az ideális időpont / kor a szülésre?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, másodéves egyetemista, a barátommal 4 és fél éve vagyunk együtt, ő 26 éves és átlagosan keres, de biztos a munkahelye. A diploma után ha elhelyezkedem egy jó munkahelyen, nem előnyös szinte rögtön teherbe esni, nem tesz jót a karriernek. De ha a karrieremre koncentrálok, akkor akár 30 éves koromig, vagy még később nem lenne ideális, az előrelépési lehetőség miatt... Megtehetném, hogy elmegyek mesterképzésre egyetemen, mellette dolgozom kötetlen munkahelyen(most egyetem alatt is 100 ezer fölött tudok keresni privát házaknál bejárónőként) és akkor szülnék, 24 évesen, és akkor utána helyezkedem el. Kezdem úgy érezni, nincs ideális időpont erre, és ha arra várnék, hogy minden ideális legyen a gyerekvállalásra, kifutok az időből, mert ilyen időpont nem létezik!
2014. febr. 28. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs ideális időpont gyerekvállalásra. Plusz van, hogy elhatározzátok, aztán nem jön.

Én most 36 évesen, gyerek nélkül, 2 lombik után és egy örökbefogadás előtt sokszor gondolkodok azon, hogy mikor lett volna ideális? De még így sem tudom! :)

Kezdtünk volna neki 20 évesen és akkor tuti összejött volna? De akkor most nem úgy élnénk, ahogy élünk. 30 éves voltam, mikor elhatároztuk, hogy belevágunk. De most sem csinálnám másképp. Egyszerűen nem akartam előbb.

Van aki 20 évesen már érzi az anyaságot. Én 20 évesen még egy hülye gyerek voltam :)

Nem tudom... Az fáj, hogy nem jön össze a baba. De hát ez van...

2014. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biológiailag 20-30 éves kor között ideális az első gyereket vállalni.

Amúgy nehéz kérdés, ezt mindenki máshogy gondolja.Az én véleményem az,hogy ha adottak az alap feltételek,akkor jobb korábban gyereket vállalni.Oké,tudom hogy utána már nem egyszerű a karrierépítés,de ha később vállalja az ember a gyereket,akkor sanszos,hogy nehezen jön össze,valamint ha az ember benne van a karrierépítésben akkor nagyon nehezen száll ki a gyerek miatt.Legalábbis a környezetemben ezt tapasztaltam.

2014. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Orvos ismerős azt mondta, hogy az első babát 25 év körül kéne szülni. A nőgyógyászom pedig azt mondja, hogy 40 fölött már nem javasol terhességet. Ezek a biológiai alapok.
2014. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a korábbi időpontra szavazok, azaz ha a közeljövőben szülsz és utána még tudok építgetni a karriered, és a gyereknek is jobb h tovább lesznek vele a szülei.. és fiatalabbak lesznek. S a karriered gondolom ha 30 évesen szülsz, utána is építenéd, azaz vissza mennél dolgoozni. akkor meg minek várni addig. Én 23 éves voltam mikor gyereket vállaltunk, egyetem után voltam, és ezzel a céllal h majd utána jöhet a karrier. Nem bántam meg, mert ha pl a karriert előrébb helyezem időben, akkor lehet h nehéz lett volna jól kereső, szeretem-állással szülői szabadságra vonulni.
2014. márc. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!