Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan kutya ivartalanítása...

A kan kutya ivartalanítása mennyiben befolyásolja nevelhetőségét, és mi erre az ideális időpont?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Igaz én még nem ivartalanitottam a kutyámat,de szeretném minél hamarabb. Nekünk azt mondta a doki h 6 honap alatt még 1 vágással megtduja oldani,ami a kutyának is jobb,meg nekünk is. Előnye,hogy megnyugszik tőle,mind veletek szemben mind más kutyákkal szemben,tüzelés idején is biztonságban tudhatjátok,hogy nem örül meg a tüzelő szukák szagátol.

Számos előnye van még ezen kívül érdeklődj a dokinál,vagy akik már ivartalanitottak.

Hátrány (ami miatt én még várok): hogy ha másfél év előtt ivartalanitod,akkor nem fog teljes méretében kifejlődni,nem lesz olyan erős-izmos kinézete. Pl ez nem előny ha kiállításra szánod.

konzultálj dokival!

2012. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
semennyire.. nem lesz annyira agressziv. attól még ugyannyira kell tanitani mint ivarosan
2012. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
semennyire. ideális időpont az ivarérés után van, fajtától függően 10-18 hónapos kor
2012. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 ezt te sem gondolod komolyan.
2012. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annak érdekében, hogy érthető legyen az egész, tisztázni kell az alapfogalmakat. Az ivartalanításra elvileg 4 különböző életkorban és szituációban kerülhet sor. Egészséges állatok korai ivartalanításáról (1. lehetőség) akkor beszélünk, ha a műtét a választás után, 6 hetes-3 hónapos életkorban történik. Az ivarérés előtti ivartalanítás (2. lehetőség) általában 4-6 hónapos életkorban, az ivarérés utáni ivartalanítás (3. lehetőség) pedig 7-9 hónapos kor után történik, szintén egészséges állatokon. Más, ezektől gyökeresen eltérő helyzet az, ha az állat már beteg és ezért kell sort keríteni a beavatkozásra (4. lehetőség).
2012. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nevelhetőségét nem befolyásolja. Egészségügyi előnyei vannak stb. A mancsos link tök jó!

Én most ivartalaníttattam kan kutyusomat, ő 1-én múlt 6 hónapos.

2012. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pozitívan befolyásolja a nevelhetőségét, hiszen kevésbé fog reagálni a többi kankutyára, illetve tüzelő szukák szagára, az ideális időontot pedig az állatorvosoddal beszéld meg, mert ezt a műtétet nem végzik el egy bizonyos kor alatt, a korhatár viszont állatorvosonként változik.
2012. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%

Sajnos az én kutyámat is ki kellett herélni, de korántsem azért mert így nevelhetőbb lenne, hanem mert visszatérő prosztata problémái lettek.


Máskülönben nem tettem volna.

Nekem mindig ivaros kan kutyáim voltak. "Nevelhetőség" szerint BM-vizsgázott volt kettő is köztük.


Ha valaki nem tudja megnevelni az ivaros kutyáját az nem tudja az ivartalanítottat sem. Ezt sajnos embere válogatja.


A tapasztalatom jelen esetben az, hogy mióta kiheréltettem a kanomat, egy tutyi-mutyi szar lett belőle.

Magyarán nincs benne vér, mint régen volt.

Azelőtt jókat játszott a kan haverjaival, most meg félreül, mint egy kirekesztett.

Folyton szólni kell neki, hogy menjen játszani. Akkor játszik egy egész kicsit, utána megint félre vonul.


Arról nem is beszélve, hogy herélés után lekopaszodott úgy nézett ki mint aki a halálán van.

Az ismerőseim mindig azt kérdezték mennyi ideje van még hátra.

Hál istennek a szőrzete rendbe jött.

Viszont az idegen kutyákkal ugyanolyan agresszív mint volt, de ez engem nem zavar.

2012. jan. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!