Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » "Illik"-e hálapénzt adni a...

"Illik"-e hálapénzt adni a fogadott nőgyógyászomnak?

Figyelt kérdés
Túlhordás miatt befektetett szülés megindításra. Este az ügyeletes doki fölhelyezte a zselét, ami beindította a dolgokat, és másnap 11.30-kor született meg a babám. Előző nap déltől nem ehettem és ihattam. Éjszaka a fájások szépen beindultak, de abbamaradtak. REggel 7-kor kezdődtek újra, de addigra már nagyon kifáradtam, nem tágultam rendesen. A dokim a rendes műszakjához képest 1 óra késéssel, másnaposan érkezett, egy szót nem váltott velem, burkot repesztett, majd a kitolás végénél láttam újra, illetve a varrásnál, gátmetszés miatt. Ezek után illik neki pénzt adni a szülés miatt? Mert én nem akarok, de a 6 hetes kontrollra muszáj visszamennem hozzá a magánrendelésére!
2014. márc. 5. 12:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%
Mégis mit hittél? Ez a doki dolga. Ha kell burkot repeszt, néha megvizsgál, a végén meg összevarr. A többi csak extra, ha törődés kell fogadj legközelebb bábát.
2014. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Mivel felfogadtad, így igen kell neki. Ha ő nem mondott konkrét összeget, akkor annyit adj amennyit szerinted megérdemelt. Ha 5 ezer akkor annyi.
2014. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es válaszoló. Ha rendesen elolvasod amit írtam, másnaposan jött be hozzám! Holott ő időzítette így a beindítást. Mi van, ha éjszaka be kellett volna jönnie szülni, vagy ha komplikáció van, császározni?! A felelősség hol marad? És konkrétan úgy kezelt, mintha az utcáról estem volna be. A magánrendelésein fizettem, soha, semmi hülyeséggel nem zavartam, de úgy gondolom a szülés nélküle, a szülésznővel zajlott. Akkor minek a hálapénz?
2014. márc. 5. 13:28
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

én sem várom, hogy nyalják ki a seggemet, de ez azért egy kicsit durva, nem gondoljátok??


"A dokim a rendes műszakjához képest 1 óra késéssel, másnaposan érkezett"


Ha nem beszéltetek meg konkrét összeget, én máshoz mennék 6 hetesre, és egy fillért sem adnék neki...

2014. márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Na azért tisztázzunk pár dolgot:

1. Honnan tudod, hogy másnapos volt? Mondta, érezted rajta a szesz-szagot, vagy csak azt gondolod?

2. Ha a szülés komplikációmentes, akkor a szülésznő vezeti le. Az orvos dolga az, hogy ha baj van, akkor oldja meg, a szülést után vizsgáljon meg és varrjon össze.

Ezt gyakorlatilag megtette.


Tény, hogy az ember egy fogadott orvos esetén nem ezt várja. DE:

Ha mondjuk elmész egy különtanárhoz, akivel előre megállapodtál, hogy foglalkozik veled, de neked nem tetszik a stílusa, úgy érzed, hogy nem megfelelően oktatott, akkor a végén otthagyod fizetés nélkül? Gondolom nem.


Igazából nem vagy köteles fizetni, hiszen gondolom a szóbeli megállapodáson kívül egyéb nem volt, tehát úgy sem tud senki elővenni, ha nem fizetsz egy vasat se, de véleményem szerint azért az egy kicsit érdekes lenne.

Azt még megértem, hogy ha kevesebbet adsz neki, mint amennyit akartál, meg megmondod neki, hogy miért annyit kap amennyit.

De azért én nem mennék el fizetés nélkül. Viszont többet nem mennék hozzá és másnak sem ajánlanám.

2014. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
Mi az, h kell adni pénzt??? Nehogy már kötelező legyen! Ha nem akarsz ne adj!
2014. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy másnapos volt? Talán megmérted gyorsan a véralkoholszintjét?
2014. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Nehogy már kötelező legyen! Ha nem akarsz ne adj!"


Tudod mit jelent az, hogy FOGADOTT orvos?

Nem kell fizetni, de azért ennyi gerinc legyen már az emberben.

Te mit szólnál, ha megállapodnál vkivel, hogy tanítod mondjuk angolra x forintért, aztán a kliens elmenne fizetés nélkül? Gondolom mélységesen fel lennél háborodva.


Az ügyeletes dokinak nem kell fizetni. De ha te felkérsz vkit azért, hogy ne az ügyeletes doki vezesse le a szülésed, hanem az, akit te választasz, akkor bizony illik fizetni.

2014. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%

8as


Az egészségügyi szolgáltatásokért fizetem a TB-t! Az, h vki levezeti a szülést az munkaköri kötelessége. Utána ha kap pénzt akkor örüljön. Nehogy már kötelező legyen adni! Egyébként meg volt fogadott orvosom aki bejött hozzám szenteste mert akkor szültem. Soha nem volt szó arról, h bármiért is fizetek majd neki. Az, hogy én utána adtam a saját döntésem volt nem megállapodás. Sajnos az ilyen orvosok vannak kevesebben.

2014. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Bocsáss meg, de szerintem egy kicsit el vagy tévedve.

A TB_t azért fizeted, hogy VALAKI, aki éppen ügyeletes akkor, Ő levezesse a szülésedet. Ezt finanszírozza a TB.

Ha neked nem felel meg az ügyeletes doki, és FELKÉRSZ egy orvost, hogy akkor is jöjjön be, ha éppen nem lenne ügyeletes, éppen nem dolgozna, akkor bizony illik neki fizetni.

Te talán ingyen túlórázol? Mert az orvosnak ez az. Túlóra, plusz munka.

Nem tudom mit szólnál, ha vki behívna pluszba dolgozni, aztán a képedbe röhögne fizetés nélkül.


Nehogy már az ingyen munka legyen az alap basszus.

2014. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!