Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » "Illik"-e hálapénzt adni a...

"Illik"-e hálapénzt adni a fogadott nőgyógyászomnak?

Figyelt kérdés
Túlhordás miatt befektetett szülés megindításra. Este az ügyeletes doki fölhelyezte a zselét, ami beindította a dolgokat, és másnap 11.30-kor született meg a babám. Előző nap déltől nem ehettem és ihattam. Éjszaka a fájások szépen beindultak, de abbamaradtak. REggel 7-kor kezdődtek újra, de addigra már nagyon kifáradtam, nem tágultam rendesen. A dokim a rendes műszakjához képest 1 óra késéssel, másnaposan érkezett, egy szót nem váltott velem, burkot repesztett, majd a kitolás végénél láttam újra, illetve a varrásnál, gátmetszés miatt. Ezek után illik neki pénzt adni a szülés miatt? Mert én nem akarok, de a 6 hetes kontrollra muszáj visszamennem hozzá a magánrendelésére!
2014. márc. 5. 12:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
12%

Hát sajnos te vagy eltévedve és még sokan mások is akik így gondolják. Ezért tart ott ez az ország ahol.:-(

Ha senki nem fizetne a dokiknak akkor senki nem gyógyítana mert úgyis csak a fizetésüket kapják meg? Érdekes lenne...

2014. márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
10%
9! Leshettél volna, ha nem adsz neki végül. Ha rendes magánrendelése van, akkor simán beperelhet, erről is volt már sok kérdés. Ha meg szerinted meg nem az ügyeletes dokikért fizetjük a TB-t, akkor szégyelld magad, hogy válogatsz.
2014. márc. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

"Hát sajnos te vagy eltévedve és még sokan mások is akik így gondolják. Ezért tart ott ez az ország ahol.:-( "



Pontosan az olyan emberek miatt tart ott az eü, ahol tart, amilyen te vagy. Aki azt gondolja, hogy az eü dolgozó az ingyen munkaerő. Nem kell neki semmi, dolgozzon szarért-húgyért, mert ez a "hivatása".


Remélem, hogy te is pusztán hivatástudatból dolgozol, és még véletlenül sem vársz el pénzt a munkádért!


"Ha senki nem fizetne a dokiknak akkor senki nem gyógyítana mert úgyis csak a fizetésüket kapják meg? Érdekes lenne...""


Te komolyan ennyire nem érted, amit mondok?

Azért van a szakrendelés meg az ügyelet drága, hogy ellássanak. Ha vmi bajod van, és fizeted a TB-t, akkor az éppen szakrendelésre beosztott vagy éppen ügyeletes orvos ellát. Pontosan azért, mert ez a dolga, ezért kapja a fizetést.


Ha neked nem felel meg az ÜGYELETES orvos arra, hogy levezesse a szülésedet, és FELKÉRSZ egy orvost, akkor bizony fizetni kell, mert ez egy plusz szolgáltatás.

Szted az orvosnak vki kifizeti, hogy a SZABADIDEJÉBEN bemászkál azért, mert neked az ügyeletes doki nem jó? Szerinted kifizeti neki vki legalább a benzint?

Elárulom: NEM.


Jó hogy már nem téged kell megtapsolni, amiért annyira baromira rendes vagy, hogy fizettél, miután a doki karácsony este bemászott a te kedvedért, foglalkozott veled akkor, mikor otthon lehetett volna a családjával.


Nem, ez nem jófejség. Ez az alap. Ugyanis te kérted meg, hogy túlórázzon miattad. Még szép, hogy fizetsz neki.


Te talán elmész felebaráti szeretetből mondjuk nyelvórát tartani/takarítani/kutyát sétáltatni egy vadidegennek teljesen ingyen?

Talán te megtervezed a házamat ingyen? Talán te megvarrod a ruháimat ingyen? Talán te megcsinálod a konyhabútorom ingyen?


Komolyan a pofám leszakad, hogy ilyen emberek vannak. Komolyan azt várod, hogy egy plusz szolgáltatást ingyen megkapj?

Ha nem akarsz fizetni, ott az ügyeletes orvos. Annak nem kell pénzt adni. Ő (ellentétben a FOGADOTT orvossal), azért van ott, mert éppen akkor az a dolga.

2014. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval.
2014. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
54%

szerintem ha épp műszakja volt, amúgyis bent lett volna, és ilyen rossz a tapasztalatod, akkor ne adj neki pénzt.

ha miattad jött volna be, akkor igen, kéne.

2014. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is megfogadtam a dokit mindkét gyerekemnél,a másodiknál, éjjel folyt el a magzatvíz, de csak reggel fél 8-kor láttam, utána a kitolásnál. Ennek ellenére adtam neki pénzt,mivel megfogadtam.
2015. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!