Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Massal is bantak rosszul a...

Massal is bantak rosszul a korhazban szules allatt vagy utana a noverek esetleg orvosok? Mi tortent, hogy dolgoztatok fel?

Figyelt kérdés
Engem masodik csaszar utan a nover a folyoson hagyott miutan tusoltam. Mikozben nyersen megjegyezte hogy gyorsabban kene mozognom. S megkerdezte hogy miert vagyok meglepve hiszen mar mutottek egyszer. Egyaltalan nem segitett. Masnap reggel lazmeres kozben ram rivalt hogy fekudjek vissza. A vacsorat is csak elem lokte mint a kutya ele. Mar eltelt harom honap de nem tudok tovabb lepni. Folyton azon jar az eszem hogy mi baja lehetett velem. Miert volt olyan ellenseges hiszen nem tetem semmi olyasmit. Volt valaki hasonlo helyzetben hogy leptetek tovabb?
2014. márc. 6. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, hogy beszólt az egyik nővér , akkor nagyon rosszul esett, egy pár napig emésztettem magam, de hamar túl tettem magam rajta. Van egy három hónapos, egészséges, szép kisfiam. Nekem ez számít, nem az, hogy a kórházi ottlétem alatt beszóltak picit. Lényegtelen apróság. :)
2014. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Velem az egyik csecsemős nővér volt nagyon bunkó, csak egy tiszta body-ért mentem, mert kifolyt a kaki a pelusból, de elkezdett bunkó hangnemben kioktatni, hogy miért nem méregetem a gyereket, miért nem adok neki tápszert, meg hasonlók. Totál kiakadtam, de már nem rágódok rajta, te is felejtsd el gyorsan, biztos nem szereti a munkáját, vagy kiégett vagy csak rossz napja volt.
2014. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Most a hormonok miatt elég érzékeny vagy, és azért agyalsz ezen. De ne azon gondolkodj, hogy mi baja volt veled (ha volt is, nem teljesen mindegy?), hanem könyveld el, hogy egy mogorva ember, akinek vagy rossz napja volt, vagy be van savanyodva. Én mondjuk nem annyira tudom annyiban hagyni, ha bántanak, biztos megmondtam volna neki, hogy azért kapja a fizetését, hogy dolgozzon/segítsen, és nem azért, hogy kritizáljon.
2014. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Igen, mindkét szülésemkor így bántak velem. Az első szülésnél nagyon megviselt, sokat sírtam is miatta. Na alig vártam,hogy újra visszakerüljek:) Mikor másodjára szültem már nem hagytam magam, újra bunkóskodtak velem de én szépen visszaszájaltam, na egyből nem volt már nekik sem merszük cseszegetni engem.

Pl. nagyon összevéreztem a lepedőt és az ágyneműt, szóltam a nővérkének,hogy legyen szíves kicserélni. Flegmán és lekezelőn beszólt,hogy tán jobban kéne vigyázni, hogy ne vérezzek össze mindent és persze esze ágában sem volt kicserélni. Na nekem sem kellett több, még egyszer megkértem nyomatékosan,hogy hozzon tiszta lepedőt, mert ez a dolga és ha 2 percen belül nem hoz akkor kénytelen leszek a főnökével beszélni és egyébként is vegye tudomásul, hogy ő azért van itt, hogy engem kiszolgáljon. Na mondanom sem kell, utána békén hagytak teljesen:)

2014. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Majdnem minden szülészeten ilyen bunkók, főleg a csecsemős nővérek. Én 2 hete szültem a 3. babámat. Az első két szülésemnél nem volt semmi különös, mindenki kedves volt, még az orvosok is. Na, most a 3. szülésemnél jól kifogtam. Ráadásul osztályról vittek szülőszobára, mert már bent feküdtem. Már 4 ujjnyira ki voltam tágulva, mikor be vittek. Nem tetszett nekik, hogy sietni kell. Nem volt orvos, mert műtöttek vagy NST-n voltak. Akkor 10 perc, míg orvost kerítettek, de már alig bírtam, mondtam, hogy nyomnom kell. Akkor flegmán az egyik szülésznő megjegyezte a másiknak, hogy szóljanak az orvosnak még egyszer, mert nyomnom kell, persze közben folyamatosan mondták, hogy ne nyomjak. Pedig 3 szülésznő is volt bent és csak én voltam egyedül szülő nő a szülőszobán. Akkor az orvos mikor megjött elkezdett pofákat vágni, mert pont elmúlt a fájásom és várni kellett ugye egy picit. Végül is az orvos nem csinált semmit, mindent a szülésznő csinált. Mikor a babám megszületett, teljesen bele volt tekeredve a köldökzsinórba, jó hogy nem lett baj, mert ugye ctg-t sem tettek rám. Ja és végig tök bunkón, flegmán beszéltek velem. Akkor 2 órát ott hagyták velem a babát, mozdulni is alig bírtam, csak annyit kérdeztek, hogy tudom-e fogni? Persze hogy fogom, mondtam. Akkor 2 óra után elvitték a babát, engem még 1 órát "megfigyeltek", de akár el is vérezhettem volna. Akkor szintén egyedül zuhanyoztam, ja és én is miért vérzek össze mindent, meg ment a pofavágás. A beteghordó srác kedvesebb volt velem, mint a szülésznők.

Az orvos nem kapott semmit, a szülésznők szintén semmit, a csecsemősök szintén semmit, bár köztük volt egy nagyon segítőkész nővér, de sajnos nem volt bent, mikor mentem haza. Én úgy gondolom, hogy az első 2 szülésemnél azért voltak kedvesek, mert mindig bent volt velem valamelyik barátnőm, most meg senkim sem, mert hirtelen indult be a szülés és már senki sem ért be. Ez van.

2014. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Na éppen ezek miatt szeretnék a maternityben szülni ha a férjem is rábolint.
2014. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én csak gyakorlaton voltam egy szülészeten, de már az is megviselt és hormonokra sem foghatom. :)

A csecsemős ápolók napi 8-12 órában hallgatják a 25-30 újszülött sírását, ami egy idő után rettenetes, de ők vállalták ezt a munkát, ők mentek ilyen helyre dolgozni, nem tehetnék meg azt, hogy másokkal ezért lekezelően bánjanak.

Nem túl kedvesek az anyukákkal, ha tehetik mindenre rábeszélik őket, hogy csinálják egyedül (így nekik nem kell) 1 volt köztük normális, aki mutatta, hogy szoptasson, hogy fürdessen stb.

Nekem is az nem tetszett, hogy a 2 gyerekes anyukánál már magától értetődőnek vették, hogy minden megy. Holott ez nem így van, pl. egy anyukának 6 év volt a kettő baba között és közben már elfelejtett dolgokat, ezért neki is meg kellett volna mutatni, akár többször.

aki fizetett, 1-2 személyes szobában volt, annak a *-t is ki*, de aki nem fizetett, azzal nem foglalkoztak.

Engem az az egy ott töltött hét, anélkül hogy én lettem volna kiszolgáltatott helyzetben olyannyira megviselt, amit ott láttam, hogy szerintem külföldön szülök ha egyszer szülök vagy nem is tudom, inkább otthon, de abba az intézménybe be nem teszem a lábam még látogatni sem. :(

2014. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pontosan ezért szeretnék progis császárt fogadott orvossal, magánszobában, mert én az ilyenekért képes vagyok nekimenni a drága delikvenseknek, vagy a másik véglet, hogy 3 napig bőgök miatta...
2014. márc. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Velem is nagyon bunkók voltak a csecsemősök, állandóan beszólogattak , kritizáltak. Persze nem csak engem, minden anyukával ilyen szívélyesek voltak. Nem kell foglalkozni a dologgal. Akkor ott nekem is nagyon rosszul esett, sokat sírtam,mert kiszolgáltatottnak éreztem magam, de ma már nem foglalkozom a dologgal. 7 hónapja szültem
2014. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy tovabb kell lepnem mert itt vannak a gyerekeim es ok a fontosak. De olyan nehez elfelejteni a megalaztatast. Foleg mikor olyan kiszolgaltatott helyzetben van az ember es ezzel elnek vissza. Erdekes hogy a szobatarsaimmal normalisabban bant pedig nem nyavajogtam. Csak nehezebben viseltem a mutetet. Egyebkent erre a szulesznore tobben is panaszkodtak a durvasaga miatt. Nem ertem az ilyen minek megy ilyen helyre dolgozni.
2014. márc. 6. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!