Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Adtatok pénzt az orvosnak...

Adtatok pénzt az orvosnak szülésnél?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha nem adunk? Mennyit?
2014. márc. 8. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha fogadott magándoki, jár neki! Egyébként meg -sajnos- a hálapénz világában élünk. 15-20 körül...
2014. márc. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én 2x szültem, mindkétszer ügyeletesnél. Nekik nem adtam.
2014. márc. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

hát ha nem adsz,. én a helyedben nem mernék befeküdni arra a helyre ....


már párszor én is így voltam, de mindig meg is szívattak minden energiájukkal, azután ha megkapták a borítékot, hirtelen változott a stílus. undorító egy országban élünk, de hát ez van sajnos :(

itt már inkább lassan az a kérdés, hogy kinek nem kell adni borítékot?

2014. márc. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha ügyeletesnél szülsz, nem kell adni. Ha szeretnél, van pénzed, tényleg érzel hálát adhatsz. Ha fogadottnál szülsz, akkor viszont adni kell. Én fogadottnál szültem, este 11-kor kellett berohannia, elégedett voltam, megérdemelte, szégyelltem volna magam, ha nem adok neki. Szolgáltatást vásároltam (bármikor bejön, amikor szülök), és ennek ára van. Erre nem elég a tb, az arra elég, hogy az ügyeletesnél szüljek.
2014. márc. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Magánorvosnak adni kell, hiszen az fizetős szolgáltatás. Ha nem magándoki, akkor nem kell adni, azt kifizeted a TB-vel minden hónapban. Egyébként én úgy tudom, törvény szerint nem is szabadna adni államis dokinak, csak hát ugye ez ugyanolyan, mint hogy a törvény szerint forgalmi vizsgánál sem szabadna adni a vizsgabiztosnak...
2014. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha ügyeletesnél szülsz akkor semmi, ha fogatodnál akkor ahhoz pofa kell, hogy felfogad majd ingyen elvárd, hogy ugorjon neked.
2014. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A dokim nem vállal szülést, szóval a felkészítést az összes vizsgálatot megcsinálja, de valószinüleg ügyeletesnél fogok szülni... Ha tudtam volna a legelején, h nem vállal szülést, akkor nem öt válaszottam volna.
2014. márc. 8. 10:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Ügyeletesnél szültem, nem adtam.

Egyébként maximálisan elégedett voltam, nagyon rendesek, kedvesek voltak velem.

2014. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt kórháza és orvosa válogatja. Hány hetes vagy? Ha mindenképp fogadottnál szeretnél szülni, esetleg még most is megkereshetsz valakit. Nálunk van olyan, aki megmondja, hogy csak egy szülést mennyiért vezet le. Sajnos itt olyan dokit is ki lehet fogni aki nincs a toppon.
2014. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

keress orvost, aki levezeti a szülést, és legalább 20eft hálapénzt adj neki még a kórházi szülést követő 4 napban...

tényleg jó, ha van konkrét szülőorvosod, én pár anyukával erről beszéltem, akinek volt saját orvosa, nem volt semmiféle kínzásféleség, akinek nem volt, az mesélt pár dolgot.... (pl. a kórházban a mellettem fekvő csajnak bent maradt a méhlepényből egy darabka, altatásban megműtötte szülés után az orvosa, egy barátnőm ügyeletesnél szült, nem volt saját dokjia, neki ugyanezzel a problémával szülés után kaparást végeztek, nem altatásban... én döbbbenek...)

2014. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!