Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az EDA elosegiti vagy lassitja...

Az EDA elosegiti vagy lassitja a tagulast? Letezik olyan, hogy van akinel elosegiti, masnal pedig lassitja a tagulast, vagy mindenkinel egyfelekeppen folyasolja be a tagulast?

Figyelt kérdés

2014. márc. 8. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Remélem nem mondok hülyeséget, de én úgy tudom az EDA szét nyomja a méhnyakat, tehát egyik percről a másikra kész a tágulás. Én kaptam EDA-t már a végén mert 3 napig vajúdtam és már a hálálomon voltam. Amúgy nem akartam EDA-t sőt kimondottam elleneztem, hogy nekem azt beadják. De mikor még is megkaptam az mennyei érzés volt. Viszont lassítja a kitolást, mert nem érzed a kakilási ingert és nem tudod annyira erősen nyomni kifelé a babát. Fájást érzel (tompán) de nem elég erősen, ezért a kinyomást mindenképpen meghosszabítja.
2014. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tesómnak is azt mondta a doki, hogy kellett az EDA hogy meg tudjon születni a baba. Indított szülése volt, reggel indították, de csak nem akart tágulni. Picivel kitolás előtt kapta. Én is hülyén néztem, mikor ezt elmesélte nekem, mert úgy tudtam, hogy a tágulási szakasz végén már nem szoktak adni. Akkor ezek szerint vannak kivételek.


Én amúgy No-Spa-Papaverin kombót kaptam, hogy elsimuljon a méhszáj a végén.

2014. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha jókor adják gyorsítja, ha túl korán vagy későn akkor meg lassítja.
2014. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem, mikor szultem, azt mondta a dokim, h 3 ujjnyi méhszájig lehet beadni az eda-t. Ha utánna adják be, lelassítja a folyamatot.... Én lekestem róla... De nem is bánom! :-)
2014. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kaphattam EDA-t, mert a baba nyakán volt a köldökzsinór. Sietni kellett, az EDA pedig lassította volna a tágulást. Nekem ezt mondták.
2014. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első babómnál nem kaptam 2.5 napig vajúdtam + 1.5 óra kitolás.Második babómmal szintén lassan haladtam (ha elérted a 2 ujjnyit akkor adhatják be)Na nekem az 7 óra volt.Mikor 2 ujjnyira kitágultam beadta a dokim 1 óra múlva a kezemben volt a pici lányom!Úgy számolta ki az adagot a doki hogy a kitolási szakaszra szinte teljesen elmúlt a hatása így tudtam erősen nyomni és rengeteget segített az a kis pihenő előtte!
2014. márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én még olyat nem hallottam, hogy gyorsítaná, csak az ellenkezőjét...és sajnos én is így jártam. Szépen tágulgattam, aztán megkaptam és nem tágultam tovább. Úgyhogy leállították, nem kaptam többet és kaptam egy csomó oxitocint, amivel állítólag még fájdalmasabb lett a folyamat, mert az tényleg hirtelen tágít. De onnantól fél órán belül a kezemben volt a lányom.

Úgyhogy én a magam részéről legközelebb nem kérek belőle...

2014. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nálam is leállította a fájásokat. :(
2014. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért szoktak mellé azonnal bekötni oxitocint, hogy megmaradjanak a fájások.
2014. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már régi kérdés de leírom az én tapasztalatomat. Én is edával szültem. Féloldalasan hatott de még így is jó volt nagyon. Oxitocint kaptam mert nem tágultam, utána már igen. Hála az edának teljesen kibírható volt a vajúdás. A kitoláskor már nem úgy adagolják, szóval akkor már éreztem a fájdalmat plussz volt kakilási inger is, pontosan tudtam mikor kell nyomnom. Fél, 3/4 óra lehetett a kitolás, nem éreztem hosszúnak. Edával a szülés nekem kifejezetten jó élmény volt, mindenkinek ajánlom aki nem ragaszkodik a fájdalmas vajúdáshoz.
2016. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!